Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2017, 15:06   #1
dnx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: KW
Model: transit
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie auto zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Witam,

Przeszukiwałem forum ale nie znalazłem rozwiązania dlatego proszę forumowiczów o zdanie

Transit 2.0 125 KM 2005 r.

Ruszyłem autem i po 800 m zaświeciła się kontrolka od świec żarowych.
Auto straciło moc i zachowywało się tak jakby nie dostawało odpowiedniej ilości powietrza podczas dodawania gazu. Nie kopciło - ledwo dotachałem się na podwórko. Żadnych wycieków, sprawdziłem wszystkie węże i są poprawnie dociągnięte, cięgno przy turbo pracuje, wszędzie wszystko zdaje się szczelne.

Jedyne co mnie zdziwiło to kapiący olej z filtra oleju hmmm nie kapał.

Auto odpala od strzała tylko dziwnie pracuje, tak jakby dudniąco.

Teraz po dwóch trzech uruchomieniach silnika odpalił bez "sprężynki" i pracował normalnie

Normalnie wkręcał się na obroty, jak walnąłem na gaz zakopcił i w ogóle jakby nic mu nie było. Nawet olej przestał kapać.

Zdziwiony wypiłem kawę i wróciłem do auta które znów ma sprężynkę i wymienione wyżej objawy. I znów kapie olej.

Coś jest zapchane i to ewidentnie tylko co i gdzie to należy odkręcić i przepchać? Jakieś sugestie ?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 28-10-2017 o 17:09 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Transit 2000-2006 po to jest prefix
dnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 15:59   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Transit 2,0 125KM 2005 rok to powinien być tdci (common rail), a w profilu masz tdi (powinno być tddi),
Jaki masz więc silnik?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 16:07   #3
dnx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: KW
Model: transit
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Transit zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

W profilu mam to co mam zapisane w dowodzie rejestracyjnym 2.0 TDI

VIN WF0AXXTTFA5J22111

Proszę wybaczyć nie znam się na tyle aby po zapisie TDI stwierdzić czy to TDCI czy TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dnx ; 28-10-2017 o 16:12
dnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 16:24   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Cytat:
VIN WF0AXXTTFA5J22111
Masz tdci, czyli common rail.

Sprawdzałeś EGR? Czy masz go zaślepionego? Może się wieszać, co prawda wtedy kopci na czarno.
Zaślepia się go w tym modelu dosłownie w pięć minut - trzeba zdjąć wężyk podciśnieniowy z króćca EGR-a i czymś ten wężyk zamknąć, np nitem lub zagiąć go i zawiązać drutem, sznurkiem itp.
EGR pozostanie cały czas zamknięty, a ponieważ ten model nie ma czujnika położenia EGR-a, to nic tego nie sygnalizuje do PCM.

Ale mogą być inne przyczyny takiego zachowania silnika...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-10-2017 o 16:27
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 16:34   #5
dnx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: KW
Model: transit
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Transit zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

OK - zaraz zaślepię tylko teraz zadam pytanie potwierdzające
EGR to ta "puszka" pod turbem z której wychodzi metalowa rura osłonięta?

Takie informacje dodatkowe

Wtryski są po regeneracji i to względnie niedawno, filtr paliwa oraz pozostałe są nowe. Transit czasem chwilę przytrzymywał wyższe obroty które opadały ale tego objawu nie miałem już z miesiąc.
dnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 16:55   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Cytat:
EGR to ta "puszka" pod turbem z której wychodzi metalowa rura osłonięta?
Tak, EGR jest pod turbem, ale bardziej w stronę skrzyni. Najlepiej jakbyś wziął w dłoń wężyk idący do EGR-a i po nim dotarł do króćca na gruszce EGR-a. I ściągnął wężyk z króćca, potem go zamknął. Nie rób tego na gorącym silniku, unikniesz poparzenia się.

Może też być uszkodzony samoregulator zaworu na którymś z cylindrów. Wtedy jest taki dudniący odgłos z dolotu.

Ale to ponawianie i znikanie zjawiska sugeruje wieszanie się EGR-a.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 16:58   #7
dnx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: KW
Model: transit
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Transit zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Ok zaślepiłem ale muszę kilka rzeczy przykręcić bo w międzyczasie zdążyłem rozkręcić trochę osprzętu żeby zajrzeć tu i tam i kurcze czysto, w wężach trochę oleistego nalotu ale bez większych ilości zdaje mi się że w normie w dolocie czysto nigdzie nie ma wycieków pewnie EGR ale za 20 minut potwierdzę.
dnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 18:46   #8
dnx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: KW
Model: transit
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: auto zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

No i pozamiatane, zaślepiłem EGR i auto od razu po odpaleniu gaśnie. Wróciłem do stanu pierwotnego i niestety łapie ale nie wchodzi na obroty. Najgorsze że jak po obu działaniach chciałem sprawdzić jeszcze czy wąż na turbinie jest odpowiednio założony to ułamałem końcówkę od wężyka który wchodzi w trójnik i jeden wężyk idzie do jakiegoś ustrojstwa znajdującego się nad EGR trochę z przodu (pod plastikowym wężem od turbo) drugi idzie na lewą stronę silnika w kierunku elementu co takie wężyki są podpięte do filtra powietrza a trzeci wężyk idzie w stronę serwo hamulcowego Co to jest? i co może powodować nieszczelność?
dnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 20:41   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: auto zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Ten twój opis nie bardzo rozumiem. Może ja napiszę jak to ma wyglądać...
Masz dwa - prawie identyczne - elektrozawory sterujące podciśnieniem, jeden dla turbiny, drugi dla EGR-a. Zamocowane są nad prawym nadkolem za obudową filtra powietrza.
Ten z zielonym elektrycznym wtykiem pracuje dla turbiny, ten z czarnym dla EGR-a. Nie ma możliwości zamiany elektrycznych wtyków, mają różne prowadzenie wsuwki.

Każdy z elektrozaworów ma trzy króćce do podłączenia rurek podciśnieniowych.
Środkowy króciec zaworu z zielonym wtykiem połączony jest z gruszką sterującą turbo.
Środkowy króciec zaworu z czarnym wtykiem połączony jest z gruszką EGR-a. Ten wężyk łatwo odróżnić od innych, jest czarny z białym paseczkiem.Ten miał być zdjęty z króćca gruszki EGR-a i zamknięty, by nie zasysał fałszywego powietrza.

Zewnętrzne króćce połączone są razem i idą do pompy vacu (i serwa hamulcowego), ale po drodze jest trójnik z odejściem na zasobnik podciśnienia pod podszybiem, nad aluminiową osłoną - tam dochodzi pionowo krótki wężyk do króćca zasobnika, lubi spadać... Sprawdzić koniecznie trzeba...

Przeciwległe króćce również połączone są razem i idą do obudowy filtra powietrza - zasysają czyste powietrze do układu.

Odłączenie wężyka sterującego pracą EGR-a nie powinno w żaden sposób skutkować gaśnięciem silnika - coś jest tam zamieszane u ciebie... Czyli coś jest na rzeczy...
Dlatego spokojnie sprawdź czy przewody podciśnieniowe są podłączone zgodnie z tym opisem. Już widziałem nawet sytuacje, że wężyki były zamienione funkcjami...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-10-2017 o 21:57
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 10:00   #10
dnx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: KW
Model: transit
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: auto zachowuje się tak jakby nie dostawał powietrza

Ok wszystko się zgadza, zagiąłem odpowiedni wężyk. Zgiąłem go około 20 cm od gruchy EGR i zacisnąłem drutem jak pisałeś.

Ułamałem przez przypadek końcówkę wężyka z czerwoną podkładką, wychodzi na to że to pompa vacu. Wszystko dziś zamknięte próbuję ją wkleić i uszczelnić do czasu wymiany. Ale czy ona może powodować gaśnięcie auta?

Odkręcałem dolot wczoraj w międzyczasie żeby sprawdzić ale było czysto i zakręciłem go ponownie.
Wszystkie opaski dociśnięte (z tych które zdejmowałem) sprawdzałem inne i też jest ok.

Niestety auto nie pali już w ogóle, znaczy kręcę odpala puszczam kluczyk i gaśnie.

Ostatnio edytowane przez dnx ; 29-10-2017 o 11:02
dnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , mulenie , transit , turbo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.