Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2023, 11:45   #21
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, pompa wodna 2,0D

Co do łańcucha - owszem, zrzucenie rozrządu to jeden z punktów rozbiórki by się dostać do łańcucha, więc jak to się mówi „przy jednej robocie”. To uszczelnienie o którym mówią to zapewne uszczelnienie pompy wysokiego ciśnienia CR, albo kasety przekładni tejże pompy. Natomiast samo zrzucenie paska rozrządu nie daje żadnego dostępu do łańcucha. Niestety, tak jak pisałem wcześniej, bardzo dużo roboty, by się do niego dostać. Dodatkowo oczywiście poza łańcuchem wymienić należy napinacz hydrauliczny.

Co do skrzyni biegów, niby w manualu się nie wymienia, tak chyba twierdzi Ford, ale gdzieś doczytałem, że producent skrzyni zaleca wymianę przy 160kkm. Więc ja wymieniłem u siebie.
Jeśli chodzi o świece żarowe, No cóż, warto było by skontrolować je przed wymianą, bo mogą być Ok, ale przy tym przebiegu sam się zastanawiałem nad paofilatyczną ich wymianą bo koszt nieduży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 17:25   #22
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 tdci 150 KM

Ja zmienialem u siebie olej w skrzyni po 100 tys km (auto z 2017 roku) bo biegi (zwlaszcza 2-jka) wchodzily tak sobie. Wymiana oleju w skrzyni jest banalnie prosta. Przed wymiana zrobilem plukanie skrzyni tym srodkiem (kupiony na Allegro): "LIQUI MOLY PŁUKANKA SKRZYNI BIEGÓW MANUAL 3321" (wlac do skrzyni do starego oleju przez otwor od sruby przelewowej - czyli ta sruba wyzej, przejechac okolo 30 km uzywajac wszystkich biegow, wymienic olej). Olej w skrzyni przed plukanka byl brazowy (nowy jest jasno zolty) a po plukance wylal sie ciemno brazowy wiec jakis brud na pewno usunela. Efekt jest taki, ze wszyskie biegi wchodza lekko. Olej do skrzyni to najlepiej bedzie wlac oryginal Forda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ps. co do wymiany uszczelniaczy w czasie wymiany rozrzadu to mozesz pomyslec o 2ch:
1) uszczelniacz walu korbowego(ten lubi cieknac czasami w 2.0 TDCI) : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2) uszczelniacz wałka rozrzadu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do pompy Common Rail... jak nie cieknie to nie ruszaj.... u mnie zaczela cieknac po 80 tys km, inni maja po 200 tys nalotu i nic nie cieknie...

PS: "SS nie działa"
A to, to akurat jest zaleta !!!
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !

Ostatnio edytowane przez tomkrawiec ; 26-01-2023 o 17:36
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 19:27   #23
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, pompa wodna 2,0D

Tak jest, zdecydowanie warto przy robocie z rozrządem sprawdzić i ewentualnie wymienić uszczelniacze o których mowa wcześniej. Koszt nie jest jakiś duży a przynajmniej przy tym przebiegu jest pewność że jest szczelne.

Co do pompy CR, owszem, jeśli nie chcesz robić łańcucha na wałkach, nie ruszaj jeśli jest sucho.
Natomiast przy wymianie łańcucha nie ma innego wyjścia - trzeba pompę wyjąc i dać nową uszczelkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 20:34   #24
pan_macio
ford::amateur
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 08-12-2022
Skąd: polska
Model: mondeo mam miec
Silnik: 2 lity diesel
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, pompa wodna 2,0D

Dzięki panowie za porady. Myślę, że jak rozbiorą to uszczelnią wszystko co trzeba. Jakiś wyciek już wypatrzyli. Chyba faktycznie chodzi o pompę bo mam na wycenie uszczelkę podstawy pompy. Ma to być przy okazji rozrządu. Uszczelniacze wału i wałka jeśli będą mokre. Dodatkowo jak chcę to za 760 zł więcej łańcuch z napinaczem, uszczelka pokrywy zaworów, uszczelki wtryskiwaczy. Cena z robocizna. Nie wiem czy to dużo. Niby szkoda jak nie trzeba, ale chyba się zdecyduję dla świętego spokoju. Zmienię też ten olej w skrzyni i poproszę żeby zobaczyli świece. Mam nadzieję, że auto odpłaci mi bezawaryjnością przez dłuższy czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i jeszcze aku. SS nie zamierzam używać, ale chcę żeby wszystko było sprawne przynajmniej na początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szczególnie boli brak grzania szyby.
Możecie doradzić jeszcze tylko jakiś interfejs OBD do współpracy z telefonem? I jaki soft? Chodzi mi o diagnostykę we własnym zakresie. Nad kablem może pomyślę kiedyś. Wiem, że sporo rzeczy można sobie ulepszyć, ale nie wiem czy sam odważne się w tym grzebać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
pan_macio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 22:06   #25
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 tdci 150 KM

Jak juz demontuja pompe CR to dlaczego nie zmienic w niej od razu wszystkich uszczelek. Koszt uszczelek to groszowe sprawy.

Co do softu to Forscan przede wszystkim.... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jesli chodzi o kabel to ja mam taki (kupowalem sobie i 2 kumplom i wszyskie dzialaja bezproblemowo): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 22:15   #26
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, pompa wodna 2,0D

Ja mam i forscana wraz z kablem Viaken stn1170, z czystym sumieniem mogę polecić do bezpiecznego grzebania przy aucie, ale również mam klona ucds czerwonego który jest chyba jeszcze lepszy, a na pewno szybszy niż ten viaken i podobne jemu rzeczy. Można go rzecz jasna ustawić tak by działał z forscanem, i wtedy na prawdę to zasuwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2023, 08:42   #27
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 tdci 150 KM

Tylko zapytaj na początek czy wiedzą, że pompę CR tez się ustawia na znaki, bo inaczej szybko do nich wrócisz na remont silnika.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.