Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2018, 15:32   #4571
bynajmniej
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: W-wa
Model: Mondeło
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

No właśnie - nie każdy ma zdolności jeśli chodzi o lutowanie czy w ogóle rzeźbienie własnoręczne - czasem warto jest kupić gotową wiązkę od Komorowskich.
Ja popełniłem takich swojego czasu już w sumie dwie czy trzy - działają do dziś bezproblemowo - mogę śmiało polecić. Czego nie wiedziałem - zadzwoniłem - podpytałem się i luzik.
Auta jeżdżą - żadne nie spłonęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a montaż trwał moment.
Kiedyś zakupiłem też taką oryginalną wiązkę z Forda - chcąc ją przerobić do wiadomych potrzeb.
Mi się nie udało - ale towar idealny - wpadło trochę grosza na złomowisku - bo miedź w cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego?
Taka wiązka z odzysku to waga pewno z 15 kg - i kilkadziesiąt niepotrzebnych złączek łącznie ze złączkami poduszki, oświetleniem schowka itp.
Oczekujesz z 3, 4 złączki na wiązce no a dostajesz kilkadziesiąt.
Sprzedawca udaje Greka byleby sprzedać, a nawet nie jest w stanie podać nr. VIN z którego to zostało wygrzebane - i nie wiadomo czy to poprzednie auto miało w ogóle BT.
Na domiar złego wszystko się klei od wypracowanej izolacji i zbitej chyba w aucie szyby (tak to już jest z rozbitków) - w ogóle nie wiadomo co do czego i co z czym połączyć - do tego plątanina nikomu niepotrzebnych kabli - jednym słowem tragedia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inna sprawa, że aby to wszystko utknąć gdzieś tam w kabinie - to byłoby niewykonalne ponieważ tyle tego jest, że należałoby chyba zrezygnować z radia i schowka - a dalej by to wystawało.
No mnie jak wspomniałem - przerosło i nie polecam - bo co z tego, że tanio (chyba z 80 zł) ale nie do użytku i koniec w końcu wylądowało na złomie.
Poza tym przypadkiem zawsze kupowałem gotowca i sobie chwalę.
Ostatnio podmieniłem jedynie moduł na taki z muzyką poprzez BT i po polsku - wypiąłem wpiąłem i po robocie.
Działa wszystko w dalszym ciągu - bezproblemowo.

bynajmniej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 18:38   #4572
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wszystko zależy od umiejętności i czasu jaki kto ma. Ja do kilku dokladalem i wszystko robiłem sam ale jak ktoś nie wie jak wygląda ori wiązka to stwierdzi ze z fabryki bo nie odwalalem fuszery. Znam gościa który na skretke takie cos robił i izolował taśma zwykłą nawet nie izolacja a po miesiącu zaskoczony ze jakieś zwarcia mial i przestało wszystko działać...

Co do wiazek jeśli się ktoś nie podejmuje robić sam to lepiej kupić leniucha niż cala wiązkę z pod deski bo przy takiej cala masa roboty jest niestety a do tego trzeba jeszcze wiedzieć co i do czego podpiąć...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 19:57   #4573
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Udało mi się wymienić moduł na wersję 112. Główny cel osiągnięty, czyli streaming muzyki przez BT.

Zastanawiam się czy jakieś nowsze moduły, np 212, posiadają dodatkowo możliwość:
- wyświetlania nazwy utworu, nazwy wykonawcy, okładki lub innej grafiki... na ekranie Convers+ (w tej chwili wyświetla mi się tylko BT Audio, informacje o nazwie utworu i wykonawcy mam jedynie na radiu Sony)
- podłączenia 2 telefonów na raz (tzw. Bluetooth Multipoint)
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 21:55   #4574
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Podłączenie 2 telefonów - zapomnij. Mam 212.
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 08:23   #4575
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

To pewnie na takie cuda jak dźwięk HD (APT-X) również nie ma szansy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co z tą nazwą utworu/wykonawcy/okładką na Convers+? Występuje to w jakiejś opcji?
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 22:19   #4576
MaciejTinoo
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: okolice Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 178,9 KM 431Nm
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam wszystkich forumowiczów.
Posiadam Mondeo mk4 od lipca tego roku i chciałbym dołożyć mu vc i bt. Czytam ten wątek kilku tygodni po kilkanaście stron dziennie i już mam dość ale dobrnąłem do końca. Potrzebuję jednak pomocy w jednej kwestii i poprawy jeśli coś mylę/ źle zrozumiałem.
Chciałbym mieć bt/vc czyli potrzebuję wiązkę, moduł, manetkę i mikrofon. Wkrótce zacznę zakupy ale mam problem z prawidłowym dobraniem modułu.
Rozumiem, że moduły z numerem 212 to j.polski (lub nawet opcja wyboru języka);
moduły 488 to dźwięk mono a 112 to stereo - mam nadzieję, że dobrze napisałem - proszę o poprawę jeśli się mylę.
Chciałbym aby moduł miał język angielski czyli przedostatnia litera Ax (Bx to niemiecki) - mowa o 112 no i też (o ile to możliwe) by dało odtwarzać się mużykę po bt na radiu. Jak dobrze zrozumiałem usb w moim modelu radia tj. Ford 6000CD nie działa.
Byłbym mega wdzięczny za podanie konkretnego modelu modułu, który by do mnie pasował i spełniał powyższe wymagania (o ile to możliwe - choć czytając forum stwierdzam, że nie ma rzeczy niemożliwych) -nie wiem jak i skąd bierzecie pełne nazwy modułów które pasują do danego egzemplarza a nie chciałbym kupić nieodpowiedniego - stąd mój post.

ps. Wiem, że potrzebne są dane auta/ radia.
Mondek jest z 11.04.2008
Po naciśnięciu 1 i 6 na radiu Ford 6000CD wypluło:
09-00-06
CD_GGDS_1A
09/02/2007
FB 07-02-08
BL 02-04-05
ALIGN
SWP1-757T
SWP2--14CO44
SWP3--BA
SWP4-
CRIN
FDC 2008
V096250
ps. Nie wiem, które to wersja softu - więc napisałem wszystko jak było.

Będę bardzo wdzięczny za konkretne podpowiedzi lub poprawę jeśli coś zamieszałem.
Pozdrawiam wszystkich.
MaciejTinoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 00:06   #4577
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Moduły 7S7T są zawsze mono.
Moduły 8M5T oraz seria C112 oraz D212 są zawsze stereo.

W modułach 19G488 oraz 19C112 przedostatnia litera mówi o języku.
Z reguły szukamy Ax, gdzie A to język angielski, x to wersja oprogramowania modułu.
Przykładowo 8M5T-19C112-Ax lub 8M5T-19G488-Ax

Moduły CS7T-14D212 to moduły wielojęzyczne, w tym jest język polski
W tej serii przedostatnia litera mówi o tym czy jest USB czy niema.
CS7T-14D212-Ax - wersja z USB
CS7T-14D212-Bx - wersja bez USB
Nie ma tu mowy o języku, ponieważ one są wielojęzyczne.

Przesyłanie dźwięku A2DP przez BT masz tylko w C112 oraz D212.

Sprawa się komplikuje jak ma się nawigacje NX/FX
Przy nawigacji NX za VoiceControl odpowiada NX i polskiego języka nie będzie, tylko max angielski.
Zaletą tej sytuacji jest to, że można kupić tańszy moduł 19G488 z dowolnym językiem.
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 06:02   #4578
MaciejTinoo
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: okolice Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 178,9 KM 431Nm
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wielkie dzięki jacekk115. Dużo wyjaśniłeś.
Proszę mi w takim razie jeszcze wyjaśnić czym różnią się w moduły 8M5T-19C112-Ax lub 8M5T-19G488-Ax skoro oba są stereo. Bo jednego z nich będę musiał kupić. Pisałem że radio to Ford 6000cd -navi brak i nie planuję.
Który będzie pasował?
Pozdrawiam.

Bump:

Bump: Przepraszam. Źle przeczytałem. Moje wymagania spełniał by moduł 8M5T-19C112-Ax.
Będzie ok do mego Mondka?
MaciejTinoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 07:07   #4579
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Co do ew. wersji softu radia to muszą się koledzy wypowiedzieć. Być może potrzebna będzie aktualizacja.
Chociaż standardowo były tam C112 także raczej nie będzie potrzeba.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak chcesz łatwo i szybko to ogarnąć to poniżej masz wiązkę, tzw. leniuch.
Pogadaj z gościem - być może sprzeda ci komplet tego co potrzebujesz.
W starym C-maxie miałem oryginalną wiązkę - do obecnego sam kupowałem tą wiązkę od Komorowskich. Podpinasz i działa.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Do USB, które wychodzi z modułu kupujesz kabelek za 6zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i jakiś przedłużacz USB oraz jakieś gniazdo i możesz muzykę z pendrive'a puszczać.

Ja kupiłem obecnie coś takiego, tyle, że z Aliexpress za mniej niż połowę tej ceny.
Pogadaj z Komorowskim od wiązki to Ci wplecie do wiązki od razu AUXa i uruchomisz również złącze audio jack 3,5mm
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Angielski
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wielojęzyczny, w tym polski
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W mondeo aby obsłużyć wybieranie głosowe i w ogóle moduł BT musisz mieć lewą manetkę odpowiednią:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
inaczej klikasz na panelu radia.

Ostatnio edytowane przez jacekk015 ; 19-09-2018 o 11:02
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 09:01   #4580
MaciejTinoo
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: okolice Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 178,9 KM 431Nm
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki bardzo.
Wszystko już ogarniam.
Pozdrawiam.
MaciejTinoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.