Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2018, 08:15   #1
r_afaello
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-12-2017
Skąd: Kętrzyn
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS) + LPG stag 300
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie 2.0 Duratec - świece (AGFS 22IPJ czy AGFS 22F13J) + olej na gwincie

Witam.
Temat pewnie błahy ale wolę dopytać zanim kupię.
Przy zleconej kontroli kompresji i luzów zaworowych mechanik stwierdził że świece mam dobre (w sensie markowe a nie stan), że widać że nie żałował poprzedni właściciel (autko niedawno kupione).

Teraz z uwagi na ciasne zawory będę musiał zostawić auto na dłużej i niestety wydać trochę $.
Plan jest taki chronologicznie: luzy > świece > regulacja LPG
Luzy to temat dla mechanika (daj boże ogarnie temat)
Świece to ja wolę kupić i tu powstał dylemat.
W sklepie w necie znalazłem że:
1. Świeca zapłonowa AGFS 22IPJ * 1.8 / 2.0 Duratec-HE Motorcraft 1315691 za 31zł
- czyli dla mojego silnika ale :
* FORD Focus Mk2 od 07/2004 do 07/02/2005


2. Świeca zapłonowa AGFS 22F13J * 1.8 / 2.0 Duratec-HE 1369704 FORD - za 23.60zł
- czyli też dla mojego silnika ale:
* FORD Focus C-Max od 07/02/2005 do → 03/2007

Ja mam grudzień 2006 więc teoretycznie opcja nr 2 powinna być oczywista.
Czy 2.0 różnił się jakoś w tych latach?
Te dla starszego są droższe!
Dla pewności wyciągnąłem swoje (te chwalone przez mechanika) i sa tam 22IPJ - czyli te dla starszego rocznika i zarazem droższe.
Nie chodzi mi o oszczędność tylko idealne dopasowanie (mam lpg a to chyba bardziej wymagające środowisko).

Temat 2. - tez związany z moimi świecami.
Na 3 świecach na gwincie mam czarny olej. Powód do stresu? (uszczelka pod deklem jest do wymiany na pewno).
Na razie zrobione około 800km od wymiany oleju więc na temat brania nie wiele mogę powiedzieć. Jedynie tyle, że było wlane na max a jest trochę powyżej środka skali.
Zanim zacznę wydawać duże pieniądze (szklanki) wolał bym wiedzieć czy te objawy nie świadczą o początku końca silnika i moze lepiej zmienić auto niż bujać sie potem po warsztatach i popłynąć finansowo.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

r_afaello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 08:57   #2
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - świece (AGFS 22IPJ czy AGFS 22F13J) + olej na gwincie

Na początek wymień uszczlkę pod klawiaturą, bo może Ci przez gniazdo świecy zaciekać, ale to powinieneś już widzieć olej na ściankach/miejscu styku świecy z głowicą. Jeśli tam jest sucho, to pomiar kompresji/sprawdzenie uszczelniaczy zaworowych zrobić przy okazji rozpiętego rozrządu
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 09:12   #3
r_afaello
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-12-2017
Skąd: Kętrzyn
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS) + LPG stag 300
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - świece (AGFS 22IPJ czy AGFS 22F13J) + olej na gwincie

Uszczelkę pod klawiaturą wymienić chce dopiero przy wymianie szklanek - bez sensu dawać teraz nową a potem zdejmować. Tak myślę.

Kompresja (niestety bez próby olejowej) - w innym wątku opisywałem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak wyglądało gniazdo.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Piszesz że sprawdzenie uszczelniaczy - to da się to od góry zrobić przy wymianie szklanek?

Temat wyboru świec aktualny. Ktoś coś podpowie?

Ostatnio edytowane przez r_afaello ; 24-01-2018 o 05:58
r_afaello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 16:28   #4
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - świece (AGFS 22IPJ czy AGFS 22F13J) + olej na gwincie

Tak, można, bo i tak trzeba rozpiąć rozrząd i wyjąć wałki, więc dostęp jest dobry, a jak majster kumaty, to i wymieni całość bez zdejmowania głowicy (kompresor w cylinder). Raczej będzie to uszczelka klawiatury, ale przy okazji można zerknąć, co i jak.
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.