Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2021, 00:32   #21
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Re: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centraln

Cytat:
Napisał bob300m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BS7T-18B849-AA , oraz
AM2T-18B849-AB
Który wybrać i czy są jakies róznice ?
Wedle tego co mi się udało ustalić bez różnicy.

A i protip dla osób które mają niefabryczne głośniki z przodu: Trzeba dać zwrotnice na głośnik wysokotonowy bo delikatnie piszczy (pewnie od jakiejś przetwornicy impulsowej w instalacji samochodu). Podczas grania tego nie słychać ale jak już się wyłączy wszystkie źródła dzwięku to jest taki delikatny pisk na granicy mojego słuchu. Fabryczne tweetery nie piszczą, mają wbudowany kondensator szeregowo jako zwrotnice pierwszego rzędu. Pewnie identyczny wystarczy dołożyć ale o tym się niedługo przekonam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez klocolus ; 13-08-2021 o 00:36
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2021, 13:22   #22
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji:
A Tobie wzmacniacz zgłasza się jako moduł w Forscanie? Bo może coś jeszcze niepoprawnie skonfigurowałem mi się nie pojawia a MM CAN przecież ma.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 13:10   #23
bob300m
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Re: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centraln

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wedle tego co mi się udało ustalić bez różnicy.

A i protip dla osób które mają niefabryczne głośniki z przodu: Trzeba dać zwrotnice na głośnik wysokotonowy bo delikatnie piszczy (pewnie od jakiejś przetwornicy impulsowej w instalacji samochodu). Podczas grania tego nie słychać ale jak już się wyłączy wszystkie źródła dzwięku to jest taki delikatny pisk na granicy mojego słuchu. Fabryczne tweetery nie piszczą, mają wbudowany kondensator szeregowo jako zwrotnice pierwszego rzędu. Pewnie identyczny wystarczy dołożyć ale o tym się niedługo przekonam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bob300m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2021, 10:44   #24
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał bob300m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BS7T-18B849-AA , oraz AM2T-18B849-AB Który wybrać i czy są jakies róznice ?
Czy jest między tymi wzmacniaczami różnica to nie wiem, (nie chce mi się doktoryzować z parametrów, specyfikacji, itp.), natomiast wiem, że wzmacniacze zaczynające się od AM2T-... są dedykowane dla S-MAX/GALAXY, a wzmacniacze zaczynające się od BS7T-... są dedykowane dla MONDEO.



Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo może coś jeszcze niepoprawnie skonfigurowałem mi się nie pojawia a MM CAN przecież ma.
Wzmacniacz ma wyjście na MM-CAN, ale nie jest ono w oryginale podpięte. Komunikacja następuje poprzez radio.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 23-08-2021 o 11:32
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 11:31   #25
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

PSS w S-MAX mk1 FL w wykonaniu prawie fabrycznym mam i ja.
Wykonanie "prawie" fabryczne, bo w drzwiach ciągle siedzą papierowe głośniki.

Tak jak przypuszczałem jakością dźwięku powalony na kolana nie zostałem. Może dlatego, że już wcześniej mój fabryczny setup grał całkiem przyzwoicie.
Nie spodziewam się jakichś drastycznych różnic "in plus" po wymianie na głośniki "niebieskie". Zobaczymy, bo taka zmiana na pewno nastąpi. W końcu wszystko musi być tak jak sobie życzył konstruktor. Albo może raczej księgowy.

Przemyślenia:
1. na ten cały subwoofer w nogach pasażera mogą narzekać wrażliwe osoby, którym przyjdzie podróżować dłużej moim autem. Jednak na stopy położone na głośniku przenoszone są wibracje i jest to doznanie niezbyt przyjemne na dłuższą metę.
2. roboty z dołożeniem w sposób fabryczny w cholerę, a efekt dźwiękowy IMHO tylko nieco lepszy niż był wcześniej. Chyba jednak "gra nie warta świeczki". Gdyby nie fakt, że takie wyzwania to moje hobby i uwielbiam spędzać wolny czas rozkręcając i skręcając swoje auta, to bym się nie zdecydował.
3. mnie się bez problemu udało przykręcić stelaż wzmacniacza przy pomocy fabrycznych śrub. Może jakiś bardziej elastyczny jestem, ale mogę śmiało powiedzieć: w S-Maxie DA SIĘ!
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 13:11   #26
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

W większości potwierdzam poza jakością dźwięku. Ja mając pierwotnie już niebieskie głośniki nazywane potocznie Premium i NX’a (Blaupunkt) mimo wszystko odczułem bardzo dużą różnicę. Przy czym to dotyczy Mondeo i głównie głębokości basu. Reszta oczywiście niemalże bez zmian. Niemalże ponieważ zmienił się też nieco rozkład wysokich tonów z przodu ze względu na centralny głośnik w konsoli. Tu można polemizować czy na plus ponieważ trochę zdominował.

Słyszałem jednak opinie ze w S-max faktycznie PSS nie powala i w Mondeo wychodzi to znacznie lepiej.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 19:50   #27
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykonanie "prawie" fabryczne, bo w drzwiach ciągle siedzą papierowe głośniki.
zabrakło kropki nad i a jej brak psuje cały efekt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 20:20   #28
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Przeceniasz "niebieskie" plasticzane głośniki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
To że mam papierzaki nie oznacza, że one nie grają. Grają bardzo dobrze.
Gdybym wierzył, że "niebieskie" głośniki dokonają przełomu, to już by się woziły w parchowozie.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 20:21   #29
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy papierowe głośniki maja 20 czy 25W? Jeżeli 20W to już w tym miejscu jest różnica
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 20:28   #30
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

25W. Wszystkie poliftowe S-MAX'y mają głośniki 25W. Tylko albo papierowe albo plastikowe.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.