Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2018, 13:50   #11
kalimex1
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-01-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

KURDE!!!! Zerzarło mi caaaały wyprodukowany tekst!! Trudno. Piszę jeszcze raz tym razem w skrócie.
Operacja z rurkami (wężykami) podciśnienia pokąsanymi przez złe futerkowe zwierzę zakończona jak myślę sukcesem. Zlokalizowałem elektrozawory opisane przez kolegę Zgredzika i właściwe króćce (zewnętrzne-wewnętrzne). Rurka od EGR zaślepiona. Króciec na gruszce Turba zlokalizowany choć przyznam jest tak schowany, że zgupiałem czy w ogóle tam jest. Nie widzę sztangi i nie wiem czy się przesuwa. Wiem również z skąd bierze się podciśnienie. Pompa Wacu jest tuż obok EGR. Cały układ produkuje podciśnienie i nie słyszałem podejrzanych świstów czy nieszczelności. Próbę na odpalonym silniku przeprowadziłem jedynie na luzie. Póki co Transit ma uszkodzony wysprzęglik i jeździ jedynie na holu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Wydaje się, że w pełnym zakresie obrotów wszystko chodzi dość płynnie.

Bump: Za wszelką pomoc koledze Zgredzikowi należą się głębokie ukłony. Dziękuję. Mam sporo satysfakcji, że temat samodzielnie udało się ogarnąć.

Bump: Oczywiście gdyby ktoś miał podobne problemy w modelu 2,4 TDCI służę pomocą lub zdjęciami.

Bump: Na dźwigni sprzęgła zdjąłem stycznik, który jak gdzieś przeczytałem ogranicza ilość obrotów do 3tys na właśnie wciśniętym sprzęgle. To pozwoliło na rozkręcenie silnika nawet do 6tys. Jak wszystko działa w praktyce okaże się gdy będę mógł wrzucić jakikolwiek bieg. Auto podniesione i przede mną akcja podmiany wysprzęglika.

Bump: A na zdjęciu TURBO i widoczny króciec. A gdzie GRUCHA i SZTANGA?..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg TURBOiKróciec.jpg (97.8 KB, 14 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez kalimex1 ; 17-03-2018 o 14:01
kalimex1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 16:42   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dźwigni sprzęgła zdjąłem stycznik, który jak gdzieś przeczytałem ogranicza ilość obrotów do 3tys na właśnie wciśniętym sprzęgle. To pozwoliło na rozkręcenie silnika nawet do 6tys.
Hm... Chyba szukasz kłopotów - i to dużych...
Zachęcam gorąco do podłączenia czujnika sprzęgła z powrotem. Po to jest ten ogranicznik obrotów, aby silnik o bardzo dużym momencie nie niszczył koła dwumasowego podczas ruszania. A wkręcanie silnika na 6 tys. obrotów to masakra jest. Nigdy tak nie rób...
Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na zdjęciu TURBO i widoczny króciec. A gdzie GRUCHA i SZTANGA?..
No... niestety w silniku 2,4 grucha ze sztangą jest pod spodem - zapomniałem o tym.
To czy sztanga się prawidłowo porusza można - w tej sytuacji - wyczuć wkładając tam dłoń na zimnym jeszcze silniku zaraz po odpaleniu. Potem jak się nagrzeje kolektor, będzie to niemożliwe.
Na zdjęciu:
1 - grucha podciśnieniowa
2 - sztanga
3 - dźwignia obracająca łopatki kierownicy turbiny
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Turbo Mk6 2,4 tdci.JPG (68.3 KB, 8 wyświetleń)
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 21:06   #13
kalimex1
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-01-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

: ) Bez obaw z tymi wysokimi obrotami. Zdaje sobie sprawę, że to nie benzyna w Toyocie. Nad ograniczeniem obrotów poprzez taki na sprzęgle wynalazek to się jeszcze zastanowię czy wróci na miejsce. Im więcej podobnych wynalazków tym więcej powodów do zmartwień bo się zawieszają w najmniej spodziewanym momencie. Nie mam za ciężkiej nogi i generalnie szanuje silniki.
Czy turbina, którą dołączyłeś w obrazku ma zmienne ustawianie łopatek? Czy w tym modelu TRANSITA 2,4 2005r. to jedyne stosowane rozwiązanie? Pytam bo w prawdzie nie mam pojęcia jaki jest stan tego elementu w aucie (które dopiero co nabyłem i powoli przywracam do ruchu) ale wybiegając w przyszłość.. bardziej "złożone" TURBO - mnie się kojarzy z bardziej kosztowne remonty...
To może jeszcze tak zagadnę.
Niedawno na przetargu kupiłem ze szpitala karetkę. Transit 2,4 TDCI z 2005r. Taka ciekawostka przyrodnicza : ). Tych gabarytów auto jest mi potrzebne do pracy i do po pracy. Buda - raczej podwozie - niestety blacharsko w żenującym stanie ale bez trudu większego da się jeszcze dla siebie zrobić i estetycznie i bezpiecznie. Jestem samochodowym dłubaczem amatorem i nie straszne mi takie przeszkody. Wg sprzedającego w całej liście niedomagań widniało również sprzęgło co wykluczało jazdy próbne. Po przyjrzeniu i pomacaniu tu i tam stwierdziłem, że winą jest raczej padnięty wysprzęglik więc strasznej katastrofy nie ma. Kupiłem za na prawdę niewielkie pieniądze sprzęt, który konkurencje odrzucał pognitą podłogą i nadkolami, zapyziałą budą, przerdzewiałym wydechem, tym sprzęgłem i błotem w kabinie bo odstawili go w kałuże za magazynami. Przywracam auto do życia bo myślę, że warto. 320tys przebiegu, teoretycznie silnik dość mocny-137KM, skrzynia 6biegów. Kilmatyzacja jest(do przejrzenia oczywiście), 2 x webasto, elektryczne szyby i lusterka. Prócz tego mnóstwo ciekawych schowków w zabudowie tylnej strefy, instalacja z gniazdkami pod 220V (tylko podłączyć przetwornicę-ktoś ukradł z wyposażenia).
Nie znam rzeczywistego stanu silnika. Po odpaleniu (łatwym) pracuje równo i nic podejrzanie nie stuka. Stan turbo nieznany. Stan pompy i wtryskiwaczy również. W międzyczasie pojawił się epizod z Kuną. Gdy Zgredek pomógł z rurkami podciśnienia -WRÓĆ! Chyba powinienem już profesjonalnie nazywać je wężykami co nie? Po ogarnięciu problemu pogryzionych wężyków podciśnienia mogłem posłuchać pracy silnika na różnych obrotach choć niestety wyłącznie na luzie. Nie zaobserwowałem jakiś podejrzanych chmur czy to siwego czy czarnego dymu. Raczej właśnie wygląda wszystko przyzwoicie...
Ale ESEJ : P
kalimex1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 21:27   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy turbina, którą dołączyłeś w obrazku ma zmienne ustawianie łopatek?
Tak. Łopatek kierownicy. Sterowanie jest podciśnieniow (w późniejszych modelach Mk7 siłownikiem z silnikiem krokowym).
Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w tym modelu TRANSITA 2,4 2005r. to jedyne stosowane rozwiązanie?
W obu silnikach tdci, czyli common-rail (2,0 oraz 2,4) to jedyne rozwiązanie. Natomiast w silnikach tddi 2,0 i 2,4 czyli na tradycyjnej pompie rotacyjnej turbina ma nieruchoma geometrię i zawór upustowy (Wastegate).
Silniki 2,0 tdci i 2,4 tdci to najsilniejsze wersje modelu Mk6 (odpowiednio 125 i 135 KM), silniki tddi we wszystkich wersjach miały mniejszą moc.
--------------------------------------------
Silniki Mk6 tdci mają system wtryskowy Delphi, cieszący się złą opinią - ale w dużej mierze niezasłużoną. Po prostu na początku mało kto kumał systemy CR (tzn. serwisanci), a to był jeden z pierwszych stosowanych przez Forda.
Koniecznie zrób próbę przelewową wtryskiwaczy. Przygotuj sobie zestaw do niej, sama próba jest tania, łatwa i szybka w przeprowadzeniu, a mówi bardzo dużo o kondycji wtryskiwaczy CR.
Ja próbę przelewową robię raz na rok, z wyprzedzeniem wiem, który wtryskiwacz będzie wymagał wyjęcia i wymiany zaworka. To dobra metoda na uniknięcia kłopotów. Interesująca lektura tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Silniki Mondeo Mk3 to są te same lub podobne silniki co w Transitach (rodzina Puma).
Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 x webasto,
Jak to? Co to znaczy 2 x webasto? Dwa różne?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-03-2018 o 21:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 21:35   #15
kalimex1
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-01-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

Przede mną sporo różnego rodzaju prac ale generalnie mam takie zapytania jeśli mogę?..
Chodzi o możliwe gnębiące go dolegliwości przy specyficznym użytkowaniu. W pierwszych latach swego życia Transit latał po mieście Kraków gdzieś w dużym szpitalu. Był serwisowany w ASO bo auto musiało być sprawne i kasa na to musiała się znaleźć. Mam spis serwisu do roku mniej więcej 2013. Strasznie swoją drogą kroili naszą budżetówkę wymieniając co chwila jakieś pierdoły. Na 100% instytucje takie to dla ASO dojne krowy.
Po mieście jako karetka jeździ się chwilami szybko, chwilami wolniej przeciska przez korek-różnorodnie więc dla silnika i podzespołów też średnia. Pewnie częściej jest wymieniane sprzęgło i hamulce. Myślę też, że karetki nie latają tak jak się wydaje na okrągło tylko mają przecież przestoje gdzie ekipa medyków działa lub ma normalnie przerwy. DHL ma bardziej intensywne i przerąbane życie na co dzień. Tu np. w tej karetkowej budzie drzwi boczne i tylne zamykają się kultura, nie wiszą.
Ostatnie około 4lata to jednak służba w innym szpitalu gdzie Transit rzadko wyjeżdżał na miasto a częściej poruszał się po wewnętrznych drogach rozległego Szpitala Specjalistycznego. Co w związku z takim użyciem auta w Tubro i z różnymi zaworami? Niskie prędkości jazdy i krótkie odcinki pomiędzy start-stop np. 500m. Używane biegi to wsteczny + pierwszy i drugi, rzadko trzeci. Rozrusznik wymaga przejrzenia- to słychać.
Czy macie może jakieś sugestie co zużywa się w takich sytuacjach nadmiernie? Co może być niedogrzewane, zapchane, nieprzepalane itp.?
Używacie Transitów w różnych sytuacjach więc macie różne doświadczenia. Co podpowiecie? : P

Bump: Acha! Zaciekawiło! Tak. 2 x Webasto bo jedno dogrzewa kabinę od dzieloną przegrodą od tyłu a drugie ogrzewało strefę pacjenta i sanitariuszy. Poza tym jest standardowa nagrzewnice z nadmuchem w tylnej części przy lewym nadkolu i farelka na 220V. Teraz się zastanawiam czy klimatyzacja mogła by też działać w tylnej strefie.... No np. latem ratownicy mogli by lekko narzekać. W suficie są takie elektryczne wentylatory ale czy to wystarczało...

Bump: A fajnie z tą próbą przelewową. Zrobię jasne. Dzięki.
kalimex1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 09:51   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 x Webasto bo jedno dogrzewa kabinę od dzieloną przegrodą od tyłu a drugie ogrzewało strefę pacjenta i sanitariuszy. Poza tym jest standardowa nagrzewnice z nadmuchem w tylnej części przy lewym nadkolu i farelka na 220V. Teraz się zastanawiam czy klimatyzacja mogła by też działać w tylnej strefie....
Prawdopodobnie masz webasto powietrzne. Lepsze w tym aucie byłoby wodne, bo przy małych przebiegach w zimie ten silnik jest stale niedogrzany i ogrzewania wtedy praktycznie nie ma. Wodne dogrzałoby silnik i skutecznie działałoby ogrzewanie z przedniej i tylnej nagrzewnicy.
W suficie - jeżeli jest tylna nagrzewnica - są fabryczne nawiewy zimnego powietrza, po przełączeniu nagrzewnicy na ciepły nawiew, powietrze leci z bocznych dolnych nawiewów, a nie z górnych.
Klimatyzację z tyłu ma sporo Transitów, ja np. też mam. Można ją dołożyć, u nas w dziale zdaje się dwóch kolegów zdecydowało się na to (są wątki z opisem ich działań) - ale to była droga przez mękę. Myślę, że w tak starym aucie koszty i techniczne problemy do pokonania są zbyt duże, aby to miał sens...
Cytat:
Napisał kalimex1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy macie może jakieś sugestie co zużywa się w takich sytuacjach nadmiernie? Co może być niedogrzewane, zapchane, nieprzepalane itp.?
Ten model nie ma DPF-a, więc to nic nie robi.
Ruchoma geometria turbiny może się przycinać, ale to nie ma związku ze stylem jazdy. ja grzeję swoim ostro i też są z tym problemy.
Sprzęgło w tych autach jest bardzo wytrzymałe, 200-300kkm to nie jest problem. Natomiast dwumasa wytrzymuje mniej - i tu jest zawsze pytanie, czy wymieniając ją (trzeba wyjąć skrzynię i zdemontować sprzegło) wymienić też sprzęgło, skoro dobrze jeszcze wygląda...

Generalna rada: lepiej nie szukać na siłę problemów - bo... na pewno je znajdziesz. I pójdziesz w duże koszty.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 10:48   #17
kalimex1
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-01-2018
Skąd: Kraków
Model: ford transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rurki podciśnienia-KUNA twój wróg!!

Dzięki. Ostatnia rada podoba mi się najbardziej ; ). Z tym Webasto to chyba masz racje, że jest jedynie powietrzne. Nie widziałem w około nich rur łączących z jakimkolwiek obiegiem wodnym i trochę tego szkoda. Są dołożone w firmie przerabiającej budy w wersje specjalistyczne a nie oryginalnym fordowskim doposażeniem.
Nie mam też niestety żadnych informacji na temat ewentualnego serwisu sprzęgła. Wydaje się, że przy tym przebiegu musiało być wymieniane. Licznik około 320tys i nie ma powodu by w to nie wierzyć. Instytucja. Przekonam się przy pierwszych próbach w jeździe.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg AMBULANS XP.jpg (99.5 KB, 8 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kalimex1 ; 19-03-2018 o 10:50
kalimex1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.