Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2012, 23:22   #121
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

jvc zacznijmy od tego, że szampon do pianownicy raczej średnio się nadaje, oczywiście możesz go użyć ale efekt będzie kiepski jak sam zauważyłeś. Do tego typu zabawy służą piany aktywne. Używa się ich przede wszystkim do mycia wstępnego czyli do pozbycia się największego brudu przed myciem właściwym, ewentualnie do szybkiego umycia auta gdy to jest lekko przybrudzone. W zależności od potrzeb są różne rodzaje, te z neutralnym ph są dla wosku najczęściej delikatne, te mocniejsze lepiej czyszczą ale najczęściej zjadają przy tym wosk. Ja osobiście posiadam zarówno pianę delikatną jak i mocniejsza którą używam głównie na "dobicie" starego wosku lub na nienawoskowane auta jak mi się nie chce brudzić rąk/goni mnie czas. Poza tym jeżeli masz wodę z węża i brud jest kilku dniowy to nie licz na to, że auto będzie czyste po spłukaniu, niestety tu potrzebne jest też odpowiednie ciśnienie.
Jak chcesz coś mocniejszego to polecam VP Brute Force, ze słabszych VP Advanced Neutral Snow Foam czy Autobrite Magifoam. Jeżeli będziesz oglądać filmiki na yt jak się prezentują owe specyfiki to zwróć uwagę, że nie pokazują auta suchego tylko jeszcze mokre... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście można domyć w miarę dobrze auto takim zestawem jednak do tego jest już potrzebna mocna myjka ciśnieniowa dostępna np. na myjniach samoobsługowych bo te domowe to niestety mają dużo słabsze ciśnienie.

__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 20-11-2012 o 23:24
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 16:38   #122
login
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Toyota Verso
Silnik: 1,6 Pb
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Kupiłem nowe auto z salonu w kolorze czerwieni/wiśni m-ki Toyota.
Ma ktoś doświadczenie z lakierami tej firmy. Czy jak typowe japońce/koreańce ma miękki lakier?
Co myślicie o takim zestawie do nowego czeronego auta.
1. Szampon jaki posiadam to MEGUIARS ULTIMATE WASH & WAX
2. Glinke kupię jakąś "soft"
3. Jako cleaner korci mnie o zakupienie ClearKote Vanilla Hand Glaze ewentuanie oklepany DODO JUICE LIME PRIME a może DODO JUICE LIME PRIME - tu czekam na opinie gdyż niechciałbym nic mocnościernego
4. Jako odżywkę skłaniałbym się do ClearKote Yellow Creme (znowu chęć wypróbowania) ewentulanie POORBOY'S WORLD BLACK HOLE mialem auto srebnego metalica i posiadam POORBOY'S WHITE DIAMOND czy duża będzie różnica miedzy Black Hole a White Diamond na czerwonym lakierze?
5.Na wiosnę wosk POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED obecnie posiadam Coli i tym zabezpiecze furke na zimę.
Czekam na rady, sugestie i podpowiedzi. Dla dodatkowej informacji dodam, że 3 grudnia 2012 jest dniem darmowej wysyłki w wielu sklepach internetowych. Poglądowy kolor można zobaczyć na tym zdjęciu ->
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg verso.jpg (40.7 KB, 32 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez login ; 26-11-2012 o 16:46
login jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 23:24   #123
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

login widzę że jak nie ja to ci nikt chyba nie odpisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli chodzi o nowe toyoty to niestety lakier na nich szybko się rysuje więc musisz się zaopatrzyć w delikatne mikrofibry, ręczniki i rękawicę/gąbkę oraz dbać o ich czystość.
Szampon może być, chociaż w moje gusta to on nie trafia. Zestaw od ClearKotea daje bardzo dużą szklistość szczególnie na takich lakierach więc można polecić, dodo bym sobie darował. Między POORBOY'S WORLD BLACK HOLE, a POORBOY'S WHITE DIAMOND możesz nie odczuć żadnej różnicy pomimo tego że to środki do zgoła odmiennych kolorów. W praktyce ciężko je odróżnić. Coli to już legenda i zawsze będzie dobrym wyborem na zimę, tym bardziej jak nie masz ochoty testować innych kosmetyków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED, jeden z fajniejszych wosków na lato w tej cenie, chociaż mógłby nieco dłużej leżeć na aucie.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 04-12-2012 o 23:26
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 10:56   #124
winmajor
ford::average
 
Avatar winmajor
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1.8 16v, LPG KME Diego3
Rocznik: 1998
Postów: 101
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
login widzę że jak nie ja to ci nikt chyba nie odpisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wada bycia specem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winmajor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 10:27   #125
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

sinrock mam pytanie, czym wyczyścić delikatne zabrudzony słupek ( przy podszybiu) tam gdzie zwykle montują czujki od alarmu.
Czy są jakieś domowe sposoby czy coś może z tej strony?
http://showcarshine.pl/23-tapicerka
Co polecasz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 20:52   #126
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Wstaw zdjęcie lepiej to coś się poradzi, ciężko stwierdzić co masz kupić nie widząc zabrudzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 17:08   #127
LathanderAldonis
ford::beginner
 
Avatar LathanderAldonis
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus Mk2 / MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT Duratec / 1.0 EcoBoost 125.
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Kilka dni temu zakupiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Postanowiłem go przetestować w domu a dopiero później pchać się do foki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Taki jest efekt [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
LathanderAldonis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 17:45   #128
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Ze słupkiem sobie poradziłem (rozrzedzony ludwik dał radę ), natomiast chciałbym trochę przeczyścić siedzenia z tyłu, nie są jakoś bardzo brudne ,ale widać kilka małych plam nie na tyle znowu żeby oddawać do czyszczenia.
Ktoś coś poleci? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 22:11   #129
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - większej ilości raczej nie potrzebujesz na 1 auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozcieńczasz w odpowiednich proporcjach, wrzucasz tetrę albo mikrofibrę, wyciskasz wycierasz tapicerkę. Ewentualnie spryskujesz opryskiwaczem i ścierasz, ważne żeby chemia była ciepła. Jak szmatka się ubrudzi to płuczesz ją w czystej wodzie, później w roztworze i jedziesz dalej. Z powodzeniem tym sposobem można odświeżyć tapicerkę czy podsufitkę. Sposób jak i chemia sprawdzona, jednak jakiś wymyślnych plam ci może nie usunąć więc nie wymagaj od tego sposobu cudów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 12-03-2013 o 22:14
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2013, 12:23   #130
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Dzięki sinrock ,zamówioneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.