Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2018, 14:54   #1
TOMMEK9
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Skąd: Konin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec 2.0 146km
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie po długim kręceniu jednak odpala 2.0 benzyna - film

Mam problem z odpalaniem mondeo mk3 automat 2.0 benzyna z 2007 roku (sama końcówka seri). Na filmie w momentach kiedy po długim kręceniu jednak odpalił było to zazwyczaj skutkiem delikatnego wciśnięcia pedału gazu.

Dołączam film, na którym nagrałem dokładnie o co chodzi:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Od razu napiszę - przyczyną nie jest rezerwa paliwa (tankuję regularnie benzynę do pełna, problem występuje bez względu na ilość paliwa)

Problem występuje na ciepłym, jak i na całkowicie zimnym silniku. Czasami odpali "na dotyk", ale zazwyczaj jest problem. Rozrusznik słychać, że kręci bardzo żwawo, ale silnik nie chce zapalić, czasem po kłopotliwym zapaleniu obroty falują 500-1200 obrotów, dopóki nie przygazuję.

Wymienione: cewka, przewody zapłonowe, świece, filtry, olej
Wyczyszczony czujnik położenia wału i wałka rozrządu, wszystkie wtyczki i gniazda (czujników, wtryskow itp) zostały wyczyszczone mechanicznie i sprayem "Kontakt" (do czyszczenia styków).

Mondek stał u mechanika dwa tygodnie, wyeliminował w 100% instalacje lpg (podmienił czasowo wszystkie elementy, które mogą przedostawac gaz do kolektora, bez skutku). Obecnie lpg jest całkowicie wyłączone, jeżdżę na benzynie z polecenia mechanika (wgrał nowe mapy benzyny) - jednak to nie pomaga, żadnych błędów w komputerze. Czekam na kolejną wizytę, wtedy mechanik chce podmienić pompę paliwa. Samochód kiedy już odpali jeździ bez zarzutu, żadnych problemów.

Bardzo proszę o pomoc, wszystkie tematy w internecie na ten temat znacznie różnią się od mojego przypadku.

TOMMEK9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 19:28   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: po długim kręceniu jednak odpala 2.0 benzyna - film

Ja miałem w swoim mk3 2.0 pb+lpg ten sam objaw jednak zdarzał się on sporadycznie. I potrafił sobie zgasnąć na światłach szczególnie na benzynie. U mnie było to coś z układem paliwowym bo ciśnienie spadało przy odpalaniu, natomiast nie dociekałem, i tak jeździłem głównie na lpg. Spróbuj jeśli jest taka możliwość ustawić start na lpg na ciepłym silniku i zobacz czy tak się też dzieje, u mnie przynajmniej częściowo pomogło.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 02:12   #3
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: po długim kręceniu jednak odpala 2.0 benzyna - film

w przypadku czujnika polozenia walu lub walka rozrzadu samo czyszczenie nic nie da, jedynie wymiana, prawdopodobnie jeden z nich nie dziala prawidlowo, najlepiej wymienic oba.
wyczyscic mozesz krokowca poniewaz moze to on jest odpowiedzialny za falowanie obrotow, auto nie dostaje odpowiedniej ilosci powietrza i otwierajac przepustnice (naciskajac pedal gazu) dostaje tlenu
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 15:54   #4
TOMMEK9
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Skąd: Konin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec 2.0 146km
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: po długim kręceniu jednak odpala 2.0 benzyna - film

Rozumiem, dziękuję za rady, pozostaje mi tylko zabrać się za podmiane tych części.
Pozdrawiam
TOMMEK9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 16:48   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: po długim kręceniu jednak odpala 2.0 benzyna - film

generalnie zasada jest taka, ze uszkodzenie czujnika polozenia walka rozrzadu nie powduje zgasniecia silnika, lecz moze uniemozliwic urochomienie go.
Natomiast uszkodzenie czujnika walu korbowego unieruchamia pracujacy silnik.
W jednym i w drugim przypadku powinno wygenerowac blad
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 17:20   #6
TOMMEK9
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Skąd: Konin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec 2.0 146km
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: po długim kręceniu jednak odpala 2.0 benzyna - film

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie zasada jest taka, ze uszkodzenie czujnika polozenia walka rozrzadu nie powduje zgasniecia silnika, lecz moze uniemozliwic urochomienie go.
Natomiast uszkodzenie czujnika walu korbowego unieruchamia pracujacy silnik.
W jednym i w drugim przypadku powinno wygenerowac blad

No właśnie, a żadnego błędu komputer nie wykazuje. Może rzeczywiście coś z tą pompą paliwa jest nie tak. Po majówce jadę w końcu do mechanika, jak coś będę wiedział to napiszę.
TOMMEK9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dławienie , nie odpala


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.