Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2022, 21:36   #231
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 247
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

A podporę i łożysko też?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2022, 11:22   #232
carpov
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: DGL
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cześć

Wracając do wątku klekotania/pukania (zwał jak zwał)
U mnie wygląda to identycznie jak na tych filmikach:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Udało się w końcu komuś namierzyć co to?

Przebrnąłem przez cały wątek i w 2 lub 3 miejscach pojawia się kwestia
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."plecionki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To może rzeczywiście być jakiś trop...bo uświadomiłem sobie po jego przeczytaniu że u mnie problemy mocno się nasiliły właśnie po wymianie plecionki.

I teraz pytanie: co nie tak może z nią być i dlaczego właśnie ona może to powodować....skoro te element elastyczny ?
carpov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2022, 04:06   #233
M_drv
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-03-2021
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Namape Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A podporę i łożysko też?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łożysko raczej zmienił (było raczej razem z nowymi półosiami, jeszcze muszę dopytać jak ponownie będę u mechanika ) ale podpory na bank nie wymieniał. Dzięki za sugestię muszę to sprawdzić.

Przekopałem fora i ktoś opisywał te drgania przy przyśpieszaniu: "jakby pralka wirowała pod nogami, pod pedałami" chyba lepiej nie można tego ująć.
__________________
Ford mondeo mk3 2.0 tdci. 2004 polift.
M_drv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2022, 19:48   #234
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Jarekxc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WItam,
Odgrzewam kotleta gdyż nie chce tworzyć nowego tematu.

Problem taki - 1500 do ok 1700 RPM trzęsie buda na jałowym (wyczuwalnie) po wyżej i poniżej wszystko ok. Podczas jazdy najmocniej czuć na 4 w zakresie tych samych obrotów (szarpanie/dławienie/wibracje nie wiem jak to nazwać). Dodatkowo zauważyłem ze efekt w/w występuję przy delikatnym(minimalnym przyśpieszaniu) dodaniu gazu przy ok 1500 rpm. Moc jest, wymieniony rozrząd i przepustnica.

Jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
U mnie było to samo. Wymieniłem wszystkie poduszki - wibracje delikatnie mniejsze, ale tylko w zakresie ok 1500-1750. Plus dodatni wymiany poduszek zero wibracji na wolnych obrotach oraz w każdym zakresie prędkości (jakby silnika pod maską nie było), oczywiście silnik na wolnych obrotach zero drgań pod maską. ostatnio dopadł mnie błąd przepływomierza - niewiarygodny sygnał. Silnik pracował normalnie, innych objawów poza komunikatem awaria silnika nie było. Czyszczenie pomogło na ok 70 km. Wymieniłem na używany ok 80 tyś km, z mondeo mk4 1.6 EB wiem, benzyna ale w 2.0 tdci jest taki sam oraz w 2.0 EB również. Przejechałem ok 400 km zero błędów, natomiast plus dodatni to taki, że w zakresie 1500-1750 obr. silnik przestał wibrować. Może to autosugestia, ale jakby ciszej pracował, bardziej gładko wkręcał się na obroty, przypomina bardziej pracę benzyniaka (pewnie dlatego , że wcześniej ta przepływka była w benzynie).
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 16:47   #235
Aidos
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 20-09-2022
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam
Mam problem podobny jak we wcześniejszych postach. Drgania karoserii na postoju i podczas jazdy. Na postoju po dodaniu gazu w okolicach 1700 do 2200 obrotów cała karoseria wpada w wibracje. Podczas jazdy drgania, czuć bardziej na pedale gazu (takie mrowienie), kierownicy i delikatnie na sprzęgle jest takie uczucie jakby się jechało po tarce i auto podskakiwalo. Występuje to zarówno przy przyspieszaniu jak i jazda ze stałą prędkością. Przy odpalaniu i zgaszaniu silnika buja budą. Od czego zacząć szukać przyczyny tego problemu żeby nie wymieniać wszystkiego.

Ostatnio edytowane przez Aidos ; 23-10-2022 o 16:50
Aidos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 09:50   #236
WojtekJu
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Ober-Olm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 40
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Czy te wibracje nasilają się u Was gdy auto delikatnie przyspiesza lub ma trochę ciężej lecz nie na tyle by automatyczna skrzynia musiała zredukować bieg? U mnie wtedy to się strasznie nasila i drzy wszystko niesamowicie mocno. Zakres obrotów między 1400 a do około 1800. Dodam że na postoju wibracje są na pedałach, kierownicy i ogólnie chyba na każdym elemencie samochodu.
Pozdrawiam.
WojtekJu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 16:19   #237
Dayberson
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-10-2022
Skąd: Augustów
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 CDTI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Drgania minimalne silnika w danym zakresie, nic nie znalazłem podobnego w innych tematach . Witam mam problem z moja Kuga 2.0 tdci 163km 4x4 2011r. Auto po remoncie silnika ponieważ kopiłem ze zgiętym korbowodem. Auto ładnie odpala równa praca, ale wyczuwalne są mikro drgania poszarpywanie w zakresie 2000-3000 obrotów, jak ktoś nie wnika to nawet nie zauważy;d. ale ja to wyczuwam i nie daje mi to spokoju . Również w tym momencie słychać bardziej silnik taki szelest szumy w glowicy jakby a przekracza 3000 i już pracuje gładziej przyjemniej bardziej miękko. Powyżej 3000 i do 2000 wszystko ładnie gładko i przyjemnie. Na luzie tak samo z wciśniętym sprzęgłem i bez. Wymieniona była również poduszka silnika na mayla ta od rozrządu. Brak błędów. Egr zaślepiony. Turbo wymienione na nowe kolo roku temu jeszcze u poprzedniego właściciela. Wtryski sprawdzone na maszynie, teoretycznie zdrowe.Dołączam logi proszę o pomoc i analizę. Przy pełnym depnięciu prawie tego nie czuć ale przy delikatniejszej jeździe już tak a często jeździ się w zakresie 2200-2400 obrotów. POMOCY! Logi zrobione forscanie prześle temu kto zechce je przeanalizować.
Dayberson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2023, 17:26   #238
biker00000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Jarekxc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WItam,
Odgrzewam kotleta gdyż nie chce tworzyć nowego tematu.

Problem taki - 1500 do ok 1700 RPM trzęsie buda na jałowym (wyczuwalnie) po wyżej i poniżej wszystko ok. Podczas jazdy najmocniej czuć na 4 w zakresie tych samych obrotów (szarpanie/dławienie/wibracje nie wiem jak to nazwać). Dodatkowo zauważyłem ze efekt w/w występuję przy delikatnym(minimalnym przyśpieszaniu) dodaniu gazu przy ok 1500 rpm. Moc jest, wymieniony rozrząd i przepustnica.

Jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Witam. Czy udało się rozwiązać problem?
biker00000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , kierownica , mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.