Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2010, 19:42   #1
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Mam pytanie czy ktoś w Mondeo MK4/S-Max/Galaxy MK3 dokonywał zmiany radia Sony na firmową nawigację Forda Blaupunkt Travelpilot NX (7”).
Czy po zamianie na Blaupunkt NX działało sterowanie klimatyzacją z poziomu nawigacji oraz czy nawigacja uaktywniła się w Convers+?
Czy jednak potrzebne były zmiany w IDS-ie?

bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2010, 21:26   #2
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Witam,
wymieniłem navi EX w moim S-maxie na NX - nie było problemów!
Convers+ automatycznie wykrył NX'a, sterowanie klimatyzacji działa bez zarzutu!
W Twoim przypadku będzie zapewne potrzebna instalacja anteny gps (oryginalnie jest to trójzakresowa antena typu płetwa) czyli antena + okablowanie.
Osobiście i pomimo kilku niedoskonałości NX'a polecam ten gadżetGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znac jak Ci idzie rozgryzanie tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W miarę możliwości postaram Ci się pomóc
Pozdrawiam
XPrzemo
pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 06:37   #3
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Dla wszystkich zainteresowanych taką zmianą. Oprócz nawigacji (oczywiście z oryginalną mapą) potrzebujemy jeszcze: antenę GPS, ramkę wewnętrzną oraz ramkę zewnętrzną. U mnie po podpięciu Blaupunkt NX działa radio, CD, nawigacja. W Convers+ nie widać pozycji nawigacja (nie ma jej na liście menu). Jeśli chodzi o klimatyzację to po podpięciu gniazd następuje buczenie (czyli jest taki sam efekt jak przy podłączeniu klasycznego panela do sterowania klimatyzacją). Po włączeniu nawigacji na dole pokazuje się napis "Air condition OFF". Działa jedynie przycisk "CLIMATE" który wyświetla menu klimatyzacji na ekranie nawigacji. Można jedynie przestawiać parametry klimatyzacji ale one nie są akceptowane. Na niemieckim forum znalazłem informację, że przy zmianie ze zwykłego radia na taką nawigację i klimatyzację sterowaną z poziomu nawigacji to trzeba NX-a uaktywnić w IDS-ie. Ale nikt mi nie jest w stanie tego potwierdzić.
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 07:13   #4
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Moim skromnym zdaniem lepszym wyjściem jest zamiana radia Sony na nawigację Zenec ZE-NC3810. Link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony. Koszty są niższe, a efekt lepszy.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 12:08   #5
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Po pierwsze: przypominam, że tematem jest orginalna nawigacja Blaupunkt NX. Po drugie przyglądałem się różnym chińczykom i ich podstawową wadą jest brak współpracy z Convers+ oraz orginalnym modułem BT/VC. Dla mnie jedyną zaletą takich chińczyków jest to, że można używać AutoMapy. Ewentualną dyskusję co jest lepsze i dla kogo proszę przenieść do innego tematu.
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 16:59   #6
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Przepraszam, nie chodziło mi o wszczynanie dyskusji tylko o wskazanie alternatywy. Życzę powodzenia w zamianie radia Sony na nawigację Blaupunkt NX.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 00:01   #7
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Dwie opcje na które powinieneś zwrócić uwagę w IDS Central Car Configuration, ze wskazaniem na tą pierwszą:

In car entertainment
-Without ICE pack
-Low level tape and AM/FM radio
-Low level CD (single) and AM/FM radio. Including 6CD
-High level CD + AM/FM Radio
-High level CDx6 and AM/FM radio
-Navigation Low Level CD and AM/FM Radio
-Navigation High Level CD and AM/FM radio
-Low level CDx6 and AM/FM radio
-High level DVD and AM/FM radio
-High level CD and AM/FM radio with DAB
-High level CDx6 and AM/FM radio with DAB

Climate control unit
-Electronic climate control
-Air conditioning
-Automatic temperature control
-Without air conditioning

To tyle co widzę do wyboru w pliku konfiguracyjnym CCF (car configuration file). Nie mam żadnych doświadczeń w tym zakresie i nie mam pełnego IDSa (z interfejsem) tylko soft.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 18:35   #8
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Keisim wielkie dzięki za info.
W ubiegły piątek byłem w ASO na przeglądzie.
Udało mi się zdobyć następujące informacje:
1. Jeśli chodzi o menu nawigacja w Convers+ to sprawa jest prosta. W IDS-ie trzeba przestawić: In car entertainment na wartość: High level DVD and AM/FM radio (szczegółowe info na podstawie danych od Keisim-a)
Wtedy nawigacja pokaże się w Convers+ (info z ASO)
2. Jeśli chodzi o klimatyzację to po zmianie, nawigacja Blaupunkt NX od razu powinna być rozpoznana i działać sterowanie dotykowe klimą.
U mnie na przeglądzie ASO wykryło, że nie działa klimatyzacja. O tej porze roku ciężko odkryć, że klima nie działa. Na pierwszy rzut oka przy standardowym (ustawieniu na AUTO) sterowaniu klimatyzacją niby wszystko działało, czyli nawiew. Wygląda na to, że w Blaupunkt NX jest lepiej poinformowany, co się dzieje z klimą. Po podłączeniu nawigacji NX była od razu informacja, że „air condition OFF” i brak jakiegokolwiek sterowania. Po wróceniu do standardowego sterowania klimą niby wszystko idealnie działało. W każdym bądź razie auto jeszcze na gwarancji i chłopki z ASO będą w przyszłym tygodniu działać. Albo coś samoistnie padło albo chłopaki z ASO coś popsuli przy wymianie przedniej szyby (kamień).
UWAGA: każde odłączenie jakiegokolwiek urządzenia eklektycznego w aucie przy podłączonym akumulatorze powoduje, że IDS zbiera i rejestruje błędy.
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 19:41   #9
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Szczegółowe info dla osób, które chcą zmienić standardowe radio (w tym Sony) na nawigację Blaupunkt NX.
Niezbędne podzespoły do takiej zmiany:
1. Blaupunkt NX (uwaga: NX występuje w dwóch wersjach różniących się kolorem i kształtem przedniego panela. W wersji dla focus/c-max/kuga – srebrny przedni panel. W wersji dla Mondeo MK4/S-Max/Galaxy MK3 – czarny przedni panel)
2. Płyta DVD z mapami do Blaupunkt NX (nawigacja NX ma dwa czytniki płyt – płytę z mapami wkładamy do czytnika, który jest schowany pod zaślepką z przyciskiem „volume”)
3. Antena GPS (można pokusić się o oryginalną antenę – płetwa w S-Max/Galaxy w pierwszych latach produkcji albo pod szybą – aktualnie montowana. Polecam np. z alledrogo antenę GPS ze złączem kątowym FAKRA – można za pomocą taśmy dwustronnej przymocować taką antenę gdzieś za schowkiem)
4. Ramka zewnętrzna (18498D) występuje w 7 rodzajach różniących się podobno kolorem (ceny w ASO od 150 do 800 zł)
5. Ramka wewnętrzna, tzw. baza (18888C) – cena w ASO jak dobrze pamiętam od 80 do 100zł

Dla aut które są wyposazone w Convers+ niestety musimy się udać do ASO w celu aktywacji w IDS-ie tejże nawigacji.

Dla S-Max/Galaxy MK3 po FL-u doszła nowa poz. 4 – ramka zewnętrzna w kolorze czarnym (oczywiście dla NX-a)

UWAGA: aktualnie w nowym Mondeo MK4/S-Max/Galaxy MK3 (wszystkie po FL-u) podstawową nawigacją jest ….. nawigacja nazywana w cenniku CD/SD, której producentem jest SONY. Ta nowa nawigacja jest prawie identyczna do Blaupunkta NX (i jest zdecydowanie tańsza od NX-a). Jak oglądałem w katalogach tą nową nawigację to różni się od NX-a trochę kolorystyką oraz kształtem przedniego panela. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa map do tej nawigacji (nie dotarłem do manuala tej nawigacji CD/SD). Jak widać, Ford aktualnie odszedł w powyższych autach po FL-u całkowicie z nawigacji Blaupunkt TravelPilot FX (Blaupunkt NX został jeszcze w cenniku pod nazwą system multimedialny DVD).
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 13:21   #10
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

A czy rozwiązałeś problem z klimą??? Mam dokładnie ten sam problem...na starym sterowniku z sony cd6 z wyświetlaczem działa a na nowym od nawigacji już nie.
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , navigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.