Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2022, 01:08   #1
Mondeo2K22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2022
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2004
Postów: 0
Question Zakup - Mondeo Mk3 2.0 LPG

Cześć,

Mam nadzieję że wybrałem odp. miejsce forum i piszę zgodnie z zasadami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje mnie takie o to Mondeo:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wg mojej oceny wygląda w porządku, rocznik "trochę" stary, ale przebieg nie dramatyczny. Posiada instalację LPG, niestety nie wiem jaką.
Naczytałem się sporo złego o tym silniku z LPG, czy jest sie czego bać? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?
Oczywiście sprawdzę ew. ogniska korozji, ale nie chciałbym wpaść na minę pt. Mondeo z LPG, które rozwali mi silnik na trasie. Samochód będzie używany głównie do spokojnej jazdy na długich trasach, 110-120 km/h.
Myślałem o dieslu, ale z kolei w TCTI paść może tyle rzeczy, że skłaniam się ku benzynie z lpg. Samochód nie będzie robił miesięcznie dużo kilometrów, raczej 1-2 trasy w miesiącu po 700-1500 km, po mieście będzie rzadko jeździł.

Co sądzicie o tej ofercie po samym ogłoszeniu?

No i czy to auto ma oryginalny automat Mondeo czy jakaś kombinacja? Bo spotkałem się z dwiema roznymi dźwigniami i teraz nie wiem co to oznacza? Dodam że obie dźwignie występują w 2.0 benzyna.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondeo2K22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2022, 19:53   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Zakup - Mondeo Mk3 2.0 LPG

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pytanie w jakim stanie silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2022, 01:22   #3
Mondeo2K22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2022
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup - Mondeo Mk3 2.0 LPG

Cześć @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Byłem go wczoraj obejrzeć. Karoseria - nieudolnie naprawiana, rdza.
Niektóre opcje elektryczne - nie działały (np grzanie foteli)
Odpadające elementy plastikowe we wnętrzu.
Chwyciłem drążek automatu - został mi w ręce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawieszenie w miarę w porządku, nic złego nie słyszałem.
Fotele też ładnie zachowane, kierownica również całkiem ładna. Wersja GHIA.

Ale niestety silnik/LPG to dramat. Auto traciło "dech", obroty padały, trudno było się momentami włączyć do ruchu bo samochód mulił na starcie.
Raz zgasł na skrzyżowaniu. Oczywiście zaświecił się check engine.

Wg mnie albo za mało gazu (Lovato z lubrykacją) było podawane albo silnik był juz tak spalony 7 letnią instalacją gazową że remont pochłonąłby kolejne tysiące.

Odpuściłem zakup. Szkoda że sprzedający ciągle kłamią w ogłoszeniach i próbują wciskać samochody, które na dzień dobry nie jadą. Marnowanie czasu własnego i innych.
Mondeo2K22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , duratec , kupno , lpg , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.