Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2017, 11:56   #1
skarp
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-11-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 (100 KM) + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Nowe fotele i zabezpieczenie przeciwsłoneczne szyby

Cześć
Mam ze swoją Foką (Mk2, przed liftem) dwa problemy, które męczą mnie coraz bardziej. Wcześniej jeździłem starą Octavią, dobrze wyposażoną, a Foka to nie jest Ghia... Jazda nią to dla mnie tortura a nie przyjemność.
Pierwszy to fotel kierowcy. Po 2 h wstaję z niego jak połamany, a Skodą robiłem kursy po 7-9 h bez zmęczenia pleców. Poza tym bóle kolan od fatalnych kątów nacisku na sprzęgło. Gdyby nie tempomat, to noga na gazie przez 2 -3 h byłaby torturą. Tego nie zmienię, ale może choć nowy fotel ulży moim plecom? Jakibyście doradzili w różnych przedziałach cenowych? W Skodzie miałem fotele twarde, z regulacją odcinka lędźwiowego i w pionie (warunki konieczne), w które się nie zapadałem. Tu jest jakaś padaka. Fatalne wyprofilowanie, miękkośc przez którą grzbiet mam wygięty, a brak regulacji odcinka lędźwiowego niemożliwy jest dla mnie do skompensowania żadną podkładką itp. A mam 185 cm wzrostu i problemy z kręgosłupem.

Drugi to praktyczny brak zabezpieczenia p-słonecznego przedniej szyby. Są te guzik warte opuszczane zasłony, ale między nimi jest wielka dziura nad lusterkiem (nb. zamontowane jest tak, że zasłania widok, jeśli się tylko trochę bardziej podniesie fotel). Już nie będę pisał jak miałem w Skodzie, gdzie można było jechać pod słońce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się coś z tym zrobić, zamontować, nakleić?

Ogólnie po 1,5 roku jestem z Foki b. zadowolony, ale ergonomia miejsca kierowcy to jakaś porażka. To miejsce projektował chyba ktoś kto na codzień jeździ rowerem :/


Ostatnio edytowane przez skarp ; 19-04-2017 o 12:05
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fotel , przednia szyba



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.