Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2019, 03:50   #1
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cześć wszystkim!

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Rodzina się powiekszy, za kilka miesięcy na świat przyjdzie drugie dziecko więc czas na coś większego niż Audi A4, 99r., sedan.

Pomyslałem o Fordzie, konkretnie upatrzyłem sobie dwa modele: Mondeo MK4 i S-Max. Budżet jakim dysponuje do kowota około 25-27 tysięcy złotych. Chciałbym samochód z przebiegiem maksymalnie do 200 000 km. Rozważałem takie samochody jeszcze jak:

Toyota Corolla Verso 1.8
Skoda Octavia 1.9 TDI
Honda Accord 2.0 benzyna
Toyota Avensis 1.8 lub 2.0 benzyna

Każdy z nich ma jakies plusy, na początku skłaniałem się w stronę Corolli Verso ale wydaje mi się, że będzie za słaba i nie będę miał przyjemności z jazdy, choć z drugiej strony bezawaryjny silnik benzynowy i większe prawdopodobieństwo znalezienia samochodu w dobrym stanie. Ale teraz szukam Forda. Szkoda, że wiekszośc stoi w komisach.

Czytam różne testy, fora, oglądam filmiki i chyba najbliżej mi w tej chwili do Forda choć nigdy żadnym nie jeździłem.
Chcę kupić samochód raczej w benzynie (nie upieram się, że koniecznie) ponieważ robię w roku 12-15 tysięcy kilometrów więc raczej nie dużo. No i benzyna będzie chyba jednak mniej problematyczna w użytkowaniu. Nie myślałem o gazie choć byłoby fajnie gdyby silnik jednak nadawał się pod niego.

Najbardziej podoba mi się S-Max, potem Mondeo MK4. Tylko, że S-Maxy trochę jednak droższe i 90% sprowadzonych (w sumie Mondeo też). I przebiegi też chyba trochę większe niż w Mondeo.

Jakie są główne różnice miedzy S-Maxem i Mondeo MK4? Zakładając, że interesuje mnie ten sam silnik (2.0, benzyna, 145 km). S-Max bardziej pojemny, wygodniejszy, inna pozycja za kierownicą. A jak z prowadzeniem? Czy te silniki sa takie same w tych samochodach? Jak z awaryjnością tych modeli? Który z nich jest droższy w utrzymaniu - sa jakieś różnice w tej kwestii? Jak z dynamiką?

Interesuje mnie głównie silnik 2.0, benzyna, DURATEC, ponieważ jak pisałem - nie robię wielkich przebiegów (choć raz w roku na pewno będzie trasa plus\minus 3000 km - Chorwacja na przykład) i prawdopodobnie będzie mniej kłopotliwy. Naczytałem się o tym silniku dużo, nie wszyskie opinie sa dobre (choć takie przeważają). Czy branie oleju to u nich norma? Na co jeszcze trzeba uważać? Dają radą w tych dosyć dużych samochodach? Chodzi mi przede wszystkim o to czy da radę trzymać prędkość przelotową w okolicach 140-150 km/h?

Z drugiej strony jest tez dużo dobrych opinii o silniku diesla 2.0. I przez moment też się nad nim zastanawiałem. Tylko kurdę boje się wydatków, które często są nieuniknione (dwumasa, dpf, turbo) i to mnie od tego silnika odstrasza.

Co radzicie? Jest szansa na sensownego S-Maxa w budżecie 25-27 tysiecy złotych? Czy lepiej Mondeo MK4?

Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 22:47   #2
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Ale trafiłeś z pytaniem - jeździłem każdym z w/w aut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Toyota Corolla Verso ma bardzo fajne wnętrze ale mały (płytki) bagażnik. Silnik 1.8 jest baaaardzo elastyczny i fajnie jedzie ale wykazuje duży apetyt na olej - mój przy 204 tys połykał 1 litr na 1500 km. Poza tym autko ładne, przyciągające wzrok i całkowicie bezawaryjne. Dosyć ciężko kupić takie auto bo dominują diesle i sprowadzone. Bardzo fajnie działał w tym aucie tempomat (faktycznie obniżał spalanie) i rewelacyjnie spisywały się automatyczne wycieraczki (lepiej niż w fordzie). Miałem wersję prestige z dvd w zagłówkach i kolorową nawigacją. Uważam, że to zbędne bajery choć fajnie wyglądały a aucie tej klasy. Nawigacja była do d.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Octavii jest miliard na polskich drogach i nawet nie chce mi się jej opisywać. Nie bez powodu jeździ ich tak dużo.
3. Accord jest trochę nietypowy. Sedan jest ciasny, kombi ma dosyć płytki bagażnik. Wygląd jest dyskusyjny. Ma delikatny lakier. Siedzi się w niej bardzo dobrze pod warunkiem, że jest to bogata wersja. Bardzo dobrze się czułem w tym aucie ale jechałem 2.4 z najlepszym wyposażeniem. Ciekawa propozycja, mało jest tych aut na naszych drogach. Auto uchodzi za totalnie bezawaryjne. Silnik 2.4 idealnie nadaje się do gazu. 2.0 też da radę. Niestety problemem jest powszechna rdza.
4. Toyota avensis - mam wersję t22 od 6 lat. Przejechałem nim 100 tys. km. Auto nigdy nie odmówiło posłuszeństwa. Baaa, nigdy nie musiałem przekręcać kluczyka 2x. Auto zawsze odpala tak samo - po max 2s a ma już swoje lata. Auto jest strasznie nudne. Zawożę i odbieram nim moich znajomych jak jeżdżą do mechaników ze swoimi autami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wersja w Twoim budżecie to T25 czyli kolejny model. Nie ma dobrych silników benzynowych (choć jest ten 1.8 co w verso), diesle niestety toyocie nie wyszły. T25 spisuje się gorzej niż T22. T25 jest jeszcze nudniejsze... i wcale nie jest bezawaryjne. Pojawiają się usterki unieruchamiające auto. To takie trochę zaprzeczenie filozofii toyoty. Ja uważam, że to auto jest wpadką na wizerunku tej marki. Jeśli rozważasz avensis to zostaje Ci tylko T27, która jest poza Twoim budżetem bo one cholernie trzymają wartość (nie bez powodu) - poluję od dłuższego czasu na takie autko - przebieg nie ma znaczenia w tym aucie. Jechałem niedawno T27 z przebiegiem 520 tys. w dieslu, miało jeszcze oryginalne sprzęgło i sprawiało wrażenie jakby miało przebieg max. 200 tys.
5. Mondeo - moim zdaniem właśnie to auto powinieneś kupić. Jeśli uważasz, że S-max jest wygodniejszy to muszę Cię zaskoczyć. W S-maxie siedzi się wyżej. Z przodu są takie same fotele ale zamocowane wyżej. Z tyłu w mondeo jest kanapa, która jest 2x wygodniejsza od foteli drugiego rzędu w S-maxie. Bagażnik mondeo jest super dla rodziny 2+2. Mondeo jest też cichsze w środku. Kup z dobrym wyposażeniem bo podstawowe egzemplarze są gorzej wykonane. Dosyć ciężko dostać wersję 2.0 145 KM bo najczęściej był kupowany z dieslem który ma trwały osprzęt i dobrze radzi sobie z autem. Benzyna będzie bardziej leniwa ale jest szansa że tańsza w eksploatacji choć sąsiad dokładnie w takim mondeo wymieniał komputer bo mu padł - cena 2600 (jak za sprzęgło z dwumasą w 2.0 TDCi) więc nie jestem taki przekonany że na pewno będzie taniej przy benzynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oba silniki spokojnie rozpędzą i utrzymają prędkość na poziomie 150 km/h a nawet wyższym.
6. S-max - to moje drugie prywatne auto. Mam bardzo bogatą wersję przez co uważam, że to trochę gadżet. Miejsca jest bardzo dużo. Aż za dużo... Bagażnik jest tak wielki że nie wiem jak go zapakować, żeby mi się walizki nie przesuwały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za to mimo że jest taki duży NIE MA WNĘKI NA KOŁO ZAPASOWE!! Mondeo ma przez co z silnikiem 2.0 nadaje się pod LPG. Na plus wygląd tego auta. Gabaryty mogą stanowić problem przy parkowaniu (tak samo jak mondeo). S-max ma olbrzymią klapę bagażnika która utrudnia mi parkowanie w garażu bo muszę stawać dosyć daleko od ściany aby móc ją unieść - przywykłem parkować tyłem. Z silnikiem 2.0 145 KM może być trochę za wolny. Kabina ma dużą kubaturę, wolniej się nagrzewa zimą i gorzej się chłodzi latem od mondeo. Są niby nadmuchy na drugi rząd siedzeń ale nie da się ustawić ogrzewania tak, żeby leciało tamtędy gorące powietrze. S-max jest też głośniejszy bo ma gorsze wyciszenie. To bardzo fajne auto ale dla rodziny 2+2 jest moim zdaniem za duże. Ja mam 2+1 i jest zdecydowanie za duże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aaa - prawie zapomniałem - jeśli wybierzesz mondeo lub s-maxa z radiem SONY, będziesz mile zaskoczony jakością dźwięku - ja do tej pory jestem w szoku i nie lubię wysiadać z auta zanim nie przesłucham płyty do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponieważ rozważasz forda to mogę tylko zachęcić do obejrzenia kilku egzemplarzy. Prowadzenie to duży atut forda od zawsze. Bije na głowę toyotę i chyba nawet hondę. Fordy są też dosyć powszechne więc dobrze znane mechanikom. Ciekawe jest to, że czasami oryginały są tańsze od zamienników. Aso też ma akceptowalne ceny choć zdarzają się liczne wyjątki. Ford to taki mocny kandydat. Z mondeo byłbyś zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie sugeruj się przebiegiem bo w ten sposób prosisz się o auto z cofniętym licznikiem. Lepiej kupić egzemplarz który będzie miał udokumentowaną historię serwisową, niż świeżo sprowadzone, z nową książką i przebiegiem 176 lub 189 tys. km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję że pomogłem.

Ostatnio edytowane przez ravag ; 27-02-2019 o 23:19
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 05:41   #3
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Dzięki za odpowiedź i konkretny opis każdego z samochodów.
Jestem juz prawie zdecydowany na Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam dylemat odośnie silnika jaki wybrać. Boję się trochę tego brania oleju w tej benzynie 2.0, 145 km. Kurde, im więcej czytam tym bardziej mnie zniechęca ten silnik. Nie będę w stanie tego za bardzo zweryfikować, a może się okazać, że będzie konieczny remont.

Może jednak diesel? Jest ich dużo więcej, niestety większość od handlarzy ale nie spieszy mi się aż tak i mogę poczekać na jakiś egzemplarz od prywatnego właściciela, ze sprawdzoną historią. Od czasu do czasu tez jadę w jakąś trasę więc nie tylko miasto.

Jeszcze zacząłem też przeglądać oferty Mondeo z silnikiem 1.6 EcoBoost. Kurde, przekracza trochę mój budżet ale jak juz kupuję samochód na kilka ładnych lat, to bym dołozył. Tylko, że jest ich w sprzedaży dosłownie kilka. Ale większość opinii bardzo pozytywna. Tylko, że w sumie silnik dosyć młody i nie wiadomo jak się będzie sprawował przy przebiegu rzędu 200 tysięcy kilometrów).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 07:16   #4
hajdzik
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Radzionków
Model: Mondeo MK IV - kombi
Silnik: 2.0 diesel, 163km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Ceny benzyn 2.0 w mondku są wyższe niż diesli - jak ja patrze średnio o 2-3tyś.
W benzynie jakies 3-4 strony z silnikiem 2.0 na otomoto- a w dieslu 30 str Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
To jest dylemat, który sam mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - całe życie jeżdżę benzynami - i też troszkę się boję diesla i ich bolączek - ale ropniaki PSA są bardzo chwalone - przez co powoli się przekonuję do diesla.
Jest tak mało benzyn 2.0 - że trafić dobry egzemplarz to nie taka prosta sprawa - w dieslu są większe szanse na zadbany mondolot - a plus tego forum taki, że możemy liczyć na pomoc.
Benzyna 2.0 - jak dla mnie wystarczająca, ale miałem okazje ostatnio jechać dieslem 140km i zbiera się żwawiej - a jak jeszcze podniesie sie moc i niutki - to frajda z jazdy podejrzewam będzie jeszcze lepsza
Powodzenia w szukaniu autka :0
hajdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 07:49   #5
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Co do wygody porównując Mondeo MK4 i SMAXa nie zgodzę się z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . SMAXem jeździłem 4 lata, Mondkiem jeżdżę ok. 3 - dla mnie SMAX dużo wygodnijszy od Mondeo, Zarówno z przodu jak i z tyłu, z tego co piszesz rodzina się powiększa - w Mondku tył przednich foteli wiecznie powycierany butami młodzieży w fotelikach, w SMAXsie tego problemu nie było. Jedyne czego mi brakowało to 6 bieg. Przed SMAXem miałem 4 lata Avensisa T25 2.0 D4D, auto w chwili zakupu miało 4 lata, 3 lata było w miarę ok. potem.... - miałem samochodów ponad 10 w życiu i z czystym sumieniem mogę powiedzieć najdroższy i najgorszy zakup samochodowy ze wszystkich do tej pory i jedyne auto jakie mi stanęło w trasie.
T27 miałem w firmie jako zastępcze 2.0 benzyna, automat - wg. mnie w mój 11-letni Mondek ma więcej miejsca w środku i 2.3 ze starym automatem ma lepsze przyspieszenie niż ten nowy Avensis....

Mogę dodać, że mile mnie zaskoczył Passat B7 - ale to może dlatego, że miałem długi odpoczynek od diesla i trochę wyższy budżet niż zakładasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W SMAXsie miałem benzynę 2.0 145KM i czasem jak się w trasę jechało to tej "6" brakowało. Natomiast swoje aktualne automat 2.3 mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest ok. Mimo, że niektórzy twierdzą 2.0 145KM w manualu jeździ tak samo bo "w katalogu" ma prawie takie samo przyspieszenie jak 2.3 161KM - wg mnie w rzeczywistości jest znacznie lepiej niż wynika to "z katalogu". Jeszcze jest opcja 2.5T 220KM - ale to też w budżecie 25k PLN może być słabo.
W tych pieniądzach Mondeo MK4 chyba najrozsądniejszy wybór, Accorda VIII za tyle nie kupisz, VII rówieśnik Mondeo MK3, kombi chyba najpaskudniejsze auto jakie widziałem, Octavia ok., ale "podłoga" Golfa - klasę niższe rozmiarem auto, Verso też na "podłodze" Corolli to gabarytowo klasa do C-MAXa, a nie SMAXa,

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 28-02-2019 o 08:21
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 11:46   #6
mypod
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2014
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Miałem okazję pojezdzić pare tysięcy km pożyczonym Mondeo mkIV z silnikiem ecoboost 160km.

Bardzo przyjemnie się to auto prowadzi - cichutki silnik, bardzo elastyczny i pali mniej od focusa mk1 1.6 100KM. No i zawieszenie świetnie zestrojone.

Ogólnie jeździ się tym silnikiem trochę jak dieslami - niskie obroty do toczenia, redukcja do przyśpieszania, ale jest bardzo elastyczny ten silnik. Ale z drugiej strony jak się czasem lubisz pobawić to silnik się kręci powyżej 6k obrotów, więc przy wyprzedzaniu/bardziej dynamicznej jeździe można na jednym biegu dłuuuugo jechać.

To co jest fajnie w porównaniu do diesla, to że silnik jest ciepły po 1-2km, więc jak się jeździ często na krótkie odcinki to przynajmniej się silnik w miare zagrzeje, podczas gdy diesel byłby ciągle niedogrzany.

Co do spalania... Jadąc delikatnie po drogach lokalnych w trasie do 100kph da się zejść poniżej 6l, jak się jedzie normalnie to spalanie mieści się w 6-7l przy sensownej jezdzie. Po miescie pali mniej niz focus. Na autostradzie do 120-130kph spalanie jest dalej przyjemnie koło 7-8l. Niestety przy wyższych prędkościach widać, że to nie jest diesel - przy 140 (z gpsa) pali prawie 10l, a przy 170kph na tempomacie koło 13-14. Także przy jedzie po autostradzie zdarzyło mi się przejechać tą samą trase ponad ~1000km ze spalaniem ~6,5l (z dystrybutora) jak cała droge mocno padało, a zdarzyło mi się przejechać ze spalaniem średnim ~9,5l (też z dystrybutora).
mypod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 13:52   #7
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Arek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Budżet jakim dysponuje do kowota około 25-27 tysięcy złotych. Chciałbym samochód z przebiegiem maksymalnie do 200 000 km
Może być bardzo ciężko połączyć ze sobą maksymalny budżet i wymagania.
W tej cenie kupno S-Maxa w benzynie jest raczej niemożliwe - oczywiście zakładając, że rozważamy auto zadbane, z pewnego źródła i o żądanym przebiegu.
Rozważ kupno diesla, ja posiadam taki już 3 rok, jeżdżę 95% po mieście robiąc miesięcznie 700km i nie mam absolutnie żadnych awarii z tym związanych.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 14:22   #8
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Tak jak pisał kolega powyżej, ja także uważam że łatwiej w twoim budżecie o Mondeo, niż o dobrego S-Maxa.
Poszukaj z silnikiem 1.6EB 160KM zamiast 2.0 145KM. Będziesz pozytywnie zaskoczony spalaniem, osiągami itd. EcoBoost ma seryjnie skrzynię 6. Ewentualnie proponuję też diesla 2.0. Jeśli nie ma astronomicznego przebiegu to jest to trwały motor. Do dużego auta jak Mondeo pasuje w sam raz. Te diesle występowały w kilku wersjach mocy. Możesz nawet kupić słabszego i poprosić któregoś "magika" z forum o wgranie softu z mocniejszej FABRYCZNEJ wersji.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 00:25   #9
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Dzięki za wszystkie porady.
Dylemat jaki mam jest z tego co widzę ogólnie znany - diesel czy benzyna? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powoli przekonuje się do diesla i już raczej zrezygnowałem z S-Maxa. Dzisiaj odwiedziłem salon Forda, który mam jakiś kilometr od domu i się teraz zastanawiam czy czasem nie dołożyć trochę kasy i kupić coś nowszego.

Stoi sobie Mondeo Mk4 2014r., diesel, tylko, że pojemność 1.6, 115 km. Przebiegu ma 150 tysięcy, kosztuje 34 900. Sporo więcej niż mój budżet ale może warto zaryzykować. Co prawda silnik tylko 1.6 i nie znalazłem zbyt wiele opinii o nim ale te co są - raczej pozytywne. Tak myślę, że po zakupie bym wymienił rozrząd i teoretycznie zakładam, że do tych 200 tysięcy powinienem dojechać bez jakiś większych wydatków. Wiem, reguły nie ma, nie wiadomo co tam się z nim działo, jeszcze nie przeglądałem dokumentów ale w przyszłym tygodniu podejdę i już się bliżej mu przyjrzę.

Samochód jest (z tego co zrozumiałem) z aukcji poleasingowej. Wyposażenie raczej podstawowe ale w tej kwestii nie mam jakiś wygórowanych oczekiwań. Fajnie jakby była klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., podłokietnik, tempomat i czujniki cofania. Prawie to wszystko ma (oprócz tempomatu, no i klima manualna). To jest chyba wersja najbiedniejsza? Przyznam, że dokładnie się jeszcze nie orientuje w tych wersjach Mondeo.

Wrzucam link do ogłoszenia (nie mam jeszcze VINu niestety):

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#c1eddda0a8

Co sądzicie? Cena chyba jednak dosyć duża - porównując z innymi ogłoszeniami (z tym silnikiem). Plusem jest sprawdzona historia. No i dobry rocznik. Minusem cena dosyć mocno wykraczająca poza mój budżet, no i to jednak nie 2.0, tylko 1.6 (ale może biorąc pod uwagę, że jednak dużo więcej będę jeździł po mieście, to może plus).

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 06:49   #10
Asymptota
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: C-max
Silnik: 1.6 ti-vct 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Co do klimy to chyba jakiś błąd się wkradł w ogłoszeniu.

Chyba, że to ja inaczej postrzegam manualna klimatyzacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Asymptota ; 02-03-2019 o 07:04 Powód: Wkradł się błąd
Asymptota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.