Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2017, 18:24   #51
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

U Ciebie widzę jest Kuga II. Ja co prawda Kuga I ale widze , żeproblem dalej pozostaje ten sam. Jeśli chodzi dojście do podszybia od wewnątrz to jest kiepsko bo nie da się ściągnąc tego plastiku spod szyby bez demontażu całej deski rozdzielczej.

A rozbierał ktoś podszybie znajdujące sie pod maską na zewnątrz? Wystarczy tylko wycieraczki odkręcić i wyjdzie ten plastik cały? Może tam znajdzie się przyczyna przecieku.

Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2017, 18:42   #52
jaca145
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-02-2015
Skąd: Lubin
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 39
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Ja miałem ten problem w C-max ,mechanik zdjął zewnętrzny plastik-uszczelkę która idzie dookoła szyby uszczelnił to sylikonem i problem znikł.Mechanik- mam na myśli serwis od szyb.
jaca145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 10:54   #53
woytek007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2018
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Woda w bagażniku i w schowku za fotelem kierowcy

Witam. Wczoraj podczas sprzątania auta zauważyłem wodę w bagażniku w lewym narożniku oraz wodę w schowku za fotelem kierowcy (pod nogami pasażera tylnej kanapy).
Woda zapewne dostała się podczas ostatnich opadów deszczu. Nie mam pojęcia jak się tam dostała, ale czytałem, że to przez reling i puszczającą tam uszczelkę.
Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jak go rozwiązał?
Pacjent Kuga Mk1 2009r. 2.0 TDCI.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez woytek007 ; 02-05-2019 o 10:54 Powód: dopisanie info
woytek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 15:26   #54
Bonhart
ford::beginner
 
Avatar Bonhart
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-02-2019
Skąd: Szczytno
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku i w schowku za fotelem kierowcy

miałem taki sam przypadek, u mnie dostawała się woda bo bardzo obfitych deszczach no ale jednak musiałem cos z tym zrobić,
w sklepie motoryzacyjnym zakupiłem taką uszczelkę w żelu i miejsca gdzie są właśnie najbardziej prawdopodobne że przepuszczają wodę dodatkowo zabezpieczyłem i jak do tej pory mam spokój
Bonhart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 15:34   #55
woytek007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2018
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku i w schowku za fotelem kierowcy

Cytat:
Napisał Bonhart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem taki sam przypadek, u mnie dostawała się woda bo bardzo obfitych deszczach no ale jednak musiałem cos z tym zrobić,
w sklepie motoryzacyjnym zakupiłem taką uszczelkę w żelu i miejsca gdzie są właśnie najbardziej prawdopodobne że przepuszczają wodę dodatkowo zabezpieczyłem i jak do tej pory mam spokój
A które to miejsca uszczelniłeś?
woytek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 20:05   #56
Ar1906
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2019
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

U mnie też jest ten problem, najpierw myślałem że to przez uszczelnienia na podszybiu, więc je zdrapałem i nałożyłem nową masę uszczelniającą, ale po ostatnich deszczach znowu mokra podłoga. Ściągnąłem osłony słupków i okazało się że leje się spod szyby, na całej górnej krawędzi.
Dzwoniłem do serwisu za wycięcie i wstawienie szyby 200 zł ale na odpowiedzialność klienta 😁.
Więc raczej się nie zdecyduje bo ta szyba chyba droga jest bo podgrzewana. Mam plan jutro o jechać cała szybę od zewnątrz klejem do szyb, między dachem a szyba jest na to miejsce więc myślę że będzie Git.
Dam znać czy się udało i jak wyszło.
Ar1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 00:53   #57
zbylan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: focus I 1,6
Silnik: PB 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Cytat:
Napisał Ar1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dam znać czy się udało i jak wyszło.
I co: Udało się ? Wyszło ? (cały czas deszcz, więc chyba sprawdziłeś)
zbylan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 18:25   #58
pawpa
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-03-2019
Model: kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Miałem ten sam problem Ford Kuga 2008 r. pomogło ponowne wklejenie przedniej szyby koszt 200 zł
pawpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 22:43   #59
imet
ford::amateur
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 03-02-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 136 koni
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku i w schowku za fotelem kierowcy

Kolego sprawdź sobie masę uszczelniającą pod relingami z tyłu są przykręcone do dachu ja tam miałem pęknięcie masy uszczelniającej i woda lała mi się poprzez bagażnik aż do kierowcy
imet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:48   #60
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

I w mojej 9-letniej Kudze pojawiła się woda pod dywanikiem pasażera. Potwierdzam, to co napisał przedmówca - przyczyną była odklejająca się przednia szyba. Po wycięciu i wklejeniu - sucho. Koszt 200 zł.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.