Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2023, 06:47   #1
Peterson
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-11-2018
Skąd: Prudnik
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie choinka na desce rozdzielczej

Od pewnego czasu mam problem z moim kamperem na Fordzie Transit MK8 2020 rok automat.
Kiedyś jak wracałem z wycieczki po dość mocnych nocnych opadach zrobiła mi się choinka na desce rozdzielczej. Skrzynia biegów nie reagowała, deska cała raz gasła raz zaskakiwała, ewidentne zaniki zasilania.
Diagnoza w serwisie - zalany BCM. Czytałem gdzieś, że to bolączka tych egzemplarzy. W serwisie oczywiście nic nie słyszeli. Rzekomo został wymieniony BCM choć mam ku temu wątpliwości.
Po wymianie BCM-a samochód stał pod wiatą i nigdzie nie ruszany. Raz musiałem przestawić i okazało się że brak przedniego światła prawego oraz tylnego lewego stopu. Dodatkowo centralny ledowy stop świeci tylko częściowo tak jakby niektóre diody się wypaliły.
Pojechałem na serwis (oczywiście gwarancja się skończyła w grudniu). Panowie posprawdzali co mogli na szybko i stwierdzili, że wina po stronie instalacji. Trzeba więcej czasu na grzebanie no i prawdopodobnie trzeba będzie płacić za usługę. Nie wiem czemu ale uważam, że BCM za pierwszym razem nie został wymieniony i teraz to są konsekwencje jego zalania.
Jak podejść do tematu? Patrzyłem na schemat to przednia lampa zasilana jest bezpośrednio z BCM-a.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-12-2023 o 19:58
Peterson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 07:13   #2
Doomek
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: Transit kamper problem ze światłami

Skoro zalanie BCM jest bolączką tych modeli to logicznym jest że zostały źle umieszczone. Nawet jeżeli jest zalany to da się go naprawić. Chociaż lepiej by było go wymienić - auto jest świeże. Jako docelowe rozwiązanie najlepiej by było go przemieścić w inne miejsce. Wymaga to przedłużenia kabli albo dorobienia kilku wtyczek ale to rozwiąże problem na stałe. Ewentualnie sprawdź gdzie się znajduje, wtedy będzie jasne czemu go zalewa, może trzeba dorzucić jakaś dodatkowa osłonę. Jeżeli światła zasilane są bezpośrednio to raczej stawianym na BCM. Po wymianie modułu niezależnie od gwarancji samochodu masz 12 miesięcy gwarancji na moduł i prace które zostały wykonane, jeżeli uważasz że to ten moduł wróć do ASO powinni go wymienić ponownie. Zobacz jeszcze co masz na FV. Mi kilka razy w ASO poprawiali robotę jak coś skopali. Tylko trzeba uważać bo na niektóre elementy gwarancja jest krótsza.
Doomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 07:38   #3
Peterson
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-11-2018
Skąd: Prudnik
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Transit kamper problem ze światłami

Nie chcę pisać który to serwis ale maja ciekawe podejście. Po każdej wizycie w serwisie nie otrzymałem dokumentu potwierdzającego co zostało zrobione. Na moje pytanie czemu nie robią wpisów do książki lub nie otrzymuje żadnych potwierdzeń, powiedzieli, że wszystko teraz jest elektronicznie i do wglądu w systemie Forda.

BCM jest w kiepskim miejscu do tego kamper tez jest specyficzną zabudową i podczas przebywania w środku zauważyłem rano mega mokre szyby. Coś z tą wodą się potem dzieje. Część odparuje ale cześć spływa na wszystko co poniżej.

Serwis zabezpieczył BCM. Śmiech mnie ogarnął jak to zobaczyłem. Kawałek plastikowej rynienki która może zabezpieczy pierwszy rząd wtyczek BCM-a. Sądziłem że przykrywają jakoś całość bo to może załatwiłoby temat.
Peterson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 20:09   #4
Peterson
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-11-2018
Skąd: Prudnik
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: choinka na desce rozdzielczej

Temat załatwiony. Serwis stanął na wysokości zadania. Wymiana BCM-a rozwiązała problem.
Peterson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2023, 15:27   #5
kwygonik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2023
Skąd: Krosno
Model: Transit mk8
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: choinka na desce rozdzielczej

Jak to możliwe że jest zalany bcm który jest w środku auta? Może o pcm chodzi który jest w komorze, chyba że się mylę.
kwygonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.