Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2017, 16:24   #1
Ejdem
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: GA
Model: Focus C-MAX mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Witajcie,

mam spory problem. Drzwi od strony pasażera nie chcą się otworzyć.
Są zaryglowane i pociągnięcie klamką nic nie daje, centralny również nie otwiera, mała klamka w pozycji zamkniętej.

Dziś zabrałem się za rozbiórkę "tapicerki" jednak nie mogę jej zdjąć przy zamkniętych drzwiach, w okolicach schowka nie mam jak wyrwać z zaczepów.

Z tego co udało mi się sprawdzić to linka nie jest urwana od strony wewnętrznej klamki. Jak ciągnę klamkę to linka pracuje.

Mam pomysł by odkręcić fotel i wtedy próbować ten boczek ściągnąć jednak nie wiem czy to dobra droga. Proszę, nakierujcie mnie na coś.

Ejdem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 22:15   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

marne szanse,
boczek drzwi jest przykrecony po bokach (mniej wiecej w polowie wysokosci) oraz na dole, sa zasloniete przez uszczelke drzwi.
pozostaje Ci opuszcic szybe, zdemontowac gumowa uszczelke i probowac sie dobrac od gory
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 08:37   #3
Ejdem
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: GA
Model: Focus C-MAX mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Na filmikach z rozbiórki nie widziałem innych śrub niż ta w podłokietniku. Mówię tapicerce nie o samych drzwiach.

Może ktoś ma inny pomysł jak sobie z tym poradzić.

Czy jak mam centralny to pod klamką gdzieś kryje się zamek? Może uszkodzić klamkę i pod zaślepką jest zamek i uda się otworzyć kluczem?
Ejdem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 08:48   #4
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Nie wiem czy to coś pomoże ale możesz zdjąć samą ramkę klamki i tam jest jedna śrubka którą ta klamka jest przykręcona. Tym samym dostaniesz się do linki od otwierania drzwi.Ale czy to coś da nie mam zielonego pojęcia.Może na siłę ją ciągnąc uda sie jakoś to odblokować
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 10:25   #5
Ejdem
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: GA
Model: Focus C-MAX mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Czy tą ramkę da się ściągnąć bez ściągania tapicerki? Czyli od zewnątrz?
Ejdem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 11:00   #6
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Tak.Ona jest tylko wciśnięta na takie zaczepy.
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 13:56   #7
Ejdem
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: GA
Model: Focus C-MAX mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Ok to sobie obczaję w necie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za podpowiedź.
Ejdem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 12:24   #8
bartoleq
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.8 125KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

ściągnij błotnik, a później odkręć zawiasy. Podstaw coś, żeby ci nie spadły, bo są ciężkie i może od tej strony się uda.
bartoleq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 21:37   #9
dzejsson
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

Cześć Ejdem.
Witam w klubie. Mam chyba podobny problem do twojego. Też mam zaryglowane drzwi pasażera, ale dodatkowo jeszcze cały tył. Problem szerzej opisałem w temacie problem z centralnym zamkiem. Dziś wróciłem z serwisu forda i nic mi nie pomogli.
Sam zacząłem naprawę od drzwi pasażera, ale odpuściłem sobie, gdy nie mogłem ruszyć tapicerki koło konsoli. Myślę, że gdybym musiał, to wyrwałbym po prostu te kołki ciągnąc tapicerkę po skosie od konsoli.
Zostawiłem to i zacząłem od lewego tyłu, bo też ma zaryglowane zamki. z Tyłem jest łatwiej, no może z wyjątkiem korbki od szyby, z którą się męczyłem.
Dostałem się do zamka, ale mechanicznie nie otworzysz go!!! Chyba? Ciągnięcie za linkę nic nie daje. Postanowiłem podłączyć na krótko napięcie 12V. U mnie zamek otworzył się po podaniu go na 2 i 3 pin od góry(mam na 10pinów), ale nie wszystkie piny z tyłu są używane. Ja nie mam elektrycznych szyb na tyle.
Gregi pisał, że podobno za problem z zaryglowanymi drzwiami odpowiada mikro-chip z zamka kierowcy. Dziś pomyślałem, że jeśli to prawda,to gdyby do kostki od zamka podać na krótko napięcie 12V, to bez rozbierania tapicerki drzwi by się otworzyły. Teraz tylko odszukać schemat instalacji i dobry elektryk pewnie tak by otworzył drzwi.
Ja chyba spróbuję zamówić nowy zamek do kierowcy. Bo jeszcze dwoje drzwi mam zaryglowane.
dzejsson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 18:24   #10
Ejdem
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: GA
Model: Focus C-MAX mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte

O Dzizas to mnie nie pocieszyłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie jestem mega zniechęcony do tematu i jeżdżę z drzwiami częściowo rozebranymi. Nie lubię grzebać przy aucie a też uważam, że nie jest to temat dla "fachowca" bo może popsuć albo skasować jak za remont silnika.

Trochę mnie to zniechęca do mojego planu, do inwestycji w mojego złomka.

Kiedy będziesz działać w temacie? Może poczekam na to co wyczarujesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ejdem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.