Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2010, 12:26   #11
witjak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: FFocus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Cytat:
Napisał mariller Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co jakiś czas przy równej jeździe około 1800-2000 obr przy próbie przyśpieszenia auto poszarpuje (w ekstremalnych przypadkach nawet dość mocno, słychać wtedy hałas z okolic silnika), odpuszczenie na chwilkę gazu niweluje problem.
Przy płynnym przyśpieszaniu np od 1500 obr do 3000 obr nie ma żadnych objawów.
pzdr
mam te same objawy, byłem na kompie w serwisie forda i chcieli mnie orżnąć na wymianie świec żarowych i tego typu zabiegach złodzieje!

inny mechanik wskazał mi na ten pedał gazu i do tej pory jescze go nie wymieniłem. Czy ktoś się orientuje jaka jest cena nowego? Czy wystarczy odkręcić 4 śrubki wypiąć i wpiąć nowy i będzie OK?

witjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 13:04   #12
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

patrząc na manuala i zasadę działania czujnika przyspieszenia to ecu w trakcie pracy porównuje odczyty z obu ścieżek, w tracie kłopotu z pierwszą ścieżką czyta dane z drugiej ( czujnik ma 2 ścieżki) i ew daje ograniczenie wydatku czyli tryb serwisowy i max 3000rpm
dopiero nieuszkodzone 2 ścieżki dają tryb "limp home" i max rpm to 1200
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 15:19   #13
witjak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: FFocus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

pedał nowy 365 zł

pytanie czy ktoś może potwierdzić, że wymienił i diagnoza ta jest poprawna.
witjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2010, 19:21   #14
kowal2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: słupsk
Model: focus
Silnik: 1.8tddi90km/1.6tdci109km
Rocznik: 1999/2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

mam podobny problem z focusem 1.6 tdci 109km z 2008r 139 tys km szarpie (przerywa) silnik czasem aż nie da sie jechac i silnik gasnie ostatnio samochód wrócił na lawecie bo nie chciał zapalic po takiej akcji, gdy rano próbowałem go zapalic okazało sie, że autko zapaliło bez problemu jak gdyby nigdy nic wiec postanowiłem sie przejachac i niby wszysko ok ale od czasu do czasu pojawia sie pojedyncze przerwanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem juz co myslec tym bardziej, ze świeżo co go kupiłem. prosze niech ktoś podrzuci jakis pomysł co może sie dziac? czy może to byc erg albo przepływomierz? czy jak jest zapchany filtr czastek stałych to sa podobne objawy?
kowal2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2010, 21:44   #15
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Sprawdz i wymień filtr paliwa miałem takie same objawy filtr zawalony na maksa i przerywał i gasł ,wszystko brałem pod uwagę i EGR i pedał gazu-a to był filtr paliwa -JA GŁUPI MOJA WINA
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 00:00   #16
kowal2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: słupsk
Model: focus
Silnik: 1.8tddi90km/1.6tdci109km
Rocznik: 1999/2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Cytat:
Napisał kowal2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobny problem z focusem 1.6 tdci 109km z 2008r 139 tys km szarpie (przerywa) silnik czasem aż nie da sie jechac i silnik gasnie ostatnio samochód wrócił na lawecie bo nie chciał zapalic po takiej akcji, gdy rano próbowałem go zapalic okazało sie, że autko zapaliło bez problemu jak gdyby nigdy nic wiec postanowiłem sie przejachac i niby wszysko ok ale od czasu do czasu pojawia sie pojedyncze przerwanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem juz co myslec tym bardziej, ze świeżo co go kupiłem. prosze niech ktoś podrzuci jakis pomysł co może sie dziac? czy może to byc erg albo przepływomierz? czy jak jest zapchany filtr czastek stałych to sa podobne objawy?

a wiec byłem na kompie w aso było parę błędów, skasowali pojeździłem parę dni samochód w miedzy czasie parę razy szarpnął, po ponownym podłączeniu pod kompa błąd esp chociaż wszystko działa bez zarzutu(podobno bład położenia koła kierownicy i, ze wszystko ok tylko samochód żąda aktualizacji programuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wymieniłem filtry chociaż miałem na nich przejechane 20 tys nie wiem jakby sie poprawiło bo nie szarpie, może pomogło przegonienie na trasie ok 200 km starałem sie trzymac obroty pow 2tys. dodam jeszcze, ze czesto dopala filtr dpf nawet co 50 km przynajmniej tak mi sie wydaje bo włącza sie wentylator chłodnicy (klima wyłączona) jak przegonie samochód ok 10-15 km wentylator sie wyłączy a do rury wydechowej prawie nie można sie dotknąc(po normalnej jeździe nawet po długiej trasie rura jest poprostu ciepła) wiec chyba dopala brudy, a jeszcze czasami podczas hamowania falują mi obroty tz. spadają poniżej normalnych kiedy silnik prawie gasnie powracaja do normy ok 900 rmp. Moje pytanie czy tym wszystkim objawom może byc winny DPF ?? pomimo tego, że komp nie pokazuje błędu. Dodam jako ciekawostkę, że ostatni przegląd był robiony w niemczech przy 120 tys i podobno ford "zaleca" wymianę DPF-a przy 120 tys, więc teoretycznie był wymieniony skoro jest pieczątka, chociaż szczerze w to wątpie bo samochód był na serwisie 12 dni przed końcem gwarancjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kowal2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 20:31   #17
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

U mnie pomogło to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 22:23   #18
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Cytat:
Napisał kowal2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobny problem z focusem 1.6 tdci 109km z 2008r 139 tys km szarpie (przerywa) silnik czasem aż nie da sie jechac i silnik gasnie ostatnio samochód wrócił na lawecie bo nie chciał zapalic po takiej akcji, gdy rano próbowałem go zapalic okazało sie, że autko zapaliło bez problemu jak gdyby nigdy nic wiec postanowiłem sie przejachac i niby wszysko ok ale od czasu do czasu pojawia sie pojedyncze przerwanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem juz co myslec tym bardziej, ze świeżo co go kupiłem. prosze niech ktoś podrzuci jakis pomysł co może sie dziac? czy może to byc erg albo przepływomierz? czy jak jest zapchany filtr czastek stałych to sa podobne objawy?
Mam taki sam problem. Czy udało Ci się może zdiagnozować usterkę. U mnie wygląda to tak, że jak mocniej pocisnę to zaczyna przerywać aż do wyłączenia zasilania włącznie - znaczy wciskam gaz a auto nie reaguje a po wysprzęgleniu gaśnie. Czasem po takie jakcji nie chce odpalić przez jakiś czas. Jak odpali to potrafi nic się nie dziać przez dłuższy czas ( kilka dni nawet). Ja podejrzewałem paliwo ale na wszelich cudach (BP, Statoil, Shell itp) bywa tak samo. Filtr paliwa ma 7 tyś. km - to chyba mimo wszystko za wcześnie ??? Co to może być ??? Chcę jechać na urlop za tydzień i nie wiem co robić. Pomocy!!!
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 16:11   #19
@rtu$
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: GDYNIA
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

1. EGR czyszczenie
Ja zastosuję to rozwiązanie za tydzień w piątek po Bożym Ciele (będę na działce z kanałem) zobaczymy czy pomoże rozwiązanie maureliusza i smutnegoindyka - napewno o tym napiszę. U mnie objaw wygląda tak że między 1800-2000 obr jest lekkie szarpanie i drgania kabiny.
Jeśli przyspieszam energicznie problem nie występuje.
2. Turbina
Kiedyś trafiłem na wątek, że to wina turbiny, a w zasadzie z jej sterowniem i pomaga wgranie softu - podobno komuś ustąpiło (nie sprawdzałem). Jeśli rozwiązanie z czyszczeniem EGR nie pomoże to wypróbuję z nowym softem (koszt 200-300 zł).
3. DPF - filtr cząsteczek stałych
Tak jak w innych postach nie jest podejrzany DPF bo problem dotyczy też silników 90KM (a te nie mają filtra cząsteczek stałych)
4. Pedał gazu
osobiście nie traktuję jako sprawcę problemu, jak już to i tak soft - mechanikę pedału gazu sprawdzał chyba maureliusz

Jeśli to EGR to pytanie jest takie - jak dbać o ten EGR żeby nie powodował podobnych problemów? Chyba tylko co jakiś czas go czyścić.
Ciekawe czy MAURELIUSZOWI problem nie powrócił bo z tego co widzę problem z czyszczeniem rozwiązał w lutym a mamy czerwiec ??
No to tyle - ja za swój EGR zabieram się już niedługo i napiszę czy pomogło ;-)
@rtu$ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 22:17   #20
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Hej!
U mnie pomogło czyszczenie EGRa, ale po jakimś czasie jeszcze się odzywało. Potem zaślepka EGR i jest cisza, spokój zajefajnie.

Pedał gazu - w MK2 nie wierzcie w te mity! Pedał gazu jest zrobiony zupełnie ineczej niż w MK1 - bardzie robustnie i nie ma opcji, aby nawalał. Gdzieś pisałem o tym i wrzucałem foty mojego, bo z ciekawości go rozebrałem.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.