Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2017, 09:19   #1
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Hejka

Czas zastąpić wysłużonego mondeo, który to i tak zostanie w rodzinie i pomysł na auto jest, są też pytania.

Plan podstawowy to Focus Kombi St-Line 1,5 EB 150. dopłata do mocniejszego mnie niestety przerasta.

Mam kilka wątpliwości co do opcji. Wstępnie auto skonfigurowane z radiem Sync 3, Parking 1, tylny spoiler, Comfort 2, koło zapasowe dojazdowe, przyciemnione szyby.
Zastanawiam się nad dodaniem door edge protector, familly 1, winter 1, podparcie lędźwiowe/pakiet seat, tempomat, konsola centralna premium.

Mam następujące pytania o opcje:
Radio sync3 - jak to się ma do opcji podstawowej? Czy to jest przepaść? Warto dopłacać? Sterowanie głosem mnie nie jara ale nie chciałbym też czarno białego wyświetlacza i 2 głośników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakie są różnice w praktyce.

Tylny spoiler - z tego chyba zrezygnuję. Fabryczna lotka chyba ładniejsza i ładnie wieńczy klapę.

Comfort 2 - fabryczna klima to manual? w pakiecie jest jeszcze: automatyczne reflektory, automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne. Szczerze chętnie wziąłbym samą klimę bo reszta mi nie jest zupełnie potrzebna.

Przyciemnione szyby - fabryczne są piecowe? opcja nie jest jakoś drogo wyceniona. Nie jest w aucie zbyt ciemno? Nie lepiej zrobić lekki tint aftermarketowo? Czy faktycznie z przyciemnionymi szybami można wozić w lecie potomstwo bez doklejanych firaneczek i innego badziewka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Door edge protector - działa? Nie psuje się jak u Zahara? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie rysuje samo z siebie krawędzi drzwi?

Family 1 - dodatkowy kluczyk czy po prostu jeden składany zamiast zwykłego? kontrola zapięcia pasów to aż się dziwię, że tego nie ma standardzie.

Winter 1 - tu w zasadzie brak pytań. Jak na razie szyby działają i nie mają pasków które nie grzeją? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W moim staruszku to już grzeje z 30cm raptem.

Podparcie lędźwiowe. Pakiet seat z regulacją wysokości i odcinka lędźwiowego fotela pasażera nie ma w st-line czy to błąd w konfiguratorze? Ma sens ten pakiet w ogóle? Pasażer nie siedzi chyba wysoko w foczce? W Mondeo mk3 różnica między najniżej kierowcy z standardem pasażera tochyba kilka centymetrów i jadąc jako pasażer czuję się jak na stołku.

Tempomat - jak się spisuje? To taki najzwyklejszy po prostu pilnuje przepustnicy? To chyba wezmę bo na długich trasach odzywa mi się nie do końca sprawna noga.

Konsola premium. Jak wygląda wiem. Pytanie jak podłokietnik i konsola podstawowe się spisują. Warto za to dopłacać?

Co do samego silnika. Dobrze widzę, że na hamowni zazwyczaj jest sporo koni więcej niż 150? Jak z czipaniem bo nie ukrywam, że finalnie chciałbym mieć okolice 200 koni. Czy różnica miedzy 150 a 182 to tylko program i rezonator czy coś jeszcze?

Finalnie kolor :-------) czyli najbardziej subiektywna sprawa. Na żywo widziałem a jak białego hatchbacka.

Jak z jakością lakieru i jego utrzymaniem w praktyce? Zastanawiam się nad deep impact, silver dust, może czerwonym bo tanie i szybkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kusi srebrny bo mam silverdusta i nie widać, że zakurzony. Fajnie to wygląda w zestawieniu z ciemnymi felgami i wykończeniem?

Co do felg - 18 chyba tylko dla wyglądu? Ne jestem skłonny do szerszej gumy. Głośniej, więcej pali, mniej przyspiesza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakieś doświadczenia, wrażenia?

Finalnie inne smaczki ST-Line. Poprawione zawieszenie - czy wiemy co dokładnie odróżnia st-line od trenda czy titanium? Czy dobrze wyczytałem, że różny jest też układ kierowniczy?

Finalnie już zupełnie i na koniec temat, o którym dżentelmeni nie rozmawiają ale tu chyba powinni. Pamiętam taką dyskusję na forum mondeo gdzie okazywało się, że rozstrzał cenowy na podobne auta był ogromny.

Auto z produkcji. Rabat od cennika 20-25%. Jaki jest realny maks jaki można wyciągnąć? Jak podejść dealera i czy na opcjach jest większy rabat niż na same auto? Z waszego doświadczenia co radzicie. Auto będzie na os. fizyczną, połowa gotówką, połowa na raty. Sprawdzałem dealera z wawy, Radomia i Lublina i oferty w zasadzie takie same. Skłaniam się do Lublina bo tu mieszkam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki. Sorry za elaborat i dziękuję jeśli poświęciłeś czas na przeczytanie, podwójnie dziękuję jeśli jesteś w stanie podzielić się swoim doświadczeniem.

analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 09:35   #2
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

na niektóre pytania sobie sam odpowiedziałeś, ja napisze tylko, że warto zapłacić te parę złotychza ochronę drzwi - ojciec ma w 2-latku i działa super i nic się nie dzieje. co do dealerów i rabatów - dla przykładu w samym Krakowie jak ojciec kupował to dealer oddalony od drugiego dwoma dzielnicami, a różnica w tym samym konfigu było 3 tys zł różnicy między nimi, także warto dociskać i pytać. W Nowym Sączu zaproponowali drożej niż wszystkie w Krakowie, a w Bielsku padła taka sama propozycja co tańszego w Krakowie (Wikar). Najlepiej zacząć od wysłania tego samego maila z dokładną specyfikacją do wielu dealerów, nie tylko w mieście, ale najlepiej w województwie i dostajesz odpowiedź z ceną finalną i porównujesz. A przecież potem jeszcze na miejscu możesz się targować. Czasami warto wybrać się nawet 200 km do innego dealera jeśli różnice będą 2 czy 3 tysiące.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 09:42   #3
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

18" - na pewno nie, najlepszy kompromis to 17"
Lakier w porównaniu z japońcami bardzo dobry, łatwy w utrzymaniu - mam srebrnego.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 10:43   #4
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Door protector, warto, nic nie chaczy, to b. proste konstr. rozwiązanie. Mam biały lakier, efektowny kolor. Sterowane głosem PL naprawdę działa. Samoparkowanie, nie sprawdzałem, boje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Warto zrobić dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, bo w ETIS ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) po Vin-ie wychodzi, ze nie ma, tzn jest, ale nie widać (było w watku o zabezp. wcześniej.). Lędzwiowe, cos tam muska w dole pleców. Przyciemniane szyby, z zewnątrz nic nie widać, w środku widno, w tym przednie ledy, efektowne. To może być dobre w upały. Tempomat podstawowy, trzyma...
Sam mam titanium, wolę komfort.

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 14-04-2017 o 14:40
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 10:45   #5
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Door protector, warto, nic nie chaczy, to b. proste konstr. rozwiązanie. Mam biały lakier, efektowny kolor. Sterowane głosem PL naprawdę działa. Samoparkowanie, nie sprawdzałem, boje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Warto zrobić dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, bo w ETIS po Vin-ie wychodzi, ze niema, tzn jest, ale nie widać (było w watku o zabezp. wcześniej.). Lędzwiowe, cos tam muska w dole pleców. Przyciemniane szyby, z zewnątrz nic nie widać, w środku widno, w tym przednie ledy, efektowne. To może być dobre w upały. Tempomat podstawowy, trzyma...
jak to nie ma zabezpieczenia antykorozycjnego ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 11:48   #6
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hejka
Comfort 2 - fabryczna klima to manual? w pakiecie jest jeszcze: automatyczne reflektory, automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne. Szczerze chętnie wziąłbym samą klimę bo reszta mi nie jest zupełnie potrzebna.
to ci opisze swoje doświadczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz mam lagune coupe jak to renault dobra opcja, teraz z racji pojawienia się niedługo potomka chce ją sprzedać bo jestem zbyt leniwy, żeby sie bujać i wsadzać juniora na tył przez przednie siedzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc na "międzyczas" po sprzedaniu i kupieniu czegoś kupiłem w promo biedronkowym seata 2003 toledo, pewnie bym go nie kupił, ale 50% wartości rynkowej wiec screw it ....

Wsiadam do tego przybytku poprzedniej epoki przekręcam kluczyk i jadę, po chwili pierwsze długie od gościa z naprzeciwka okejjjjj trzeba zwolnić pewnie stoją aaaaaaaaa fak znowu zapomniałem włączyć swiateł no tak laguna robi to sama. No dobra pada wrzućmy jedynkę wycieraczek okej jest za wolno wrzućmy drugi bieg okej skrzypi jest za szybko a coś pomiędzy? Nie, nie ma. Jazda nocą co za kut@# jedzie tym SUVem za mną i mi robi dyskotekę na twarzy od lusterka ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także takie pierdoły w tym comfort ale jak ktoś kupuje samochód na lata to warto dołożyć te 1500 bo to całkiem przydatne pierdoły oczywiście to są pierdoły bez których da się spokojnie żyć, jednakże mamy jedno życie więc trzeba je sobie umilać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

myślałem, że zostawię Seata na dłużej bo de facto samochód jakoś wybitnie mi teraz nie jest potrzebny, ale jak juz sam zauważyłem jest sporo prawdy w powiedzeniu, że do wygodnego szybko się przyzwyczajamy, ale w drugą stronę to już gorzej ... oj dużo w tym prawdy.
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 11:56   #7
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak to nie ma zabezpieczenia antykorozycjnego ?
Tu wątek o sprawie.: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 14:42   #8
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Dziękuję za wszystkie uwagi i wskazówki. Proszę o więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zabezpieczenia antykorozyjnego - moje mondeo mk3 też nie miało nic na podwoziu i po kilunastu latach owszem nalot na wszystkich elementach pod spodem jest ale nic co by wymagało robienia. Gniją za to drzwi, nadkola, próg jeden po tej zimie się poddał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc raczej zamknięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niemniej do negocjacji dokładamy wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego przed odebraniem auta.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 14:57   #9
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za wszystkie uwagi i wskazówki. Proszę o więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zabezpieczenia antykorozyjnego - moje mondeo mk3 też nie miało nic na podwoziu i po kilunastu latach owszem nalot na wszystkich elementach pod spodem jest ale nic co by wymagało robienia. Gniją za to drzwi, nadkola, próg jeden po tej zimie się poddał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc raczej zamknięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niemniej do negocjacji dokładamy wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego przed odebraniem auta.
Co do zabezpieczenia antykorozyjnego: To warto. Ja zrobiłem po odbiorze za ok 1100pln srodkiem Terotex HV400, w ASO Forda, dlatego tak drogo. Ford twierdzi, ze mój focus ma zabezpieczenie antykoroz. (inf. z centrali). To co zrobiłem to dodatkowe zab. Wierze temu co widze.....zatem robic (gołe blachy, szare).
Poza zabezpieczeniem płatnym, warto na początku, po odbiorze, spryskać sobie to i owo w komorze silnika, drzwiach, elementy podwozia (tylny most, elementy zawieszenia i inne), które każdy kierowca oceni jako newralgiczne (co roku powtórzyć). Mowie tu o srodkach typu "do profili" jak Terotex HV400 . Są przezroczyste, bursztynowe, nieinwazyjne wizualnie, a cos tam dają. Spryski typu bitex, bitumiczne, czarne, sa widoczne, i mogą wzbudzić złośliwe emocje w Fordzie....np. utrata gwary, takie moje przemyślenia.............

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 14-04-2017 o 15:10
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 23:44   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Zakup nowego EB. Kilka pytań do kolegów, którzy już kupili. Cena, opjce itd.

Door protector jak najbardziej. Mi przy malowaniu drzwi popsuli (chyba nie ściągnęli tej plastikowej osłonki jak ściągali drzwi do malowania), założyli nową lotkę, wczoraj się rozpadła. Wina - nie nałożyli żadnego kleju na łączeniu zawiasu z tą "lotką". Jak lotka lata luźno przy mocniejszym otwieraniu/zamykaniu - to się nie zaskoczyła i została między drzwiami a ramą drzwi (nie schowała się do końca przy zamykaniu). Po wielkanocnej przerwie dostanę nową lotkę.

Co do reszty to odpiszę po weekendzie.
Zdziwiło mnie nieco jak zobaczyłem w katalogu wczoraj że ST-Line tak bardzo jest "poniźej" Titanium. Myślałem (kiedyś) że ST Line to Titanium z lepszym wyglądem zewnętrznym.

Felgi - 17" w sam raz. 18" są twarde. 16" za małe.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , focus , nowe funkcje , wyposażenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.