Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2020, 15:46   #151
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Gdybyś miał zaworek zwrotny to w ogóle byś nie mógł dmuchać. W żadną stronę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na końcu przewodu po poprawkach masz taką gumową zwężkę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pełni właśnie taką rolę jaką pełniła przy Twoim sprawdzaniu. Tym się martwić nie musisz. To się nie zatyka.

W wężu przed zmianami był biały zaworek zwrotny i inne "kolanko" na końcu przewodu - bez zwężenia.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tam za blokadę powrotu odpowiadał właśnie nieszczęsny biały zaworek zwrotny.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem w ręku oba węże. Wiem co piszę.


Wąż przed zmianami (z zaworkiem zwrotnym) BEZ gumowej końcówki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wąż po zmianach BEZ gumowej końcówki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] + gumowa końcówka po zmianach [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 25-05-2020 o 23:39
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 20:52   #152
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał Biohazaard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odkręcaniu śrubek od rączki trzeba uważać na zaślepki na zawiasie - ja już je urwałem
O której "rączce " piszesz bo na dniach będę to robił u siebie ?
I czy jak robiliście u siebie to zaworki dawaliście spowrotem czy szły na śmietnik ?
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2020, 10:28   #153
Biohazaard
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-10-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O której "rączce " piszesz bo na dniach będę to robił u siebie ?
I czy jak robiliście u siebie to zaworki dawaliście spowrotem czy szły na śmietnik ?
Rączka w podsufitce - jak ją odchylisz to znajdziesz tam zaślepki pod którymi są śrubki trzymające rączkę. Jednak zaślepki są na niby zawiasie zintegrowanym z całą rączką (a nie osobne które wtykasz do otworów jak w osłonie przeciwsłonecznej ).

Zaworki natomiast wywaliłem z całym starym wężem - zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera.

Notabene dobrze, że niedawno zrobiłem tą samą operację po stronie pasażera - podczas opisu zrobiłem to tylko od strony kierowcy. Ostatnio sporo u mnie pada i czuje, że by mi coś zalało, a tak jest spokój, więc radzę zająć się obiema stronami od razu i nie odkładać.

Dodam, że o dziwo zajęło mi to o wiele więcej czasu niż od strony kierowcy ponieważ, musiałem wyjąć schowek oraz trochę się naszukałem przejścia starego węża pod ociepleniem które go zakrywa. Do pomocy podam, że przejście węża prze karoserię do zaworka który jest pod ociepleniem znajduje się po prawej stronie pod największym w tej okolicy gniazdkiem ze sporą ilością przewodów - grubą wiązką elektryczną. Musiałem ściągnąć to gniazdo i pod nim wyszarpałem ocieplenie i przeciągnąłem z powrotem nowy wąż.
Biohazaard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2020, 21:15   #154
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał Biohazaard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc radzę zająć się obiema stronami od razu i nie odkładać
Już ogarnięte ,zrobione od razu obie strony więc spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 18:32   #155
eek-a-mouse
ford::beginner
 
Avatar eek-a-mouse
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam,

Zdarzały mi się wcześniej problemy z odpływem szyberdachu i były one czasem udrażniane w różnych serwisach. Od dłuższego czasu był spokój, kilka dni temu miałem wymienianą przednią szybę i dwa dni później po ulewie okazało się że odpływ jest zablokowany (ciężko powiedzieć jak było wcześniej bo dawno mocno nie padało). Czy jest możliwość że winna jest źle zamontowana szyba ? Naocznie widziałem wodę stojącą w korytku szyberdachu dzisiaj, jestem tylko ciekaw jakie jest prawdopodobieństwo, że zły montaż szyby zablokował odpływ. Bo nie wiem czy cisnąć monterów szyby o wycinanie i ponowne montowanie czy po prostu zrzucić to na 'dolegliwość' mk4.

Dziękuje

Edit: Aha dodam tylko, że po deszczu woda była jakby w tym słupku po lewej stronie (pasażera w UK) no i kapała dywanik. Ale też przy tym 'chwytaku autobusowym' nad boczną szybą, .... więc pewnie to nie wina przedniej szyby

Ostatnio edytowane przez eek-a-mouse ; 05-08-2020 o 18:37
eek-a-mouse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 19:29   #156
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Możliwe, że przy zakładaniu osłon słupków A zagięli wąż. Zdejmij osłonę i sprawdź wąż. 5 minut pracy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 20:05   #157
eek-a-mouse
ford::beginner
 
Avatar eek-a-mouse
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Ok, dzięki
A jest jakiś instruktaż, zdjęcia albo wideo jak to zdemontować bez połamania zaczepów ?
Bo z 5 minut roboty, posiedziałem tam 10 minut i nic nie zdjąłem
eek-a-mouse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 21:46   #158
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Wsuwasz palce u góry między osłoną słupka a podsufitką i energicznie, acz ostrożnie, odciągasz w prawo aż słupek odskoczy. Tam ciężko coś ułamać o ile zrobi się to ostrożnie.
Osłona trzyma się u góry na żółtej spince i 3-ech białych idąć w stronę dołu. Górną spinkę masz na "taśmie" więc nie ciągnij za mocno.
Z drugiej strony, jeśli zdejmowali Ci to ludzie od wymiany szyby (a musieli aby wyciąć starą) to nie zdziw się jak będzie tam naderwanych trochę zaczepów.

Ciężko coś znaleźć do Mondeo, ale tutaj to wygląda bardzo podobnie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image;s=1080x720.jpg (79.6 KB, 62 wyświetleń)
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 05-08-2020 o 21:58
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 18:22   #159
eek-a-mouse
ford::beginner
 
Avatar eek-a-mouse
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam

Chciałem tylko powiedzieć że zastosowałem się do zdjęcia użytkownika 'kaczi' ze strony 9 tego wątku, tzn. wykręciłem schowek pasażera i przedarłem się przez matę żeby znaleźć złączkę odpływu. Użyłem struny gitarowej od kolegi która nie sięgała wystarczająco daleko przepychając od strony szyberdachu, ale po rozłączeniu wężyka za schowkiem pasażera, pchając do góry po około 10 cm natrafiłem na blokadę którą siłą przepchałem tą struną gitarową i poleciała woda. Wiem że to nie jest idealnie rozwiązanie i problem będzie wracał, ale jeśli ktoś tak jak ja trafi na ten wątek a nie będzie skory do wielkich ingerencji w tapicerkę swojego auta to osobiście mogę powiedzieć że dostęp do 'złączki' odpływu może być pomocna. Dodam tylko, że wcześniej na ogół wystarczało przedmuchanie sprężonym powietrzem, ale tym razem w moim przypadku potrzebna była siła mięśni, żeby to przetkać. Wykręcenie schowka jest dosyć proste, ale przedarcie się przez matę własnymi paznokciami to trochę udręka, na szczęście zdjęcie od 'kacziego' pokazuje bardzo dobrze gdzie jest ten wężyk.
eek-a-mouse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 21:36   #160
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał eek-a-mouse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale przedarcie się przez matę własnymi paznokciami to trochę udręka.
Od tego jest nożyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.