Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2015, 10:41   #1
juniorkm7
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Fiesta Sport + Fiesta Titanium Econetic
Silnik: 1.6 Tdci DPF FAP 95KM + 1.6 Tdci 95KM Econetic
Rocznik: 11.2013 + 06.2014
Postów: 92
Domyślnie Doposażenie w składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Witam,
Ostatnio nabyłem używaną fiestę sport 1.6 diesel z francji. Do pełnego wypasu brakuje .składanych elektrycznie lusterek
- czujnika deszczu i światła
- podgrzewanej przedniej szyby i foteli
- kamerki cofania.

No właśnie i tu pojawia się pytanie. Czy da się dołożyć te elementy? Słyszałem że wszystkie fiesty posiadają wiązki przewodów i przyłącza żeby dało się zamontować takie elementy wysposażenia. Jaka jest orientacyjna cena poszczególnych części? Zakładam że trzeba będzie też odblokować funkcje w komputerze (mam radio Sony Sync bez nawigacji + 8 głośników, usb, bt i aux)
Czy ktoś z was dokładał?

1. Elektryczne składanie lusterek - wiem że da się kupić całe lusterka z silniczkami, ale wolałbym dołożyć jedynie silniczki do tych co mam. Da się? Prawdopodobnie też do wymiany byłby moduł do ustawiania lusterek ale czy da się jedynie zaprogramować wtedy komputer że przy zamykaniu auta zawsze złożą się lusterka i wtedy wymiana kontrolera nie będzie dla mnie potrzebna

2. Kamerka cofania - zakładam że do kupienia byłaby jedynie kamerka oryginalna zamiast lampki tablicy bo wiem że radio Sony kolorowy wyświetlacz obsługuje ją. Czy są jakieś dodatkowe elementy niezbędne do wymiany?

3. Szyba - no właśnie - czujnik światła jest w szybie. Czy da się dołożyć podgrzewaną przednią szybę z czujnikiem?
a) Czy trzeba wymienić cały moduł z wyświetlaczem od climatronica czy da się jedynie dołożyć przycisk podgrzewania?
b) Czujnik w szybie odpowiada za światła i wycieraczki. Czy niezbędna jest wymiana dodatkowych części? (pokrętło do włączania świateł? prawa łopatka przy kierownicy od wycieraczek?) W tej chwili światła działają tak że jak są wyłączone to palą się ledy dzienne, w kolejnej pozycji zapalają się pozycyjne z tyłu i przygasają ledy (jako postojowe), kolejna pozycja to zapalają się soczewkowe halogeny (które btw chcę zastąpić xenonami - jak macie propozycje to doradźcie).

Jeżeli ktoś potrzebuje jakichś dodatkowych zdjęć, informacji - pisać. Na koniec modyfikacji wrzucę filmy/zdjęcia z ich przebiegu)


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-01-2015 o 15:36
juniorkm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 14:51   #2
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Nie wiem jak to jej w fieście po lifcie, ale przed liftem można było zmienić sobie konfigurację samochodu. Każdy element który chcesz dołożyć to trzeba będzie zmienić konfigurację CCC:
do składanych lusterek potrzebujesz:
lusterka x2
przełacznik od lusterek, aczkolwiek do tego co potrzebujesz niekoniecznie
przekaźnik x2 i bezpiecznik
ewentualnie brakujące wiązki w drzwiach
do lusterek nie ma osobnego modułu, żeby się składały przy zamykaniu trzeba zmienić CCC

do grzanej szyby i czujnika świateł/deszczu potrzebujesz:
Szyby grzanej z czujnikiem i lusterkiem wstecznym fotochromatycznym. Uważaj przy wyborze szyby bo przed lift ma inaczej kable niż po lift
kawałka wiązki od deski rozdzielczej do podsufitki
włączniki świateł z opcją auto
manetka od wycieraczek może zostać ta sama.
moduł klimy z przyciskami grzania szyby przód/ tył
ewentualnie uzupełnić brakującą wiązkę grzania szyby.
Zmiana CCC

Przy kamerce cofania nie pomogę, nigdy się w to nie zagłębiałem.

Powiem tak że jeśli zrobisz którąś modyfikację to pewnie będziesz pierwszą osobą na tym forum. Także nie ma pewności że się uda.
Osobiście z tego co wymieniłeś dodałbym tylko podgrzewaną szybę. Zamiast lusterka ściemniającego wolałem przyciemnić tylną szybę.
Lusterka boczne- łatwiej wymienić element koloru niż rozbierać całe lusterka i dokładać silniczki. Moduł klimy eatc też łatwiej wymienić w całości, nawet jeśli dołożysz przycisk to nie masz pewności że elektronika w tym module pozwoli na włączenie szyby.
Odnośnie dokładania xenonów do fiesty to wątpię byś miał wiązkę do tego. Chyba że chcesz zakładać chińszczyznę to w tym nie pomogę.
Będziesz potrzebował kogoś kumatego z IDS'em inaczej twoje dokładanie części nie będą działać.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI

Ostatnio edytowane przez Maniak ; 10-01-2015 o 14:53
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 16:39   #3
juniorkm7
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Fiesta Sport + Fiesta Titanium Econetic
Silnik: 1.6 Tdci DPF FAP 95KM + 1.6 Tdci 95KM Econetic
Rocznik: 11.2013 + 06.2014
Postów: 92
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Cytat:
Napisał Maniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak to jej w fieście po lifcie, ale przed liftem można było zmienić sobie konfigurację samochodu. Każdy element który chcesz dołożyć to trzeba będzie zmienić konfigurację CCC:
do składanych lusterek potrzebujesz:
lusterka x2
przełacznik od lusterek, aczkolwiek do tego co potrzebujesz niekoniecznie
przekaźnik x2 i bezpiecznik
ewentualnie brakujące wiązki w drzwiach
do lusterek nie ma osobnego modułu, żeby się składały przy zamykaniu trzeba zmienić CCC

do grzanej szyby i czujnika świateł/deszczu potrzebujesz:
Szyby grzanej z czujnikiem i lusterkiem wstecznym fotochromatycznym. Uważaj przy wyborze szyby bo przed lift ma inaczej kable niż po lift
kawałka wiązki od deski rozdzielczej do podsufitki
włączniki świateł z opcją auto
manetka od wycieraczek może zostać ta sama.
moduł klimy z przyciskami grzania szyby przód/ tył
ewentualnie uzupełnić brakującą wiązkę grzania szyby.
Zmiana CCC

.
Czy orientujecie się ile mogą kosztować te części i gdzie można dostać je taniej niż w serwisie Forda?

Jeśli chodzi o wiązki to z tego co czytałem do lusterek jest wiązka przystosowana do składanych. Pytanie czy w słupkach są wiązki do czujnika zmierzchu/deszczu i podgrzewania szyby oraz czy jest w klapie wiązka do kamerki cofania.

Czy ewentualnie zamiast wymieniać przełącznik świateł na ten z auto da się przeprogramować stary żeby auto było na 0 (w tej chwili na 0 są tylko dzienne), a pozostałe czyli postojówki i mijania zostawić tak jak jest?

Co do komputera i zmian w nim to mam magika który mi to zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo już zmieniałem język Sync na polski/angielski z francuskiego
juniorkm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 07:00   #4
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Szukaj na szrotach, alle.. i ebayu UK.
Wiązki w klapie do kamery na 99% nie będzie. W słupkach wiązki będziesz miał podstawowe bez czujnika zmierzchu/deszczu.
Przełącznik do świateł wydaję się to możliwe tylko musiałbyś wiedzieć jaka jest rezystancja w momencie gdy na pokrętle masz auto.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 07:10   #5
juniorkm7
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Fiesta Sport + Fiesta Titanium Econetic
Silnik: 1.6 Tdci DPF FAP 95KM + 1.6 Tdci 95KM Econetic
Rocznik: 11.2013 + 06.2014
Postów: 92
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Cytat:
Napisał Maniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukaj na szrotach, alle.. i ebayu UK.
Wiązki w klapie do kamery na 99% nie będzie. W słupkach wiązki będziesz miał podstawowe bez czujnika zmierzchu/deszczu.
Przełącznik do świateł wydaję się to możliwe tylko musiałbyś wiedzieć jaka jest rezystancja w momencie gdy na pokrętle masz auto.
Podstawowe wiązki w słupkach to do podgrzewania przedniej szyby?

Z tego co widzę to możliwe jest więc dołożenie podgrzewanej szyby i składanych lusterek.

Jeżeli w klapie nie ma wiązki do kamerki to jak daleko trzeba auto rozbierać żeby ją dołożyć? Może w dachu już jest wiązka tylko wystarczy dołożyć do klapy?
juniorkm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 14:41   #6
michalb77
ford::average
 
Avatar michalb77
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: SWD
Model: Fiesta mk7 Sport
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Nie wiem jak w wersjach poliftowych, ale ja nie mam wiązki do czujników w szybie i lusterka fotochromatycznego, a podgrzewaną szybę mam.
Tyle że jeszcze nie rozbierałem słupka, tylko samą lampkę (wydaje mi się że tam powinna być instalacja do czujników i lusterka). W którym słupku by miała być ta wiązka?

Z tymi wiązkami to pewnie będzie różnie, w niektórych może być albo nie, tak samo jak to było w przypadku tempomatu.

Ostatnio edytowane przez michalb77 ; 11-01-2015 o 14:45
michalb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 15:34   #7
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

wiązkę do lusterka i czujnika deszczu bardzo łatwo dołożyć/ wymienić bo łączenie jest na dole słupka pod tym małym okienkiem. W wersji RHD wiązką idzie lewym słupkiem. W mojej fieście wiązką od mikrofonu idzie prawym słupkiem (strona kierowcy RHD)

Podstawowa wiązka to lampka w podsufitce.
Sprawdź czy w skrzynce bezpieczników za schowkiem masz piny na bezpieczniki i przekaźnik od grzania przedniej szyby i składanych lusterek. Jak są to jest wiązką jak nie to masz trochę więcej roboty. Możesz też wrzucić zdjęcie skrzynki bezpieczników to się jej przyjrzymy.
Z kamerką to obawiam się że będziesz musiał całą wiązkę dorabiać od radia aż do klapy. Nawet jeżeli by była w co wątpię to szłaby dołem nie podsufitką.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 15:36   #8
juniorkm7
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Fiesta Sport + Fiesta Titanium Econetic
Silnik: 1.6 Tdci DPF FAP 95KM + 1.6 Tdci 95KM Econetic
Rocznik: 11.2013 + 06.2014
Postów: 92
Domyślnie Odp: [MK7 - lift] doposażenie - składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

Jeśli chodzi o instalację przedniej szyby to wiem że po obu stronach szyby są po dwa złącza. Wynika z tego że wiązki powinny być w słupkach A.

No i tu jest pytanie - czy te wiązki są w każdej fieście? Czy dalsza część instalacji prowadząca do modułu komfortu i do panela sterowania climatronikiem też są w każdej?

Czy ktoś jest w stanie pokazać jak wygląda na zdjęciu wiązka od podgrzewanej szyby i powie jak zdemontować słupki A - sprawdzę co tam mam.
juniorkm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 15:59   #9
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Doposażenie w składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

słupek A jest na trzech klipsach, ja po prostu zdecydowanym ruchem od góry ciągnę.
Sprawdziłeś skrzynkę bezpieczników?
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 16:09   #10
juniorkm7
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Fiesta Sport + Fiesta Titanium Econetic
Silnik: 1.6 Tdci DPF FAP 95KM + 1.6 Tdci 95KM Econetic
Rocznik: 11.2013 + 06.2014
Postów: 92
Domyślnie Odp: Doposażenie w składane lusterka, grzana szyba, kamerka cofania

A w którym miejscu zacząć odczepianie?

A co mam znaleźć w tej skrzynce? Bezpieczniki w razie czego się dokupi. Z tego co wiem skrzynka jest taka sama dla wszystkich.

Bump: Przy okazji szybkie pytanie - jakie żarówki siedzą w halogenach soczewkowych? Mam zamiar podmienić je na Xenony HID. Macie jakieś godne polecenia które będą dobrze świecić?
juniorkm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.