Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2022, 15:46   #1
Noan
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2022
Model: Ranger
Silnik: 2.2
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Kabelek przy bezpiecznikach

Witam forumowiczów
Jestem nowy na forum Michał, od niedawna posiadacz rangera w wersji limited z 2016, porzadna maszyna.
Mam oczywiscie kilka pytan :
Podgrzewana przednia szyba działa tylko kilka nitek po kewej jak i po prawej stronie, rozumiem ze regenaracja ani naprawa nie wchodzi w gre, tylko wymiana.
Temperatura silnika bardzo dlugo sie nagrzewa, bardzo szybko stygnie, to normalne ?
No i trzecie najdziwniejsze, moge nie uzysjac pomocy,
Sprawdzalem bezpieczniki w zwiazku z podgrzewaniem szyby, i w kabinie pod kierownica tam gdzie bezpieczniki znalazlem wolny kabelek, 5 żył jakies 0.5mm sześcio pinowa wtyczka, niewiem czy powinninna być gdzieś wpieta czy to coś extra, schodzi na dol pod plastik obok dzwi. Co to moze byc?

Noan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 16:50   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kabelek przy bezpiecznikach

Co masz na myśli pisząc: „bardzo długo się nagrzewa”? Pamiętaj, że silnik ma ponad 7 litrów oleju i ponad 9 litrów płynu chłodzącego - nagrzanie tego do temperatury „normalnej” (w połowie skali) wymaga kilku kilometrów/kilkunastu minut jazdy. Ja mam 2.0 i przy obecnych temperaturach (~+10*C), dopiero po ok. 4-5 km „rusza się” wskazówka temperatury a delikatnie ciepłe powietrze z kratek, zaczyna lecieć po ok. 2-3 km.
Silnik dosyć szybko się wychładza bo… jest duży przewiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zwróć uwagę jakie masz „prześwity” - pomiędzy kołami a nadkolem oraz pomiędzy gruntem a podwoziem.
Co do „kabelka” to nie pomogę - u mnie nic takiego nie zaobserwowałem. Polecam porównać z jakimś Rangerem w podobnej konfiguracji silnikowej.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 17:57   #3
Noan
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2022
Model: Ranger
Silnik: 2.2
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kabelek przy bezpiecznikach

dzięki za odpowiedz, długo znaczy się że jadę pięć kilometrów do sklepu a wskazówka dopiero co się uniosła odrobinę na parkingu , szybkie zakupy drugie 5 kilosów z powrotem i jeszcze brakuje do optymalnej temperatury. ale widzę ze to subiektywne odczucie. co do kabelka to wszytko działa jak powinno, znaczy nic nie jest odłączone, może to coś extra co się nie załapało ale kabelek jest.
Noan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.