Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2013, 18:04   #71
ibkisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2012
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

@boncio zobacz mój post [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - losowe błędy okazały się usterką modułu liczników HEC

ibkisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 20:13   #72
jurii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam ! Chciałem się podzielić tym, co mnie dzisiaj spotkało w serwisie ResMotors w Rzeszowie. Zgłosiłem usterki wymienione we wcześniejszym poście + EcoMode, że pokazuje jakieś dziwactwa, a nie to co Wy opisujecie i..... no właśnie brak kompetencji panów z serwisu mnie poraził. Po dwóch godzinach "sprawdzania" czy mówię prawdę stwierdzili (wzorując się na C-Maxie testowym), że wymienić należy amortyzator klapy bo wyciekł (nie wymienili bo nie mieli), głośniki, a raczej tapicerka drzwi wpada w rezonans i harczy w ich testowym również, więc nie jest to wada (mogę jechać wyciszyć drzwi do serwisu zajmującego się caraudio na własny koszt). Z EcoMode nie umieją powiedzieć co jest nie tak, bo ich testówka pokazuje co innego i też jest to różne od tego co być powinno! W związku z tym zaproponowano mi w przyszłym tygodniu powtórną wizytę tym razem na cały dzień! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ręce mi opadły, a że zmęczony po całym dniu to nawet nie komentowałem. Dwie godziny stracone po to, żebym się dowiedział od "profesjonalistów", że zgłoszone usterki mają miejsce !!!
jurii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 21:26   #73
nozda
ford::average
 
Avatar nozda
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Trend
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

no cóż.... życzę dużo cierpliwości....
__________________
Ford C-Max EcoBoost 150KM
Mazda MX-5 NA 115KM
nozda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 16:20   #74
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Cytat:
Napisał jurii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)EcoMode, że pokazuje jakieś dziwactwa, a nie to co Wy opisujecie i... (...) Z EcoMode nie umieją powiedzieć co jest nie tak, bo ich testówka pokazuje co innego
A co Ci pokazuje Ecomode? I jak było w modelu testowym?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 10:51   #75
jurii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

W testowym nie wiem bo nie byłem przy tym jak sprawdzali. U mnie np. tam gdzie powinno pokazywać w % jazdę na zimnym silniku - nie ma nic! Mój pokazuje zawsze pięć koniczynek pełnych , biegi, płynność, i coś jeszcze nie pamiętam. Serwisant, z tego co pamiętam, powiedział, że nie mam jednej funkcji oprócz tego co napisałem wcześniej. Wersje były identyczne tj. Titanium. A tak przy okazji jak u Was z głośnikami w tylnych drzwiach, tapicerka też wpada w rezonans. Dodam, że na korektorze są ustawienia fabryczne i ustawiony pop, a mimo to jak dam na gł. 9 i w górę zaczyna się trzeszczenie tapicerki tylnych drzwi. Przy radio tego nie ma, tylko jak słucham z USB albo CD.

Ostatnio edytowane przez jurii ; 22-02-2013 o 11:48 Powód: dodanie do wątku
jurii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 13:50   #76
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Biegi, płynność i prędkość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli od razu po wyzerowaniu spalania średniego masz 5 koniczynek, to faktycznie lipa. Powinny być po 2.
W teście zagarów jest pokazana skala od 1 do 5 dla każdej "koniczynki" i dla zimnego silnika. Przechodzenie między poszczególnymi wskazaniemi eco w teście, to strzałki lewo/prawo.

Co do głośników, to ja słyszę jak gra tapicerka lewy tył i prawy przód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, że nie słyszysz przy radiu pewnie wynika z gorszej jakości dźwięku radia. Dynamika z CD jest najlepsza. Rozumiem też, że dla każdego źródła masz takie same ustawienia koretora i DSP? Bo ja np. dla radia muszę mieć ustawione mniej basów niż np. USB.
Natomiast dziwne to jest, bo jak słyszę grę plastików głównie podczas rozmów i wiadomości właśnie w radiu. Podczas muzyki, to muszę się dobrze wsłuchiwać, żeby coś usłyszeć.
To już bardziej wkurzające jest zbyt mocne ściszanie radia podczas parkowania z czujnikami.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 14:03   #77
jurii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli od razu po wyzerowaniu spalania średniego masz 5 koniczynek, to faktycznie lipa
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie tak mam.
Rozumiem też, że dla każdego źródła masz takie same ustawienia koretora i DSP?
Dokładnie tak. Tylko powraca pytanie czy tak ma być? W poprzednim samochodzie miałem również lepszy system nagłośnienia ale tam nic w wibracje nie wpadało. A tak w ogóle, to czy jest istotne źródło z jakiego słuchamy? No moim zdaniem nie!
jurii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 18:28   #78
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

My tu sobie gadu, gadu, a tu proszę:
RAPORT DEKRA 2013
Wyróżnienie przyznawane przez DEKRA "Pojazd roku" otrzymały ford c-max i BMW Z4, które przy takim samym wskaźniku awaryjności (97,7) razem uzyskały najlepsze oceny w raporcie samochodów używanych. Tłumacząc obrazowo - na 100 skontrolowanych aut niemal 98 zdało celująco. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 15:53   #79
julmich
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-02-2013
Skąd: Katowice
Model: grand c max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Cytat:
Napisał nozda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czas odgrzać temat ;-)

Ostatnio nagle wyłączyła mi się nawigacja. Okazało się, że przestało działać gniazdo 12V.

czy Wam też się przepalił bezpiecznik odpowiedzialny za gniazda 12V? z rozmowy z tym panem zrozumiałem, że to dość częsty przypadek.
Ja już raz bezpiecznik wymieniałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
julmich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 16:40   #80
pawelwp49
ford::beginner
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 29-12-2012
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

a ja dziś podłączyłem przyczepkę odjechałem od domku 100 metrów i ku mojemu zaskoczeniu na głównym wyświetlaczu wyskoczył komunikat awaria silnika nad nim duży trójkąt ostrzegawczy . wszystko działa prawidłowo żadna dodatkowa lampka się nie pali nie wiem co zrobić w takiej sytuacji
pawelwp49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , c-max , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.