Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2019, 18:57   #21
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak mialy inny grill.
cen juz nie komentuje, to walka z wiatrakami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziekuje bardzo za odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2019, 21:37   #22
yaro8558
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2015
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Arek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i to jednak nie 2.0, tylko 1.6
Wydaje mi się, że 1.6 diesel będzie za słabym silnikiem w mondeo mk4. Miałem taki silnik w Peugeocie 407sw i szału nie było, a Mondeo jest większe.
Poszukaj albo 2.0 TDCI albo 1.6 EB. Sam osobiście jeździłem Mk4 z 2.0 benzyna i 1.6 EB, pierwszy kombi, drugi hatchback.
W przypadku 2.0 B to nikomu nie polecam tego silnika, bo jak dla mnie to nie czuć tych 140KM, strasznie mulił i bardzo brakuje mu 6 biegu. Egzemplarz, którym jeździlem obecnie ma 320 tyś km i zaczął pić litr oleju na tysiąc km. Te silniki mają koło dwumasowe jakbyś jeszcze nie wiedział.
1.6 EB to już fajnie nawet jedzie, a 2.0 TDCI to pytanie czy jeździsz dłuższe odcinki jednorazowe żeby nie mieć problemów z filtrem DPF.

Ostatnio edytowane przez yaro8558 ; 11-03-2019 o 21:42
yaro8558 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 09:22   #23
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał yaro8558 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że 1.6 diesel będzie za słabym silnikiem w mondeo mk4. Miałem taki silnik w Peugeocie 407sw i szału nie było, a Mondeo jest większe.
Poszukaj albo 2.0 TDCI albo 1.6 EB. Sam osobiście jeździłem Mk4 z 2.0 benzyna i 1.6 EB, pierwszy kombi, drugi hatchback.
W przypadku 2.0 B to nikomu nie polecam tego silnika, bo jak dla mnie to nie czuć tych 140KM, strasznie mulił i bardzo brakuje mu 6 biegu. Egzemplarz, którym jeździlem obecnie ma 320 tyś km i zaczął pić litr oleju na tysiąc km. Te silniki mają koło dwumasowe jakbyś jeszcze nie wiedział.
1.6 EB to już fajnie nawet jedzie, a 2.0 TDCI to pytanie czy jeździsz dłuższe odcinki jednorazowe żeby nie mieć problemów z filtrem DPF.
Nie porównuj silnika 1.6 eb i 2.0 bo nie ma co porównywac.
1.6 to jest muł a 2.0 dobrze sie nim jedzie. Dobrze przyspiesza itd.
Zależy kto oczekuje od auta.
Jak może byc ze mniejszy silnik to nawet sie nim dobrze jedzie a 2.0 to jest ****o.
Wytłumacz mi to ?
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 10:30   #24
yaro8558
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2015
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

1.6 EB czyli z turbo, 2.0 B bez turbo

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
yaro8558 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 10:56   #25
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak mialy inny grill.
cen juz nie komentuje, to walka z wiatrakami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ta cena jest faktycznie podejrzanie niska? Przeglądając oferty, to za rocznik 2007-2008 z silnikiem 2.0 145 km trzeba dać około 25-26 tysięcy. Wydaje mi się, że 23 500 za ten konkretny egzemplarz jest ok (choć przebieg faktycznie niski, ale jest też ta rysa na drzwiach). Czy się mylę?

Zdecydowałem, że szukam benzyny, robię za mało kilometrów, żeby kupować diesla, a poza tym koszty utrzymania są większe. Rozważam jeszcze Hondę Accord VII (choć w kombi to dla mnie drugie miejsce w kategorii "najbrzydszy samochód świata", zaraz za Fiatem Multipla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Szkoda, że jest ich tak mało.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 11:35   #26
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cena może wynikać z wykończenia deski "drewnem". Nie każdemu to się podoba. Ja bym to okleił/wymienił 5 minut po zakupie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 12:48   #27
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Arek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta cena jest faktycznie podejrzanie niska? Przeglądając oferty, to za rocznik 2007-2008 z silnikiem 2.0 145 km trzeba dać około 25-26 tysięcy.
Rozważam jeszcze Hondę Accord VII (choć w kombi to dla mnie drugie miejsce w kategorii "najbrzydszy samochód świata", zaraz za Fiatem Multipla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Szkoda, że jest ich tak mało.

Pozdrawiam
Cena za Mondziaka jest wg mnie z gatunku tych średnich. Z pewnością nie jest niska, jak za 12 letniego Forda. Handlarz musi swoje na nim zarobić. Jak nie masz daleko, jedź, oglądaj, targuj się (napisał, że do negocjacji) i kupuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propos Hondy kombi: wygląd faktycznie ma dość dziwaczny, ale to marka pozycjonowana wyżej od Forda i niezawodna (szczególnie z "benzyniakiem"), więc są to poszukiwane na rynku auta, a ich ceny wyższe. Mam kolegę, który kiedyś kilka miesięcy polował na Accorda i ... nie udało mu się kupic.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 16:42   #28
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Accordy w benzynie także biora olej, o tym trzeba pamietac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też polowalem na honda ale zrezygnowałem bo troche poczytałem forum forda i otych silnikach, i za starszy rocznik trzeba dac dużo kasiorki
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 18:55   #29
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał gaco12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Accordy w benzynie także biora olej, o tym trzeba pamietac
Dodatkowo okrutnie czułe na poziom oleju. Ostatnio znajomy zajechał Accorda , miał olej lekko powyżej MIN i wałki rozrządu na krzywkach zrobiły pa pa. Jak szukał " nowej " głowicy to dopiero trzecia czy czwarta którą oglądał miała porządne wałki.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:07   #30
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Ostatnio pisałem, że nie chcę diesla, że szukam Mk IV w benzynie. Może powiecie, że jestem trochę niezdecydowanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale znalazłem interesujący mnie egzemplarz i chciałbym się zapytac bardziej doswiadczonych kolegów co o nim myslicie.

Jest to diesel, 2.0 tdci:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6BLXXk.html

Byłem sie o niego wypytać, uzyskałem sporo informacji, w poniedziałek mam zamiar odbyć krótką przejażdżkę. Samochód miał 1 właściciela, serwisowany w ASO, książka prowadzona w zasadzie do końca. Widziałem raport z oględzin przed przyjęciem samochodu do komisu i m.in. takie info jak:
"zapocenie pompy wysokiego ciśnienia" ?
"opony wyząbkowane"
"nieprawidłowe działanie czujników parkowania(dołozone)" plus jeszcze ze 2-3 informacje, jakies też zapocenie w okolicach przepustnicy? (kurde, nie znam się, a poza tym nie mogliśmy za bardzo rozszyfrowac pisma gościa, który dokonywał przeglądu)

Poważne sprawy? Przede wszystkim ten wyciek mnie trochę niepokoi ale..
pan z komisu w ramach ceny jest w stanie wszystkie opisane sprawy zrobić, plus byc może dorzucić opony.

Według raportu z autobazy samochód miał dwie szkody, obie z prawej strony - drzwi, błotnik i z tego co wyczytałem w papierach też malowana była maska, pierwsza szkoda około 4500 zł, druga około 2500 zł, raczej chyba stłuczki, jak pisałem - był po tym naprawiany w ASO. Nie miał wymienianego rozrządu (ale nie zrozumiałem czy w ogóle, czy ostatnio - to możliwe żeby w ogóle nie miał rozrządu wymienianego? - coś może pokręciłem, muszę się upewnić nastepnym razem).

Co myslicie o tym samochodzie? - tyle ile mozna wywnioskować po zdjęciach i z tego mojego nieco chaotycznego opisu.

Chciałbym się także Was zapytać jakie moga być koszty takich rzeczy jak: DPF, Dwumas, Turbo - te 3 sprawy mniej najbardziej przy dieslu niepokoją (pewnie nie tylko mnie). Poodobno dwumas to raczej powyżej 200 000km przebiegu ale sam nie wiem.
Czy DPF mozna wyczyścić (zamiast wymieniać)? Można to na szybko sprawdzić w serwisie - w sensie w jakim jest stanie DPF?
Czy serwisowanie takiego - juz prawie 10-letniego pojazdu w ASO - to według Was dobry pomysł? Jak przed wszystkim to wygląda cenowo? Bo ten serwis Forda mam w zasadzie pod domem (jakiś kilometr) i jeśli nie mają cen zaporowych to może bym się zdecydował. Ale to sie pewnie dowiem w poniedziałek, przejadę się i zobaczymy.

Troche się nastawiłem na tego Mondeo, przede wszystkim ze względu na udekumentowaną historię, serwis w ASO, 1 właściciel, przebieg też do zakceptowania.

Na co zwrócic uwagę podczas jazdy? Nie jechałem nigdy żadnym Fordem, do tego dieslem i moze są jakies charakterystyczne niepokojące sygnały, które powinny dać mi do myślenia?

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.