Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2022, 13:53   #1
sivczenko
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Tychy
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie nie działa wentylowanie i podgrzewanie foteli przednich

Hej,
Dziś zauważyłem że nie działa mi wentylowanie i podgrzewanie foteli przednich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy to jest na jednym bezpieczniku . Zawsze było słychać takie "cykniecie " a teraz tego nie ma . Zapalają się diody przy przycisku ale nie działa. Jakieś podpowiedzi z tym związane ?

sivczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 15:07   #2
AgeDee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2018
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2020
Postów: 34
Domyślnie Nie działa podgrzewanie i wentylowanie fotela kierowcy

Cześć,
przestało mi działać grzanie i chłodzenie fotela kierowcy.
Strona pasażera działa.
Auto to Fusion Titanium 2019 (czyli polift)

Kontrolki/światełka przy przyciskach działają.
Bezpiecznik przy akumulatorze nr 74 dobry.
Sprawdziłem złącza do modułu DSM i nic nie jest spalone ani zardzewiałe.
Sprawdziłem błędy Forscanem i nie ma żadnych związanych z DSM, ale tutaj jest dziwna sprawa, bo forscan nie widzi tego modułu. Błędy miałem dwa w module drzwi kierowcy, ale po wykasowaniu nie wracają.
Regulacja i pamięć foteli działa.

Co może być przyczyną?
Może jakieś inne bezpieczniki sprawdzić? Sprawdzałem tylko te pod maską. Nie sprawdzałem pod kierownicą.
Nie sprawdzałem też tych grubych kostek pod fotelem, bo musiałbym fotel odkręcać, a nie mam na to czasu obecnie. Poza tym pomysły mi się skończyły
AgeDee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 00:31   #3
AgeDee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2018
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2020
Postów: 34
Domyślnie Odp: nie działa wentylowanie i podgrzewanie foteli przednich

Dla potomnych:

Zrobiłem nowy profil w forscanie i od tej pory widzi dodatkowo moduł fotela i drzwi kierowcy. Widocznie jak tworzyłem profil to miałem je odłączone, a był taki moment jak kodowałem tylne światła.

Generalnie, to od tej pory widziałem błąd w DSM B14BA:13 "Driver Seat Back Thermal Electric Device: Circuit Open", a po polsku było myląco w stylu "mata grzewcza oparcia fotela kierowcy".
Zatem zamówiłem tę małą dmuchawę/nagrzewnicę jedyną jaką znalazłem na allegro od mustanga 2019. Następnie musiałem wyjąć fotel kierowcy (4 śruby i 2 grube złącza), potem odchyliłem od tylnej strony tapicerkę oparcia (2 gumki, 2 rzepy, nie trzeba nic odkręcać) i udało mi się wyjąć starą dmuchawę. Harmonijka gumowa/rurka prowadnica powietrza została w fotelu, bo była mocno przyklejona do pianki w fotelu.

Dmuchawa z mustanga nie pasuje od razu, bo trzeba przełożyć trochę rzeczy. Właściwie to oryginalna dmuchawę rozkręciłem i dolną połówkę (tę z wentylatorem i ogniwem) wstawiłem z dmuchawy mustanga, bo pasuje idealnie.

Potem, jeszcze zanim tapicerkę spiąłem z powrotem, testowo podłączyłem fotel żeby sprawdzić czy działa. Wszystko było git więc złożyłem i wstawiłem fotel.

Wszystko na odpiętym aku oczywiście ze względu chociażby na poduchę w fotelu.

Nr. oryginału GU5A-9600D42-BC
Nr. według VIN ze strony forda: GU5A-9600D42-BB
Nr. oryginału GU5A-9600D42-DD

Pewnie pasują też z Edge i podobnych z tych roczników.

Generalnie potem się okazało, że u mnie zepsute było samo ogniwo, więc mogłem kupić najtańszą dmuchawę, nawet taką, która wygląda inaczej, a ogniwo peltiera bym sobie przelutował. Musiałbym tylko znaleźć taką, w której ogniwo ma przewody z boku

Ostatnio edytowane przez AgeDee ; 29-01-2023 o 00:37
AgeDee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.