Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2023, 13:42   #41
Demirion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2023
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
forscan i do dzieła
Mógłbyś powiedzieć coś więcej albo podesłać jakiś link do informacji? Nigdy z tego nie korzystałem i jest to dla mnie czarna magia. Rozumiem że nie ma co iść z takim problemem do serwisu?

Demirion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2023, 19:23   #42
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

FORSCAN to program diagnostyczny dla fordów. Mozna nim resetować błędy, . Ale najpierw musiałbyś troche poczytać i zaopatrzyc sie w odpowiedni interfejs. Kontrolka poduszki może się swiecić , bo np. jest słaby styk w złaczu. Forscan wykryje od której poduszki pochodzi błąd. Ale jak wspomniałem moze być jakieś np złe połączenie w kostce od poduszki. Wpisz w wyszukiwarkę forscan i kabel viaken .powinny wyskoczyc interesujace Cie tematy.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2023, 18:54   #43
Demirion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2023
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Kontrolka poduszki powietrznej jest spowodowana błędem jakiegoś czujnika w pasach bezpieczeństwa. Niestety po usunięciu błędu problem powraca i kontrolka znowu się zapala. Miał ktoś może podobny problem? Można to spróbować jakoś samemu naprawić? Jeśli nie to jakich kosztów mogę się spodziewać?
Demirion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2023, 21:26   #44
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Cytat:
Napisał Demirion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... spowodowana błędem jakiegoś czujnika...jakoś samemu naprawić? ...
Pewnie "jakoś można".... Jak tylko Kolega "jakoś się ogarnie" i poda "jakoś trochę konkretów"... Bo "dotychczasowe jakiegosie" to DOKŁADNIE DO NICZEGO się nie przydadzą...

BTW
Pas to może mieć co najwyżej wystrzelony napinacz, bo klamra zapięcia pasa nie generuje kontrolki poduszek...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 00:39   #45
Demirion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2023
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Gdybym znał więcej szczegółów to bym powiedział. Pas jest w pełni sprawny, to prawdopodobnie z "wpięciem" jest coś nie tak. Jak widać na moim przykładzie klamra jednak generuje kontrolki poduszek...

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 17-11-2023 o 06:10 Powód: Obrażanie innych użytkowników Forum
Demirion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 06:07   #46
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Tak jak kolega Tadeusz pisał " klamra pasa nie ma nic wspólnego z kontrolką poduszek" a jeśli w opisanym przypadku coś się dzieje to ktoś grzebał i spitolił ,albo wiązki są w stanie agonalnym. I jeszcze jedno ..... Jeszcze nigdy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie odmówił nikomu pomocy ale nie jest jasnowidzem i czasem prosi o więcej konkretów a z racji wieku ma prawo czasem mieć lepszy lub gorszy humor, więc jeśli ktoś oczekuje pomocy to niech wpierw nauczy się czytać ze zrozumieniem
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 16:32   #47
Demirion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2023
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Byłem na diagnostyce i wyświetlił się komunikat że coś jest nie tak z pasem bezpieczeństwa. Mechanik mówił że podobno jest jakiś czujnik w klamrze który przy wypadku "wyrzuca" pasy i jest to połączone z kontrolką poduszki powietrznej. Idę na naprawę w następnym tygodniu więc wtedy będę wiedział więcej.
Kolega tedi mógł się dopytać w normalny sposób a nie robić mi jakieś przytyki. Albo ktoś potrafi zachować się w kulturalny sposób albo nie, wiek i humor nie mają tutaj nic do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Demirion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 18:27   #48
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Właśnie o to chodziło byś podał kod błędu a nie szukał buca . Dalej trzeba szklanej kuli by zgadnąć czy to dotyczy pasa czy napinacza a to jest kluczowe i skoro pojawia się ikonka poduchy to już sam sobie odpowiedz i podeślij mechanikowi schemat instalacji bo mi się zda ...... że ma braki w wiedzy albo ty go źle interpretujesz
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 19:47   #49
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Cytat:
Napisał Demirion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pas jest w pełni sprawny
Cytat:
Napisał Demirion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem na diagnostyce i wyświetlił się komunikat że coś jest nie tak z pasem bezpieczeństwa
To jak jest z tym pasem? Sprawny, czy coś nie tak?
Cytat:
Napisał Demirion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik mówił że podobno jest jakiś czujnik w klamrze który przy wypadku "wyrzuca" pasy i jest to połączone z kontrolką poduszki powietrznej.
Skoro "Pan" mechanik tak powiedział, to kupuj klamrę i wymieniaj. Na fcp tracisz tylko swój czas. Cenny zapewne. Chociaż, jak już Ci próbowano wytłumaczyć, nie w klamrze tkwi Twój problem, jeno w pasie. Jeśli w ogóle tam, bo "Pan" mechanik tajemniczy i nie udostępnia klientom odczytanych kodów błędów

Ostatnio edytowane przez Parch ; 17-11-2023 o 19:51
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 21:29   #50
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Kontrolka poduszki powietrznej

Cytat:
Napisał Demirion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Kolega tedi mógł się dopytać w normalny sposób a nie robić mi jakieś przytyki. Albo ktoś potrafi zachować się w kulturalny sposób albo nie, wiek i humor nie mają tutaj nic do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W humorze jestem i byłem - znakomitym. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
Proszę przeczytać jeszcze raz swoje tu wypowiedzi oraz moją na nie odpowiedź. I powtarzać tę czynność aż do zrozumienia, że odpowiedź była aż nader grzeczna (choć oczywiście nieco uszczypliwa...) jak na poziom (merytoryczny i językowy) pytania.
Resztę niech szanowny Kolega zechce zachować dla swojego mechanika.

BTW
Cytat:
Napisał Demirion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mechanik mówił że podobno jest jakiś czujnik w klamrze który przy wypadku "wyrzuca" pasy i jest to połączone z kontrolką poduszki powietrznej....
Napinacze były zintegrowane z klamrą pasa ponad jakieś 20 lat temu... Ostatnie takie konstrukcje zdaje się w Escorcie w przypadku Forda...
Tyle na temat poziomu merytorycznego "mechanika" - z dokładnością do umiejętności zrozumienia jego wypowiedzi przez szanownego Kolegę...

Więc co tu dalej tłumaczyć?

EOT z moje strony.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-11-2023 o 21:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.