Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2021, 10:50   #1
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Podanie Dealera do sądu ?

Witam,

Niedawno pisałem o problemie w aucie z centralnym zamkiem.
Początkowo jak zauważyłem problem myślałem, że źle coś obsługuję, ale jednak centralny jest ewidentnie niesprawny.
Dodatkowo w czasie deszczu zauważyłem, że jest popsuty czujnik deszczu, który reaguje na suchą szybę a nie reaguje na deszcz.
Dodatkowo zauważyłem że nie działa czujnik zmierzchu. Tzn czasem działa ale częściej nie działa.

Auto kupione u Dealera Forda z tą roczną gwarancją.
Oczywiście dziś na serwisie przed oddaniem auta dostałem pełne koszty naprawy. Zacząłem się kłócić i na koniec pojechałem stamtąd, bo dalsza rozmowa była bez sensu.

Otóż w tejże gwarancji jest napisane że naprawie podlegają zamki, na co niezbyt uprzejmy pan w serwisie stwierdził, że zamki tylko mechanicznie jak będą padnięte to naprawią za darmo. Czujnika za darmo nie zrobią.
A w ogóle to każda diagnoza jest poprzedzana skanem komputerowym, za który musze i tak zapłacić 350 zł.
W protokole od nich mam info, że auto było sprawdzane pod każdym względem i brak usterek.
Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją ?
Czy można ich podać do sądu ?
To jest jakaś kpina że kupuje auto w którym wychodzą takie kuriozalne usterki, to nawet w sprowadzanych nie wiadomo skąd takiego czegoś nie było...

Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 12:24   #2
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Gwarancja Ford 12 jest taka jaka jest. Musisz się wczytać w szczegóły regulaminu. Z doświadczenia wiem, że jak się coś zepsuje to jakoś nigdy nie podlega gwarancji, bo np. : " nie z tej strony" albo coś tam.
Zanim się udasz do sądu i wejdziesz w koszty przeczytaj regulamin ubezpieczenia, bo tym to faktycznie jest.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 12:31   #3
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto kupione u Dealera Forda z tą roczną gwarancją.
Przecież jak kupujesz nówkę w salonie to masz minimum 2 lata na wszystko - szczególnie na elektronikę.

Jaka "roczna" gwarancja?


Chyba że piszesz że kupiłeś używkę?
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 12:33   #4
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

No ale rękojmia nie działa w tym przypadku ?
Napisane jest, że jeżeli kupujący pojazd zauważy usterkę o której mu nie powiedziano, to sprzedawca ma prawnie obowiązek ją usunąć. Niezależnie czy to osoba prywatna, handlarz czy ktoś inny.
Ja rozumiem, że co innego gdyby powiedziano mi przed zakupem że nie działa czujnik deszczu i nie działa centralny.

Ale nie zostałem o tym poinformowany, czujnik deszczu dopiero zauważyłem że niesprawny dopiero po 2 tygodniach jak spadł deszcz.
A tak jak mówię w protokole jest napisane że cała elektronika jest PEŁNOSPRAWNA. Więc to chyba nie jest tłumaczenie że sprawdzali i było dobrze, to widocznie źle sprawdzali. I nie ma opcji że się popsuło nagle jak tylko odjechałem stamtąd. Takich przypadków nie ma.

Kocur, auto używane z roczną gwarancją.

Ostatnio edytowane przez Cynerion ; 02-08-2021 o 12:37
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 12:38   #5
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Rękojmia jest, ale tutaj nie widzę zastosowania, bo nie jest to usterka, która istniała w czasie zakupu, a zepsuć się mogło. Nie rób w ASO.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 12:41   #6
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

A jak to ktoś udowodni że tej usterki nie było wcześniej ?
Znaczy no wiem, że zapytać można: a jak udowodni że było ?
No ale to z tego by wynikało że cokolwiek zauważymy niesprawnego zaraz po zakupie to można sobie tak powiedzieć, że popsuło się zaraz po wyjechaniu.
No chyba że jakieś rzeczy które nie mogły się popsuć od razu.
OK chyba już wszystko wiem. Dzięki za info i pomoc.

Ostatnio edytowane przez Cynerion ; 02-08-2021 o 12:43
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 12:47   #7
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak to ktoś udowodni że tej usterki nie było wcześniej ?
Znaczy no wiem, że zapytać można: a jak udowodni że było ?
No ale to z tego by wynikało że cokolwiek zauważymy niesprawnego zaraz po zakupie to można sobie tak powiedzieć, że popsuło się zaraz po wyjechaniu.
No chyba że jakieś rzeczy które nie mogły się popsuć od razu.
Zgłoś z rękojmi i zobaczysz co odpowiedzą. Możesz się potem udać do radcy albo bezpłatnie do rzecznika praw konsumenta. I nie jest tak, że bronię aso. Mam ich w głębokim poważaniu...
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 13:12   #8
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Możesz próbować ale znając realia nie warto się w to bawić przy takich usterkach.

Wymiana czujnika zmierzchu/deszczu na używany sprawny pewnie ze 100-200zł. A najprawdopodobniej jest zły kontakt między wymienioną szybą przednią a czujnikiem. Założe się, że przednia szyba była wymieniana.

Centralny zamek też pewnie da się ogarnąć za max. kilka stów.

W sądzie zabawa może być kilka lat i kwota roszczenia wzrośnie do kilkudziesięciu tysięcy, na koniec może się okazać że to Ty płacisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakby chodziło to np. spalenie auta na gwarancji czy uszkodzenie silnika to może warto wtedy walczyć.

ASO to tylko gwarancja większego poziomu d*mania, zrobią w większości przypadku wszystko co mogą aby nie ponieść odpowiedzialności.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 15:08   #9
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Beznadzieja, że kuźwa ludzie kupują sprowadzane auta i wsjo im działa, a tu kupuje niby pewne, a nie działa taka podstawa jak centralny zamek.

Pewnie jak silnik by się rozdupił, to by było że ok silnik się popsuł, ale naprawa będzie płatna bo przy jego osprzęcie też jest pełno elektroniki.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 15:26   #10
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Podanie Dealera do sądu ?

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Beznadzieja, że kuźwa ludzie kupują sprowadzane auta i wsjo im działa, a tu kupuje niby pewne, a nie działa taka podstawa jak centralny zamek.
Kupują takie perełki , że mucha nie siada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden tu już się kiedyś chwalił, że kupił od Pana Fraikin. Dla niewtajemniczonych to wypożyczalnia samochodów.
Kolejny kupił igłę ze smołą zamiast oleju, cofki, powypadki itp...
Także nie chwal tak tych sprowadzanych bo 90% to szroty, których za granicą się pozbyli żeby kasy w to nie pakować. U nas handlarz wypolerowal na perłęi sprzedał Januszkowi.
Kupiłeś używane auto to trzeba zawsze liczyć 1000-1500 na start.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.