Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2023, 01:48   #1
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Cześć,

Chciałbym się was doradzić co dalej robić. Posiadam Smaxa 1.8 125KM produkcja z 2006 roku, którym uderzyłem przodem centralnie w środek w metalowy słup. Wystrzeliły 3 poduszki, auto z przodu dość dobrze rozbite. Naprawa wg mechanika miała kosztować najpierw 7 a potem 10 tys. Ale czy naprawiamy uzależnione było od tego czy silnik odpali.
Mechanik sprawdził i powiedział ze pali na plaku to będzie okej.
Wymieniana była belka, maska, chłodnice wszystkie wymiana, rozrusznik, rurki do chłodnic, obudowa filtra powietrza no i karoseria i deska rozdzielcza po poduszkach.Wiązka jedna była przecięta i zlutował.
Po poskładaniu auto paliło tylko na plaku, potem okazało się, ze filtr paliwa był pęknięty to wymiana na używany. Dalej tylko paliło na plaku. Mechanik powiedział ze Elektronik musi usnąć błędy i wtedy zapali bo jest zblokowane przez komputer po wypadku. Zawoził auto lawetą po złożeniu do Elektronika wziął kasę za naprawę ode mnie a ja miałem odjechać autem po skasowaniu błędów. Elektronik sprawdził, skasował błędy i silnik dalej nie pali. Sprawdzał czy podaje paliwo i powiedział ze coś mechanicznego musi być bo paliwo podaje i błędów nie ma i elektryka jest ok.

Auto zostało pod elektronikiem, mechanik, który go składał twierdzi, że on wszystko dobrze zrobił, że na silnikach się nie zna i nie chce nawet tego auta zabrać z powrotem do siebie by sprawdzić. Nagle chory i nie ma czasu i nie ma miejsca w garażu. Daje tylko dobre rady typu odblokować wtryski. Zostałem tak sam z tym niesprawnym autem, wydałem 13500zl za naprawę starego grata i nie wiem gdzie szukać problemu. Nie chce wydawać więcej już na to auto, bo to nieopłacalne, może przyczyna jest banalna, a może grubsza. Macie jakiś pomysł? Odpowietrzenie może? Wtryski? Nigdy nie miałem problemu wcześniej z tymi wtryskami. Może czujnik jakiś choć błędu nie ma ?


Ostatnio edytowane przez qsto ; 30-01-2023 o 20:02
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 16:53   #2
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Hej, proponuję podłączyć pod kompa i zobaczyć cisnienie na listwie wtryskowej podczas próby odpalenia. Powinno być w okolicach 20MPa.
Komputer powinien też pokazać aktualne obroty przy próbie odpalenia.
I przychodzi mi jeszcze jedno, czy aby napewno paliwo dochodzi do pompy wysokiego ciśnienia?. Ale taką informację uzyskamy albo z kompa czyli to co pisałem wyżej. Albo poluzuj nakretke przy wtrysku i zobacz czy leci paliwo podczas próby odpalenia.
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 18:48   #3
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Hej, dzięki za odpowiedź. Niestety nie wiem jakie ciśnienie było, muszę dopytać elektronika, ale wiem, że popuścił wtryski i paliwo się pokazywało wtedy.
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 21:06   #4
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Pisałeś wyżej, że auto paliło na plaku. Paliło tzn odpaliło na plaku i dalej już pracowało na ON czy tylko wypalał plaka i gasł ?
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 21:09   #5
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Wypalał plaka i gasł. Tylko jak podawało się plaka to chodził.
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 21:37   #6
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

To czekamy na informacje na temat cisnienia w szynie przy próbie odpalenia.
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 19:59   #7
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Elektronik powiedział, że przy rozruchu było 40 bar i spadało

Ostatnio edytowane przez qsto ; 31-01-2023 o 11:58
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 21:21   #8
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Ja bym jeszcze odpytał Rzecznika Konsumentów, czy masz szansę na odzyskanie chociaż kasy od "mechanika co się zna" za robociznę, której nie dokończył. Jeśli masz na to rachunek.
A na koniec obsmarować "mechanika" w necie.
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 21:28   #9
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

40bar to 4Mpa to za mało na odpalenie diesla.
Jest możliwość że jest jeszcze zapowietrzony. Musisz mieć 100 procentową pewność że paliwo dochodzi do pompy jak trzeba. Zlokalizuj rurkę powrotną paliwa. Nadmiar paliwo musi odchodzić z pompy oraz z wtryskoŵ te cienkie rureczki z tworzywa. Gdzieś się będą łączyć. Albo będą wchodzić z powrotem do filtra. Albo będą wracać jako jeden wezyk zpowrotem do baku. Trzeba rozpiąć ten układ. Im bliżej pompy rozepniesz tym będzie lepiej żeby odpowietrzyć.i na powrotną rurkę zakładasz jakąś pompkę do ściągania paliwa i przeciągasz paliwo z baku przez filtr, przez pompę aż na powrót . Ja ostatnio wymieniałem filtr paliwa w 2.0 tdci i miałem problemy jak cholera bo mi paliwo z rurek spłynęło i już odpalić niechcial...

Znalazłem filmik jak gość odpowietrza 1.8 tdci powinno pomóc
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Odpowietrzenie układ i próba odpalenia i cisnienia.
Skoro auto dy wypadku jeździło poprawnie to nie zakładam że nagle wszystkie wtryski przestały działać poprawnie i przelewają. Lub elektrozawór cisnienia lub czujnik cisnienia w listwie się spierdzielił.

Ostatnio edytowane przez Bryku85 ; 31-01-2023 o 21:39
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 14:59   #10
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie

Nie znam się ale się wypowiem.. Pan majster może czegoś nie podłączył np. sterownika silnika nad lewym nadkolem. Nie wiem czy 400 bar nie winno styknąć do uruchomenia zdaje mi się że normowo jest coś ok 300, 2,0 tdci ma 400 i odpala ( moje auto). A czujnik położenia wału?
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.