Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2011, 08:13   #1
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie BT/VC Aktualizacja modułu

Witam
Na oficjalnej stronie forda pojawiła się aktualizacja dla wszystkich modułów BT/VC posiadających złącze USB.

Zmiany:

Wsparcie dla oryginalnego kabla Apple (nie potrzeba już używać wejścia aux)
Poprawa obsługi USB
Poprawa jakości współpracy z urządzeniami Apple
Poprawa stabilizacji pracy poprzez Bluetooth, BT Audio,
Wsparcie dla większej liczby telefonów w tym pełna obsługa iPhone 4s
Poprawiona książka telefoniczna i lista połączeń.
Poprawa jakości odtwarzanego materiału poprzez USB

Instalacja:
1.rozpakować zawartość archiwum do głównego foldery na USB
2.przy wyłącznym zapłonie włączyć samo radio
3.włożyć USB Stick z aktualizacją do gniazda USB
4.włączyć zapłon bez uruchamiania silnika
5.na ekranie pojawi się komunikat UPDATING (całość trwa do 20 minut)
6.po skonczonej aktualizacji wyświetli się komunikat Update Succesfully
7.wyłączyć i włączyć radio ponownie i cieszyć się nowymi ulepszeniami

Wszystko działa jak należy aktualizacja przebiegła u mnie bez problemu.



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Od dziś jak widać wersja oprogramowania niema już znaczenia bo można ją zaktualizowac do najnowszej samemu.

Pozdrawiam.

__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-07-2021 o 17:24
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 11:54   #2
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Witam,
aktualizacja przebiegła u mnie bez najmniejszego problemu (NX + 8M5T-19C112).
Faktycznie trwało to jakieś 20 min.
Widoczne poprawki, które zauważyłem to poprawiona książka telefoniczna.
Reszty zmian jakoś nie dostrzegłem na tą chwilę.

PS. Ta aktualizacja może być rozwiązaniem problemów z VC (dla osób posiadających moduł BT/VC/USB z końcówką inną niż A(X) i radiami innymi niż NX.
Tyko nasuwa się pytanie czy tą aktualizacją można jakoś podsterować wgrywany język VC.
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 23:37   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Odświeżam temat bo mam problem – nie chce mi przejść ostatnia aktualizacja firmware BVC – próbowałem ją zrobić i na radiu SONY i na FXie (ostatnio przemontowałem radio na nawigację) – bez skutku. Aktualizacja startuje, pasek postępu biega i trwa bez końca. Maksymalnie czekałem na efekt dobrze ponad godzinę, przy zapewnieniach, że aktualizacja powinna się zakończyć po ok. 20min (readme) lub 40min. (film na youtubie). Zależy mi na niej, bo ponoć wreszcie można podłączyć iPhone4 zwykłym (oryginalnym) kablem USB bez kabla audio minijack (czy ktoś to sprawdził?).

Dodam, że mimo braku efektu aktualizacji moduł ciągle pracuje poprawnie. Jakieś pomysły co może się dziać?

Nie mam pojęcia jaki mam moduł BVC - wiem jedynie, że jest z językiem francuskim i złączem USB a samochód jest z lipca 2008 i miał ten moduł zamontowany fabrycznie. Na razie jeszcze nie podłączałem się do WDSa i nie znam w związku z tym typu modułu.

Przy okazji mnie także bardzo interesuje ewentualne "podsterowanie" wgrywanego języka - czy jakieś wieści w tej sprawie?

Pozdrawiam!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 15:33   #4
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam temat bo mam problem – nie chce mi przejść ostatnia aktualizacja firmware BVC – próbowałem ją zrobić i na radiu SONY i na FXie (ostatnio przemontowałem radio na nawigację) – bez skutku. Aktualizacja startuje, pasek postępu biega i trwa bez końca. Maksymalnie czekałem na efekt dobrze ponad godzinę, przy zapewnieniach, że aktualizacja powinna się zakończyć po ok. 20min (readme) lub 40min. (film na youtubie). Zależy mi na niej, bo ponoć wreszcie można podłączyć iPhone4 zwykłym (oryginalnym) kablem USB bez kabla audio minijack (czy ktoś to sprawdził?).

Dodam, że mimo braku efektu aktualizacji moduł ciągle pracuje poprawnie. Jakieś pomysły co może się dziać?

Nie mam pojęcia jaki mam moduł BVC - wiem jedynie, że jest z językiem francuskim i złączem USB a samochód jest z lipca 2008 i miał ten moduł zamontowany fabrycznie. Na razie jeszcze nie podłączałem się do WDSa i nie znam w związku z tym typu modułu.

Przy okazji mnie także bardzo interesuje ewentualne "podsterowanie" wgrywanego języka - czy jakieś wieści w tej sprawie?

Pozdrawiam!
Sterowanie i odtwarzanie muzyki na urządzeniach Apple działa jak należy, nie trzeba już dodatkowo używać wejścia AUX. Co do wgrywania samej aktualizacji to myślę że na USB wgrałeś wszystkie pliki jakie są w archiwum a nie tylko ten z twoim językiem. Dodatkowo USB musi być sformatowane do Fat32. Aktualizacja u mnie przebiegła bez problemu nawet zgasło mi radio po kilkunastu minutach wgrywania bo rozładował się akumulator i musiałem włączyć silnik a mimo to nie przerwało wgrywania aktualizacji. Próbuj do skutku.

Pozdrawiam.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 18:58   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Witam,

Rzecz okazała się nie całkiem trywialna - "mocowałem się" a aktualizacja jak nie chciała się wykonać tak nie chciała... Wsztystko było OK (FAT32, pliki rozpkowane, procedura zgodnie z przepisem a efektu brak (tzn. pasek postępu sobie biegał w nieskończoność a odczytów z pena nie było i oczywiście nic się nie działo godzinami). Na angielskim forum znalazłem, że tak się czasami dzieje - i to nie w pojedynczych przypadkach!
Porada z tamtego forum:
1) na penie pozostawić jedynie dwa pliki właściwe dla aktualnego języka modułu (określa je przedostatnia litera: A - angielski, B - niemiecki, C - francuski, D - hiszpański, E - włoski, F - portugalski, J - turecki). Wszystkie pozostałe pliki usunąć z pena.
2) usunąć plikom atrybut RO (read only)
3) postępować dalej zgodnie z procedurą upgrade'u.

U mnie ta "magiczna" procedura zadziałała natychmiast i mam moduł przeprogramowany!
Jest to o tyle ważne, że w modułach starszych, które poprzednio nie miały A2DP po podniesieniu wersji A2DP działa świetnie (także z moim iPhone4).

Warto było szperać po "bratnich" forumach.

Jeszcze jedno - był tam także wątek, że gość w serwisie brytyjskim zdołał bez problemu (po wcześniejszej aktualizacji w języku pierwotnym modułu!) uzyskać usługę zmiany wersji językowej. Podobno jakiś brytyjski magik wykonał kilka kliknięć IDSem i zapuścił nieco dłuższą procedurę programowania a na końcu z modułu hiszpańskiego zrobił się moduł angielskojęzyczny! Rzuciło się na niego natychmiast kilku innych tamtejszych forumowiczów o dalsze szczegóły, ale gość tylko podał jakiś adres i obiecał pojechać jeszcze raz w celu doprecyzowania na czym magiczne ruchy IDSem polegają... jak znajdę coś ciekawego to dam znać! Sam jestem zainteresowany, bo mam moduł francuski a z "parlaniem" u mnie dość nie tego... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu jest link do wspomnianego wątku "bratniego" forum (na razie bez użytecznej konkluzji...):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-11-2011 o 21:23
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 19:55   #6
vayizmir
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCi 142KM 350Nm
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Ok, a czy będzie to działać dla radia 6000CD w focusie po lifcie? Sprawdziłem dzisiaj odkręcając schowek jaki mam moduł. Jest to 8M5T-19G488. Widziałem, że ma wejście mini USB, ale nie wychodził od niego żaden kabel. Zamówiłem sobie na allegro taki kabel, MINI USB męskie > USB żeńskie i zastanawiam się czy pendrive podłączony do takiego zestawu zrobi mi update modułu. Ktoś może ma już doświadczenie z 6000CD? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
vayizmir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 22:42   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Raczej nie będzie. To jest model bez USB (488, z USB są modele 112). Opisana przez Ciebie złączka to nie "klasyczne" USB a złączka do wymiany firmware, ale chyba raczej tylko w ASO. Opisywana tutaj aktualizacja firmware służy - zgodnie z opisem - głównie do poprawy funkcjonowania USB w BT/VC i deytowana jest modułom 112.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 10:15   #8
rol6
ford::beginner
 
Imię: Roland
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Chciałbym bardzo podziękować koledze tediemu_k, ponieważ bez jego wskazówek nie dałbym rady zaktualizować modułu.
Na wtępie chciałbym powiedzieć, że mam Focusa, do którego wsadziłem instalację BT z Mondeo (radio Sony 6CD oraz moduł BT/VC). Focus nie za bardzo lubi tą instalację, co objawia się komunikatem "UNCONFIGURED MODE" przy włączeniu radia oraz "blokuje" (nie działa) VC. Wszystko inne BT i wejście USB działają idealnie i bez problemu.
Mój moduł w momencie kupna miał zniszczoną naklejkę z numerami więc nie wiedziałem jaki język posiadam. Do tej pory było to bez znaczenia ponieważ i tak VC nie działa.
Do update'u była to jednak kluczowa informacja. I tak pena sformatowałem do FAT32 i wgrywałem kolejno na niego po dwa pliki dotyczące danego języka usunąwszy uprzednio atrybuty "Read only". Przeszedłem kolejno przez języki: A - angielski, B - niemiecki, C - francuski, D - hiszpański, E - włoski i nic nie działało - na radiu pojawiał się komunikat "update fail". Byłem już totalnie zrezygnowany i stwierdziłem, że przy "UNCONFIGURED MODE" dokonanie aktualizacji nie będzie możliwe, gdy przy plikach na F (język portugalski) nagle zaskoczyło - "update running, please wait" i po niecałych 20 minutach mogłem się cieszyć nowymi funcjonalnościami modułu BT. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jest Focus MkII FL 1.6 TDCi, Titanium oraz Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo
było Mondeo MkIV 2.0 TDCi automat, Titanium - przebieg 156.000 km przez 3 lata
było Mondeo MkIII 2.0 TDCi automat - przebieg 156.000 km przez 3 lata
rol6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 22:33   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Fajnie, że wyszperane informacje się przydają... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za dobre słowo!

Co do 'unconfigured mode' - na swojej nawigacji Travelpilot FX (zamienionej zamiast radia Sony CD) sprawdziłem, że wymiana zestawu audio wymaga zmiany konfirguracji samochodu (podłączenie do IDSa i skonfigurowanie poszczególnych modułów). Zarówno radio jak i BT/VC 'wiszą' na magistrali CAN i niepoprawna konfiguracja powoduje m.in. wymienione błędy. Nie trzeba zaraz jechać do ASO - jest już trochę warsztaów mających możliwość dokonania takich (prostych w końcu) akcji interfejsem. Na Śląsku mogę podać namiary do co najmniej dwóch warsztatów.
Pozdrawiam!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-12-2011 o 22:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 08:11   #10
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Post Odp: BT/VC Aktualizacja

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na radiu SONY i na FXie (ostatnio przemontowałem radio na nawigację)
Mam pytanko jak to przemontowanie wyglada trzeba cos przerabiac czy po prostu zamiana plus antena gps i juz ?????
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio mk4 , bluetooth mk4 , elmconfig , mondeo mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.