Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2018, 21:02   #141
damiank274
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 87
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Jak się nie mylę to może to też być spowodowane słabym akumulatorem.

damiank274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 17:40   #142
Artu66
ford::average
 
Avatar Artu66
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Model: Focus C-MAX Ghia, Galaxy MKII
Silnik: 1.8 Duratec + LPG, 2,0 DOHC
Rocznik: 2005, 2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał damiank274 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się nie mylę to może to też być spowodowane słabym akumulatorem.
Fakt, akumulator już błaga o wymianę, ale jeszcze odpala... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie, jedyne zmartwienie, że pewnego dnia do pracy "z buta" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Artur
Artu66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 20:50   #143
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Panowie jak pada aku to wyświetla się ograniczone działanie hamulca EPB
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 03:50   #144
endrius33
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fusion, Mazda CX-3
Silnik: 1.4 TDCi, 2.0 SkyActive
Rocznik: 2003, 2019
Postów: 280
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Artu66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie, jedyne zmartwienie, że pewnego dnia do pracy "z buta" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak z buta??!! A od czego jest w podłokietniku między siedzeniami "rączka" z linką?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
endrius33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 06:27   #145
Artu66
ford::average
 
Avatar Artu66
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Model: Focus C-MAX Ghia, Galaxy MKII
Silnik: 1.8 Duratec + LPG, 2,0 DOHC
Rocznik: 2005, 2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał endrius33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak z buta??!! A od czego jest w podłokietniku między siedzeniami "rączka" z linką?
Jak odpali, to hamulec działa bezproblemowo, a jak nie odpali, to po co go "zwalniać" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przecież nie będę go pchał do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Artur
Artu66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 18:11   #146
Codee13
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Lędziny
Model: C-MAX, Grand C-MAX
Silnik: 1.8 Duratec HE, 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2004. 2015
Postów: 62
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Niestety dopadło i mnie! Dokładnie 2 tygodnie temu złapało z trzaskami jedno koło. Nie działało odblokowanie awaryjne.
Żeby nie stać na "środku" przeciągnąłem auto ok 200 m i załatwiłem sobie oponę - także nie polecam targania na ostro - zrobił się placek na oponie 5 mm gdzie cała była 8 mm. Plus taki że nówkę kupiłem i spokój.
Ale wracając do EPB - odłączyłem moduł na wtyczce. Dziś z racji temperatury +13°C zdemontowałem moduł z linkami.
Najprościej zdemontować linkę z awaryjnego popuszczania - bez podnoszenia auta, kładąc się przy prawych tylnych drzwiach jest dostęp do tulejki zaczopowanej białym plastikiem - to właśnie linka od awaryjnego popuszczania. Jak się to wyciągnie to widać biały pancerzyk - trzeba linkę z dźwigienki oczywiście ściągnąć w schowku tunelu środkowego.
Gorzej z linkami do kół bo są poprzyczepiane na tych plastikowych uchwytach (od strony prawej tył) a ta z lewej w osłonie termicznej na metalowych zaciskach w życiu nie ruszanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez kanału ciężej ale pod blokiem spokojnie opanowałem demontaż modułu z linkami. Wymagało to zdemontowania kół tył na zmianę w zależności od linki którą chcemy demontować.
Mając wyciągnięty moduł w domu zacząłem domontować.
Zacząłem od objechania nożykiem intrygatorskim miejsc klejenia czarnym silikonem - bo po odkręceniu 8 śrub torx dekiel modułu jest na silikonie. Objechałem konturowo, potem delikatnie płaskim śrubokrętem odchylałem i docinałem nożykiem (delikatnie bez wsadzania go głęboko).
Żeby zdemontować linki trzeba odkręcić 3 torx trzymające silnik z przekładnią. Proponuję tasiemkę wypiąć z elektroniki, zasilanie silnika, odkręcić 2 torx przy wtyku elektroniki i wyciągnąć elektronikę.
Linka z prawego koła ma taki krzyżak zamontowany, żeby ją zdemontować trzeba najpierw odkręcić osłonę przytrzymującą mocowanie linki w korpusie. Wyciągamy zadławienie i kręcimy krzyżakiem patrząc czy wykręcamy śrubę z tulei którą kręci silnik zaciskając/popuszczając ręczny.
Linkę od lewego koła zdemontujemy odkręcając plastikową nakrętkę trzymającą, przy module z tasiemką jest zabezpieczenie białe plastikowe - cofamy je i wyciągając moduł z tasiemką rozłączymy linkę lewego koła.
Do demontażu linki awaryjnego odblokowanie potrzeba odkręcić 2 torx widoczne po podniesienie silnika z przekładnią oraz modułu z tasiemką. Jeden torx trzyma sprężynkę, z której wypinamy linkę, drugi torx białe koło po której porusza się linka.

Po sprawdzeniu całości linka z prawego koła delikatnie się przycinała - na wyproście, będąc pozaginana przy normalnej pracy to przycinanie mogło jak sądzę ją blokować całkowicie. Jutro wysyłam linki to "renowacji" dam znać jak poskładam wszystko czy problem całkowitej awarii EPB usunięty.
Codee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 20:34   #147
akomo
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-03-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Piwoszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

jeżdzę c-maksem 2,0 TDCI z 2005. Mam problem z elektrycznym hamulcem ręcznym. Komputer pokładowy pokazał komunikat "Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego". Próba zwolnienia go linką awaryjną nie daje żadnego efektu. Czy jestem zdany na lawetę i serwis ?

pozdrawiam Piwoszek
Witam, miałem ten sam komunikat, a po nim cała reszta innych fałszywych komunikatów. Rozwiązanie było proste w moim przypadku i już tutaj opisywane, wystarczyło oczyścić przyśniedziałe piny w kostce przy liczniku i po kłopotach. Niestety tym razem czeka mnie jeszcze problem z tankowaniem, chyba coś mi zatkało wlew paliwa.
akomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 16:06   #148
kapro27
ford::average
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: malbork
Model: c-max ghia
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Witam , u mnie epb dzisiaj przestał działać jest komunikat ograniczone działanie hamulca epb, miga kontrolka hamulca i w czasie jazdy brzęczy sygnał. Zaznaczam ,że to mój drugi moduł ,ale czy na pewno to on jest winien. W czasie zaciągania hamulca nic nie słychać silnik nie pracuje. Co jeszcze sprawdzić ?
kapro27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 21:14   #149
Joshpl
ford::beginner
 
Imię: Josh
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Poznań
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

A ja w końcu mam ogarnięty EPB. Kombinowałem, chciałem kupować używane moduły na allegro (500-600zł), do tego wizje wymiany linek na nowe (400zł), a ostatecznie udałem się do firmy spod Piły (woj. wielkopolskie) - nie wiem czy mogę reklamować, najwyżej mod wywali (el-cars.pl). Ogarnęli temat w 2h za połowę ceny używanego modułu. Okazało się, że u mnie było: uszkodzona wiązka w połowie auta, uszkodzona wiązka w samym module, uszkodzona elektronika w module i spalony silniczek. A na koniec 1 rok gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ręczny śmiga, aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Joshpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2018, 15:45   #150
Codee13
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Lędziny
Model: C-MAX, Grand C-MAX
Silnik: 1.8 Duratec HE, 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2004. 2015
Postów: 62
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Po dłuższym czasie i przygodach innych z autem dziś i ja zamontowałem u siebie rozebrany i ponownie złożony przez siebie moduł EPB.
Działa jak powinno - tak jak pisałem problem pojawił się na lince z prawej strony (pasażera).
Na szczęście elektronika sprawna - nie wyglądało na to po pomierzeniu, ale zawsze jest szansa zostać zaskoczonym.
Na pewno przede mną jakiś "macher" kiedyś to otwierał bo brakowało jednej śrubki. Pewno linki rozruszał, zalał jakim olejem i tak to działało.
Oczywiście linki opanowali mi fachowcy z Krakowa - są rzetelni i szybcy, nawet pozostałości które zostają ze starych linek odsyłają z nowymi. Mnie wyszło 198 zł z wysyłką kurierem pobraniem plus koszt wysyłki ode mnie 15 zł.
Codee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.