Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2021, 09:18   #21
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe

Cytat:
Napisał RoganJin28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sugestia?
Za niskie napięcie w instalacji gdy silnik nie jest odpalony i sterownik nie pozwala ustawić, żeby go nie dobić. Kup sobie wskaźnik napięcia podłączany do zapalniczki i sprawdź czy to nie ma związku

swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 11:55   #22
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe

Cytat:
Napisał swampshark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za niskie napięcie w instalacji gdy silnik nie jest odpalony i sterownik nie pozwala ustawić, żeby go nie dobić. Kup sobie wskaźnik napięcia podłączany do zapalniczki i sprawdź czy to nie ma związku
Jednym słowem rozchodzi sie o akumulator tak?

Bump:
Cytat:
Napisał swampshark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za niskie napięcie w instalacji gdy silnik nie jest odpalony i sterownik nie pozwala ustawić, żeby go nie dobić. Kup sobie wskaźnik napięcia podłączany do zapalniczki i sprawdź czy to nie ma związku
Jednym słowem rozchodzi sie o akumulator tak?
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2022, 17:33   #23
Pachenko
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Łuków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Eberspacher- ogrzewanie dodatkowe

Witam. Pytanie dotyczy eberspacher. A mianowicie jest ono założone fabrycznie i całe sterowanie mam na ekranie między zegarami. I tam jest opcja ogrzewanie dodatkowe która jest zaznaczona. Z tego co wyczytałem w instrukcji to powinno załączyć mi tego eberspacher'a zeby dogrzac płyn lecz wydaje mi sie ze to nie działa bo ledwo co po przejechaniu dużego dystansu lapie temperature 72-74 stopnie wedlug wskazan z trybu serwisowego zegarów. Jak to działa u was? Bo szczerze jeszcze nie korzystałem z tego ogrzewania postojowego. A chciałbym skorzystać także z opcji ogrzania wnetrza po nocy tak żeby wsiąść do ciepłego auta i mieć odszronione szyby. Dziękuję za odpowiedzi.
Pachenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 07:16   #24
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Webasto

Witam szanownych kolegów kolejny problem z moją foką. Problem dotyczy ogrzewania postojowego. Do dnia wczorajszego po odpaleniu auta po chwili załączało się dogrzewanie silnika które elegancko fulało cały czas do momentu osiągnięcia odpowiedniej czy też książkowej temperatury. Wczoraj zauważyłem jednak po odpaleniu auta że oczywiście Webasto się załączyło dogrzewanie silnika hulało jak trzeba po czym po pięciu minutach zgasło. Odczekałem chwilę było dosyć zimno więc temperatura nie zdążyła się zbyt mocno nagrzać odpaliłem auto po czym usłyszałem charakterystyczne cykanie jednak na cykaniu się skończyło pocykało z 15-20 sekund przestało cykać silnik niedogrzany Webasto się nie załączyło. Próba włączenia z pozycji auta ogrzewania postojowego teraz lub na zadaną godzinę i datę również nie przyniosły efektu. Poczekałem do rana aż auto porządnie ostygło. Dziś rano odpalam auto i Webasto się załączyło słychać najpierw cykanie a później rozkręcanie się dym i elegancka równa praca po czym niestety znów po jakichś pięciu minutach zgasło i tyle. Przejechałem kawałek miasta wstąpiłem do sklepu wróciłem odpaliłem auto po chwili usłyszałem cykanie i znów na cyganie się skończyło. Czy ma ktoś może pomysł co może być przyczyną takiego zachowania bo do tej pory było wszystko okej. Dodam tylko że ostatnio auto przeszło całkiem sporą naprawę między innymi wymiana chłodnicy i płynu chłodniczego filtr paliwa pompa paliwowa razem z pływakiem w zbiorniku wtryski pompa CR i generalnie po tej wymianie Webasto działało jak trzeba dopiero wczoraj zauważyłem ten problem. Zauważyłem też dziwne zachowanie ze wskazywaniem temperatury otóż po przejechaniu całkiem sporej ilości kilometrów auto mimo wszystko przynajmniej na wskaźniku nie nagrzało się tak jak powinno oczywiście później kiedy wyjechałem poza miasto i dałem gazu to w końcu dobiło do zadanej temperatury i ją trzyma jednak dobicie do odpowiedniej temperatury trwa moim zdaniem zdecydowanie dłużej przy każdym zatrzymaniu się auta na światłach czy na skrzyżowaniu widać zauważalny spadek temperatury po czym poruszeniu znów wzrasta utrzymuje się długo na niezbyt wysokim poziomie a potem dopiero idzie w górę pytanie czy tutaj problemem może być termostat czujnik temperatury chłodzącej czy ewidentnie jest to wina po stronie Webasto
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 08:01   #25
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Webasto

Sprawdź czujnik temp (pisałem gdzieś na forum jak to zrobić) i termostat.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 08:16   #26
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Webasto

A mógłbyś ewentualnie w ramach wyjątku napisać mi tutaj to jeszcze raz? To zanim ja tutaj na tym forum wiedzy odnajdę ten temat dokładnie to dzień zleci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale krótko mówiąc to może mieć związek z niewłaściwą pracą Webasto bo generalnie samo w sobie odpala i chodzi tylko nie tak jak powinno A do tej pory było okej
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 10:11   #27
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Webasto

Cytat:
Napisał RoganJin28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mógłbyś ewentualnie w ramach wyjątku napisać mi tutaj to jeszcze raz? To zanim ja tutaj na tym forum wiedzy odnajdę ten temat dokładnie to dzień zleci
Co się będziemy ograniczać.
Ja to bym w ogóle napisał czy kolega nie przyjedzie może to wymienić i naprawić bo przecież koledze zejdzie z 40 minut a mi to by z 2 dni zeszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 10:53   #28
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Webasto

Generalnie chodzi o ustalenie co moze byc przyczyna. Mam tez sugestie apropos niskiego napiecia aku. Miale pare razy komunikat w forscanie ze jest niskie napiecie aku. Tylko nie wiem czy gdyby bylo za niskie to czy nie powinno byc tak ze w ogole nie powinno sie odpalic? Czy odpali sie, pochodzi i zdechnie?
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 14:11   #29
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe

Jeśli jeździsz głównie po mieście/krótkie odcinki, to aku będzie wiecznie niedoładowany.
Forscan Cię ostrzega żebyś czasami nie zaczął wgrywać softu co zajmie 40 minut kiedy napięcie jest za niskie i raczej na 100% rozładowałby się do końca zanim soft wgrałby się do końca.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 16:40   #30
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe

Ok mam trop, forscan pokazal komunikat obwod pompy cieczy chłodzącej. Ktos wie co to moze byc?

Bump: Kod błedu B1d27

Bump: Pytanie czy ta pompka jest od webasto osobno i czy mozna ja wymienic czy trzeba wymieniac cale webasto
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , ogrzewanie , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.