Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2011, 19:52   #21
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Trochę już zrobiłem kilometrów i naczytałem się o automatach ale o wymianie oleju dalej nic nie wiadomo nikt z was nie wymieniał jeszcze a może instrukcja podaje [ja nie mam]co,jak i kiedy.Znalazłem rodzaj,nazwę automatu jaka jest stosowana w S-maxach od 2006-2009r

Aisin - to firma japan - występuje pod nazwami - AWF21,AF21,TF81SC

Z tego co piszą to olej do wszystkich rodzajów skrzyń na pierwszy montaż jest specjalny i nigdzie się go nie kupi dlatego radzą nie wymieniać.Ostatnie moje auta Vectra 360tyś - Focus 300tyś nie miały wymiany tylko dolewkę i było OK.

Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 22:23   #22
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Mondeo chodzi bez problemów, na światłach jeśli chcesz zabłyszczeć nikt nie da ci rady.
Pamiętaj, że najczęściej nikt nie próbuje. Bo inaczej byś tak nie pisał. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 23:29   #23
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

zmienia się zmienia... jakieś 3 litry ...to naszych skrzyń jest specjalny olej spełniający normy JWS3309 natomiast producent nie ma znaczenia...wymieniałem u siebie i spec zaprosił mnie za 3 lata lub 50 tyś na ponowną wymianę
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 06:39   #24
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Cytat:
Napisał JAREK73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmienia się zmienia... jakieś 3 litry ...to naszych skrzyń jest specjalny olej spełniający normy JWS3309 natomiast producent nie ma znaczenia...wymieniałem u siebie i spec zaprosił mnie za 3 lata lub 50 tyś na ponowną wymianę
Oleju jest 7 litrów wlałeś 3 i to innej firmy,na pewno zrobił się kogiel mogiel i tyle.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 17:07   #25
milymirus
ford::beginner
 
Avatar milymirus
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Gorzów, Bogdaniec
Model: Windstar I Fokus I Mondeo III
Silnik: 3.0B+G 1.8TDDI 2.0TDCI
Rocznik: 1996 1999 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oleju jest 7 litrów wlałeś 3 i to innej firmy,na pewno zrobił się kogiel mogiel i tyle.
Podstawowa (stateczna) wymiana oleju w automatach to jest przeważnie połowa oleju jaki znajduje się w skrzyni, gdyż większej ilości oleju nie jesteś w stanie wymienić bo swobodnie zlatuje tylko olej z miski i filtra a zostaje jeszcze np. w chłodnicy. Aby wymienić cały olej w automacie (akurat w waszym przypadku 7 litrów oleju) to musiał byś go wymienić praktycznie płukając skrzynię olejem (dynamiczna wymiana oleju) do czego potrzebujesz 9 litrów w waszym przypadku. Żaden kogiel mogiel się nie zrobi jeżeli zaleje się odpowiednią specyfikacją oleju do danego typu skrzyni jaki zaleca producent tej skrzyni. Producent oleju akurat może być różny aby specyfikacja jego była taka sama.

A przy okazji, to w książce serwisowej na pewno jest podana liczba kilometrów po jakich należy wymienić olej w automacie gdyż się go wymienia. Nie zapominajcie że to nie automaty z lat 80-90 gdzie nie było elektroniki w obecnych skrzyniach za zmianę biegu odpowiada komputer, mnóstwo czujników i elektrozawory które dany bieg włącza
__________________
3xScorpio1.8niewypał,2.4dobre,2.9 Ghiasuper,Ford Windstar 3.0zarypiste
http://www.windstarmania.pl/

Ostatnio edytowane przez milymirus ; 01-03-2011 o 17:10
milymirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 21:59   #26
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Cytat:
Napisał milymirus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podstawowa (stateczna) wymiana oleju w automatach to jest przeważnie połowa oleju jaki znajduje się w skrzyni, gdyż większej ilości oleju nie jesteś w stanie wymienić bo swobodnie zlatuje tylko olej z miski i filtra a zostaje jeszcze np. w chłodnicy. Aby wymienić cały olej w automacie (akurat w waszym przypadku 7 litrów oleju) to musiał byś go wymienić praktycznie płukając skrzynię olejem (dynamiczna wymiana oleju) do czego potrzebujesz 9 litrów w waszym przypadku. Żaden kogiel mogiel się nie zrobi jeżeli zaleje się odpowiednią specyfikacją oleju do danego typu skrzyni jaki zaleca producent tej skrzyni. Producent oleju akurat może być różny aby specyfikacja jego była taka sama.

A przy okazji, to w książce serwisowej na pewno jest podana liczba kilometrów po jakich należy wymienić olej w automacie gdyż się go wymienia. Nie zapominajcie że to nie automaty z lat 80-90 gdzie nie było elektroniki w obecnych skrzyniach za zmianę biegu odpowiada komputer, mnóstwo czujników i elektrozawory które dany bieg włącza
i jak to mówią...wszystko w tym temacie...
na stronie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wyraźnie napisali: Ilość oleju: ~7 litrów, wymiana około 3 litrów
a co do książki...w instrukcji nie znalazłem natomiast ASO nie podają....
jedno jest tu smutne...dla koncernów liczy się pierwszy klient - ten co kupuje nowe autko jemu ma się nie psuć...pozostali mają kupować części...
koncerny doszły do wniosku że większy zarobek będzie nie na sprzedaży oleju tylko na remoncie skrzyni dlatego też nie zalecają wymiany oleju, natomiast producent asb zaleca co 80-100 tyś... (tak gdzieś czytałem bo nasz automat jest dość popularny i na większości forach trwa dyskusja. Najciekawsza jest na forum peugota)
z rozmowy ze specem wynika że statyczna jest najbezpieczniejsza pod warunkiem że skrzynia jest ok
pozdr. JAR
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 06:28   #27
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Jest najlepsza "serwisowa" metoda na przepompowywanie oleju, polega ona na odpięciu węża od chłodnicy oleju skrzyni, następnie zasilanie wkładamy do pojemnika z nowym olejem a odpływ do pustego zbiornika. Odpalamy auto skrzynia zaczyna zasysać nowy olej i wylewać stary w momencie zassania np 7l gasimy auto podłączamy węże i koniec. Przy starszych skrzyniach tak robią ale obecnie kto i gdzie taką metodą wymienia to nie wiadomo.

Mam 94tyś i na razie jeżdzę do 150tyś póżniej zobaczę.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 08:06   #28
milymirus
ford::beginner
 
Avatar milymirus
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Gorzów, Bogdaniec
Model: Windstar I Fokus I Mondeo III
Silnik: 3.0B+G 1.8TDDI 2.0TDCI
Rocznik: 1996 1999 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest najlepsza "serwisowa" metoda na przepompowywanie oleju, polega ona na odpięciu węża od chłodnicy oleju skrzyni, następnie zasilanie wkładamy do pojemnika z nowym olejem a odpływ do pustego zbiornika. Odpalamy auto skrzynia zaczyna zasysać nowy olej i wylewać stary w momencie zassania np 7l gasimy auto podłączamy węże i koniec. Przy starszych skrzyniach tak robią ale obecnie kto i gdzie taką metodą wymienia to nie wiadomo.

Mam 94tyś i na razie jeżdzę do 150tyś póżniej zobaczę.
To jest właśnie Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej do której potrzeba o 20-30% oleju więcej niż wchodzi do danej skrzyni. Po takiej wymianie jedne chodzą jak nówki a inne no już nie dają rady.
Czy jest najlepsza ta dynamiczna metodaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu są zdania podzielone gdyż jest to tzw. szok dla skrzyni wyrzucanie starego oleju ciepłego a przyjmowanie zimnego, wypłukanie całego syfu, utrzymanie odpowiedniego stanu oleju w niej podczas tej wymiany, no i te nasze skrzynie (przynajmniej moja na pewno) jest bardzo czuła na stan oleju w skrzyni a co za tym idzie jest możliwość uszkodzenia skrzyni. Ta metoda jest zalecana do tych skrzyń które już ledwie zipią i chce się przedłużyć ich żywot lub np po naprawie konwertera itp. itd.
W normalnej eksploatacji auta gdy olej jest w miarę czysty i nie spalony wystarczy normalna wymiana oleju i co najważniejsze filtra i na to potrzeba ok połowa pełnego stanu.
Lepiej wymienić olej nawet co 50kkm (raptem koszt ok200zł z robocizną) niż potem płakać że 5000zł jest za mało na naprawę skrzyni.
W moim jest zalecana wymiana chyba co 50-80kkm (już nie pamiętam dokładnie, musiał bym zobaczyć do instrukcji, ja wymieniam co 30kkm) w zależności czy jeździ się w warunkach trudnych czy lekkich, a że my nie mamy autostrad wiec zaliczane nasze warunki są do trudnych.
W ten sposób że się nie wymienia oleju i filtra bo nie kazali to się załatwia (rozwala) automaty a potem mówią że automaty się psują, że automat to byle co, czy inne tego typy pierdoły i bzdury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
3xScorpio1.8niewypał,2.4dobre,2.9 Ghiasuper,Ford Windstar 3.0zarypiste
http://www.windstarmania.pl/

Ostatnio edytowane przez milymirus ; 02-03-2011 o 08:15
milymirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 20:28   #29
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

Cytat:
Napisał milymirus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest właśnie Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej do której potrzeba o 20-30% oleju więcej niż wchodzi do danej skrzyni. Po takiej wymianie jedne chodzą jak nówki a inne no już nie dają rady.
Czy jest najlepsza ta dynamiczna metodaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu są zdania podzielone gdyż jest to tzw. szok dla skrzyni wyrzucanie starego oleju ciepłego a przyjmowanie zimnego, wypłukanie całego syfu, utrzymanie odpowiedniego stanu oleju w niej podczas tej wymiany, no i te nasze skrzynie (przynajmniej moja na pewno) jest bardzo czuła na stan oleju w skrzyni a co za tym idzie jest możliwość uszkodzenia skrzyni. Ta metoda jest zalecana do tych skrzyń które już ledwie zipią i chce się przedłużyć ich żywot lub np po naprawie konwertera itp. itd.
W normalnej eksploatacji auta gdy olej jest w miarę czysty i nie spalony wystarczy normalna wymiana oleju i co najważniejsze filtra i na to potrzeba ok połowa pełnego stanu.
Lepiej wymienić olej nawet co 50kkm (raptem koszt ok200zł z robocizną) niż potem płakać że 5000zł jest za mało na naprawę skrzyni.
W moim jest zalecana wymiana chyba co 50-80kkm (już nie pamiętam dokładnie, musiał bym zobaczyć do instrukcji, ja wymieniam co 30kkm) w zależności czy jeździ się w warunkach trudnych czy lekkich, a że my nie mamy autostrad wiec zaliczane nasze warunki są do trudnych.
W ten sposób że się nie wymienia oleju i filtra bo nie kazali to się załatwia (rozwala) automaty a potem mówią że automaty się psują, że automat to byle co, czy inne tego typy pierdoły i bzdury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
święta racja...lepiej "odświezyć" olej...
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 13:14   #30
lester78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automat w S-maxie.

panowie mam jedno pytanie właśnie sobie kupiłem s-maxa 2010 rok 2.0 tdci 140km 190tyś przebiegu w automacie powershift olej w skrzyni i adaptacja zrobiona biegi przerzuca niemal niewyczuwalnie ALE :gdy delikatnie zwalniam do zatrzymania się to szarpnie skrzynia tak jakby wrzuciła jedynkę przed zatrzymaniem się-czy to jest normalne???
oraz jak odpale to trochę drży auto rozumiem że tam jest dwumasa ale nie ma żadnych stuków puków itp. DAJCIE JAKIEŚ RADY
lester78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.