Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2018, 07:37   #31
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Cytat:
Napisał Artu66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem termostat, leży w bagażniku, ale nic się nie poprawiło... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie lepiej założyć jako końcówka wydechu, może oczyści powietrze.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 16:45   #32
akrak
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2018
Skąd: Czeladź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Odebrałem auto, termostat wymieniony, płyn chłodniczy, olej, filtry i jeśli chodzi o temperaturę to jest git
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obroty na jałowym też spadły, spalanie też niższe. Niestety wymiana oleju nie pomogła na cykanie zaworów i mechanik też powiedział, że są do regulacji, więc będę się musiał rozejrzeć gdzie u mnie to mogę zrobić.
akrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 16:53   #33
maaster
ford::average
 
Avatar maaster
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Płock
Model: Fokus C-Max Trend
Silnik: 1.8 120 KM
Rocznik: 2004 Grafiotwy
Postów: 166
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Więc otwórz piwo i ciesz się niższymi kosztami jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile dałeś ??

Obroty masz teraz takie jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20180121_154743.jpg (95.5 KB, 22 wyświetleń)
maaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 17:28   #34
akrak
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2018
Skąd: Czeladź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

No nie najtaniej, bo za wymiane 100 i termostat 130, ale mam już zrobione. Taniej by było u innego mechanika bo powiedział 60 za wymiane i termo bym wtedy sam zamówił no ale miałbym tydzień w plecy... olej motul specyfic 913D, filtry, jeszcze tylko przegląd gazu w środe i eksploatacja po zakupie z głowy, tylko o tych zaworach muszę jeszcze pomyśleć.
akrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 22:07   #35
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Cytat:
Napisał akrak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety wymiana oleju nie pomogła na cykanie zaworów i mechanik też powiedział, że są do regulacji, więc będę się musiał rozejrzeć gdzie u mnie to mogę zrobić.
No i tyle pisania a to jednak termostat. Co to z a mechanik i twierdzi że to zawory . To pierwsze zleć gdzieś sprawdzenie szczelin luzów zaworowych a nie dawaj odrazu do roboty bo to ci powie czy do roboty czy nie, ale prawdopodobnie one bo masz gaz a nie wiadomo kiedy były regulowane.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 13:45   #36
akrak
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2018
Skąd: Czeladź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Dzisiaj podjade do zakładu gdzie robią tylko fordy, nieautoryzowany serwis, gościu ma posłuchać i ocenić, ale i tak powiedział, że trzeba się umówić, odstawić, tak żeby na rano był zimny, pomierzy i będzie wiadomo co i jak dokładnie.
akrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 15:56   #37
akrak
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2018
Skąd: Czeladź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

No i Pan mi powiedział tak, że na ucho faktycznie coś tam je słychać, ale trzebaby zdjąć pokrywę i pomierzyć luzy.... z tym że przy lpg on się w regulację nie bawi, bo zawory się robią kwadratowe od przegrzewania, a lubrufikację w instalacji można se w du... wsadzić bo nic to nie daje i to nie ma sensu, raz regulował, a później i tak wymieniał wszystkie, pokazał mi niby te kwadratowe... a ocenić stanu faktycznego zaworów się nie da bez zrzucania głowicy... i bądź tu mądry człowieku... macie kogoś na śląsku kto ogarnia takie rzeczy? Za sprawdzenie i pomierzenie lizów 150zl zawołał.

Ostatnio edytowane przez akrak ; 23-01-2018 o 16:04
akrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 18:49   #38
tonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2004
Skąd: Kutno
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2006
Postów: 134
Domyślnie Re: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Zawory przegrzewają się przy źle zestrojonej instalacji lpg. Lpg nie da się dobrze wystroić jeśli zastosowano niewłaściwe komponenty. Zastosowanie lubry dobrze nie wróży, a do jej opróżnienia nie można dopuścić. Nie masz wyjścia - sprawdź luzy i będziesz wiedział na czym stoisz. Mechanik trochę przesadził, bo nie każda instalacja lpg niszczy głowicę. Jeśli nikt nie wydłubał kontrolki check engine i ona się nie świeci, a auto nie było katowane z pedałem gazu w podłodze i jak piszesz jeździ normalnie to jest szansa, że instalka lpg jest OK. Sprawdzenie luzów to prosta czynność zajmująca około 1/2h. Jeśli uszczelki pokrywy zaworów są stwardniałe to trzeba je wymienić.
tonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 21:47   #39
akrak
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2018
Skąd: Czeladź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 pb+lpg niska temperatura, długo się nagrzewa

Tak, tylko najpierw muszę znaleźć zakład który ewentualnej regulacji się podejmie, bo co mi po tym jak ten pomierzy i poskręca spowrotem... jak coś wyjdzie to niech odrazu zrobią... zresztą on też mówił że coś tam słychać, ale tragedii nie ma, jeśli nie ma problemów z odpalaniem i w czasie jazdy jakichś innych objawów to jeszcze trochę pojeździ... także na spokojnie muszę poszukać... jutro jadę na przegląd lpg do kompletu...
akrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.