Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2009, 17:45   #1
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Typowe awarie i usterki

Witam, auto posiadam od 4miesięcy
zaczne od tego, że około miesiąc temu spaliły mi sie obie żarówki(mijania), następnie padł klakson(jeszcze nie miałem czasu sprawdzić czy to klakson czy cos innego) no i dziś zdechła tylnia wycieraczkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy to normalne w tym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?? bezpieczniki sprawdzone, działająz

Edit: jako że wycieraczka zatrzymała się w położeniu pionowym chciałem ją na siłe ustawić do normalnego położenia coś strzeliło i działa odziwo ale teraz ten silniczek, chyba silniczek jest dosc słyszalny:]


Ostatnio edytowane przez k0ksik ; 14-07-2011 o 22:40
k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 16:54   #2
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Co do klaksonu, to sprawdziłbym, czy dochodzi napięcie na trąbki po wciśnięciu przycisku w kierownicy (może być problem z masą). Sprawdzić samą trąbkę możesz podpinając ją bezpośrednio pod "+" i "-" akumulatora.

A co do wycieraczki - niepotrzebnie się z nią siłowałeś...sprawdź, czy oś mechanizmu nie jest skrzywiona.

Poza tym sprawdź napięcie ładowania akumulatora, czy nie jest za duże (na luzie i pracującym silniku wciskasz gaz do ponad 3krpm, a druga osoba mierzy napięcie - powinno być ok 14,5V)
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 22:29   #3
Cistu
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: Jarosław
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Po blisko trzech latach użytkowania i przebiegu nieco ponad 30 tys km - zerwana linka elektrycznego sterowania przedniej szyby od strony pasażera.
Cistu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 21:54   #4
barbara
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Skąd: Olsztyn
Model: ford fusion
Silnik: 1,4 Duratorg-CI 68 kM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Thumbs up Odp: Awarie Fusiona

Witam. Pierwszym fusionem 1.4 benzyna przejechałam 165 tys. km autko bezawaryjne.
barbara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 23:58   #5
szary11
ford::average
 
Avatar szary11
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-08-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max - Fiesta MKVII
Silnik: 2.0 TDCI - 1.25 16V
Rocznik: 2010 - 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Kokosik, sprawdź ładowanie. Wg mnie zbyt wysokie napięcie wydostaje się z alternatora i stąd problemy. Takie rzeczy w fusionach są sporadyczne.
szary11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 19:54   #6
Markus123
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Mikołów
Model: Fusion
Silnik: duratec 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

42 tys. km, niecałe 2 lata - tylko cewka zapłonowa wymieniona na gwarancji, poza tym bezawaryjny.
__________________
Markus123
Markus123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 20:28   #7
Pumbo
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie

140 tys. km - wymiana katalizatora :-(
/podobno Euro-3 tak mają przy tym stanie licznika/

141 tys. km - odpadające osłonki słupków (przy oknach) /trzeba przykleić/

142 tys. km - pierwsza z sond lambda słabo reagowała w teście komputerowym /samochód wolno reagował na przyduszenie gazu + osłabiona moc/, wymieniłem nie czekając na padnięcie /jest znacznie lepiej/
__________________
Fokus Mk2 HTB, 2005, 1.6, benzyna
exFusion, 2003, X100, 1.4, benzyna

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 21-03-2011 o 22:29
Pumbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2009, 00:23   #8
Kocur83
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2007
Skąd: Radlin
Model: Mondeo mk4
Silnik: Pb 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

2003 rok, 32 tys. km podczas jazdy sporadycznie wchodzi w tryb awaryjny czyli wskaźniki zaczynają migać silnik szarpie nie reaguje na wciskanie pedału gazu, i na wyświetlaczu pojawia się teks EAC. Po pierwszym takim przypadku udałem się do ASO i .... panowie się poddali awarii nie ma w komputerze auto sprawne, po 2 tygodniach samochodzik zrobił to ponownie wizyta u pana specjalisty diagnoza do wymiany komputer. Wiec jeżdżę dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dodam że samochód po wyłączeniu i ponownym zapaleniu nie przejawia oznak awarii wiec czekam aż coś padnie i będzie wiadomo co wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam Fusionistów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S.
Fusi jest w rodzince od nowości wiec licznik nie był cofany, no chyba że ojciec na bieżąco go kręcił do tyłu hehehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kocur83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 21:05   #9
revpo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Witam, jak tak czytam to mam wrażenie ze jeździcie jakims inym samochodem... a moze to kwestia tego durnego TDCI. Przebieg ok. 130 tyś:
-Odpadły wszystkie osłony słupków...w przeciagu tygodnia
-poleciało sprzęgło z dwumasą 2500zł
-odpadło kółko dwumasowe paska klinowego, rozwaliło rozrząd, powyginały się zawory i krzywki na wałku rozrządu!!! itp itd.. nie przytocze kosztów bo mi słabo na sama myśl
-simering w maglownicy za 30zł zmusił mnie do regeneracji całości za ok 1000zł
-do tego klima odmówiła współpracy na gruncie czujnikowo-pradowo-przesyłowym...

MAM GO DOŚĆ
revpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 17:36   #10
mbielecki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

rok 2004 i przejechane 120 tys. ostatnio mialem identyczna sytuacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. udalo Ci sie Kocur83 zdiagnozowac co to bylo??? pozdro
mbielecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , fusion , usterki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.