Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2017, 21:38   #11
Rafaello22
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Kuga MK3 Kuga mk3 ST-Line X, Focus MK3 lift
Silnik: 2.0 Ecoblue AWD, 1.0 ecoboost 125KM/140KM
Rocznik: 2020, 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

A więc jestem świeżo po dynamicznej wymianie oleju w skrzyni awf21. Olej był mocno przepracowany (209 tys. km) - łącznie z przepłukaniem wykorzystano około 14 litrów oleju. Na razie nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych objawów wręcz przeciwnie mam wrażenie, że skrzynia działa płynniej. Dam znać po przejechaniu większej ilości kilometrów.

Rafaello22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 10:29   #12
robaksonpl
ford::beginner
 
Avatar robaksonpl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Hej!! Jak ze skrzynią po wymianie oleju? też mam już najechane około 2 setek i sam nie wiem czy aktualizować oprogramowanie czy brać się za wymianę oleju.
robaksonpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 17:48   #13
M-S POWER
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Łódź Middlesbrough UK
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Jeżeli Ci poszarpuje skrzynia przy zrzucaniu biegów to na 99% pomaga aktualizacja oprogramowania skrzyni.Producent w AWF21 nie przewidział wymiany oleju. Jak coś to pisz na priv

Cytat:
Napisał robaksonpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej!! Jak ze skrzynią po wymianie oleju? też mam już najechane około 2 setek i sam nie wiem czy aktualizować oprogramowanie czy brać się za wymianę oleju.
Bump: Może efekt placeboGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Rafaello22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc jestem świeżo po dynamicznej wymianie oleju w skrzyni awf21. Olej był mocno przepracowany (209 tys. km) - łącznie z przepłukaniem wykorzystano około 14 litrów oleju. Na razie nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych objawów wręcz przeciwnie mam wrażenie, że skrzynia działa płynniej. Dam znać po przejechaniu większej ilości kilometrów.
M-S POWER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 09:20   #14
robaksonpl
ford::beginner
 
Avatar robaksonpl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Co najgorsze to żonka mi się ostatnio skarży że skrzynia nie chciała jej wbić większego biegu, dopiero zmieniła jak puściła nogę z gazu. I sam teraz nie wiem co zrobić, czy statyczna wymiana jej nie zaszkodzi? Czy to już objaw padaczki tej skrzyni?
robaksonpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 10:33   #15
obcy77
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-10-2016
Skąd: Krubin
Model: Mondeo mk4 Tournier Aut.
Silnik: 2,3 benzyna + LPG
Rocznik: 2010
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Witam.
Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni ale zanim to zrobię prośba o rzucenie okiem na zdjęcia i ew. podpowiedź. Szukałem na YouTubie filmików z wymiany oleju w tej skrzyni ale wszystkie skrzynie trochę inne były mimo, że to AISIN.
Wolę się upewnić, że dobrze robię niż coś sknocić. Powiedzcie czy dobrze zlokalizowałem korek wlewu oleju i spustowy. No i ile oleju wchodzi do tej skrzyni - nie mam niestety żadnej serwisówki do forda, żeby podejrzeć procedurę czy schemat. Załączam zdjęcie z oznaczeniem skrzyni, potem korek wlewu i na końcu korek spustowy, tak mi się zdaje przynajmniej.
Mile widziane wszelkie uwagi i pomoc wszelaka.



Znalazłem na rosyjskiej stronie instrukcję
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale tam jest pokazany dwuczęściowy korek spustowy. A ja mam zwykłą śrubę wkręconą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170604_133311.jpg (93.2 KB, 118 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170604_133332.jpg (92.9 KB, 121 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170604_133410.jpg (94.9 KB, 121 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez obcy77 ; 08-06-2017 o 13:58
obcy77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 09:19   #16
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Podłączę się pod temat. Czy ktoś się orientuje co ile wymienia się olej w skrzyni 6F35 (nie Power shift)?
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 15:08   #17
tatos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Wg producenta się nie wymienia, ale ja również poważnie myślę nad wymianą. Ja mam nakręcone 284kkm - pierwszy olej.
tatos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 17:44   #18
M-S POWER
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Łódź Middlesbrough UK
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

A co się dzieje że chcesz wymieniać ten olej? Jeżeli Ci poszarpuje skrzynią to wymiana oleju Ci nie pomoże

Cytat:
Napisał APeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączę się pod temat. Czy ktoś się orientuje co ile wymienia się olej w skrzyni 6F35 (nie Power shift)?
M-S POWER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 06:54   #19
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał M-S POWER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co się dzieje że chcesz wymieniać ten olej? Jeżeli Ci poszarpuje skrzynią to wymiana oleju Ci nie pomoże
Nic się nie dzieje ale nie wieżę w bezobsługowe automaty. A w serwisie jakiś koleś stwierdził, że skoro w systemie nie ma interwału wymiany dla 6F35 to znaczy, że się go nie wymienia BULLSHIT
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 10:44   #20
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automacie

Podepnę się pod temat. Moje Mondeo też dobija do "umownych" 200k km przebiegu i się zastanawiam nad wymianą. Jeden mechanik (nawet się przejechał kawałek autem) mówi, że skrzynia chodzi elegancko to nie ruszać. Drugi mówi jak chcesz dłużej pojeździć to to lepiej wymień, jak będziesz niedługo sprzedawał to daj sobie spokój. Autem zamierzam trochę jeszcze pojeździć i jednak skłaniałbym się do wymiany, dla bezpieczeństwa statycznej. Ale w skrzyni zostaje te 3l starego oleju nie wiadomo jakiego producenta. Pytanie - czy oleje do skrzyni AWF21 różnych producentów "mieszają" się ze sobą. Czy lepiej pierwszy raz zrobić wymianę dynamicznie. Kwestia druga pytałem jaki olej dać - to stwierdził, że do tego automatu Mobil ATF320 wystarczy.

Co sądzicie?
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
durashift , olej , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.