Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2021, 19:13   #1
onetpl
ford::amateur
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 26-11-2015
Skąd: Olsztyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Wymiana oleju w ASO

Puma 2020, 155KM MHEV, Przebieg 7000km.

A wiecie, że w ASO żądają za wymianę oleju + filtr całe 700zł??
To jest po prostu kpina.

onetpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2021, 10:35   #2
ruf47
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-10-2021
Skąd: Gdańsk
Model: Puma
Silnik: 1.0 mvhev 125
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Zapytaj w ASO - czasami można mieć swoje części (tj. olej) - wtedy wymiana 250 zł
ruf47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 08:23   #3
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Cytat:
Napisał onetpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Puma 2020, 155KM MHEV, Przebieg 7000km.

A wiecie, że w ASO żądają za wymianę oleju + filtr całe 700zł??
To jest po prostu kpina.
Cenę można negocjować, można serwisować w innym ASO albo nie serwisować w ASO w ogóle, tym bardziej, że wymiana przy 7 tys. km to fanaberia a nie wymóg. W Krakowie w ASO wymiana oleju + filtr kosztowało mnie 440 zł brutto.

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 21-12-2021 o 10:10
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 11:32   #4
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Wymiana po dotarciu to fanaberia? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 11:22   #5
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana po dotarciu to fanaberia? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widzę potrzeby dyskutowania na ten temat, bo nie tego dotyczy zasadnicza część wątku.
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 13:26   #6
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

No, jak się bzdury wypisuje to potem faktycznie lepiej nie czuć potrzeby...
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 15:32   #7
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, jak się bzdury wypisuje to potem faktycznie lepiej nie czuć potrzeby...
Nie czuję, bo zawsze to jest dyskusja na temat "bo ja sobie sądzę" a nie na temat faktów. Jeżeli ktoś mi przedstawi linki do wiarygodnych źródeł, ile wynosi okres dotarcia w ciasnospasowanych silnikach Ecoboost, zaleceń Forda w tej kwestii,publikacji dostępnych na SAE International (mam abonament, więc nie problem dla mnie, by wejść) bądź wydruki z badań próbek oleju to można nad tym podyskutować, a tak to jest jałowa dyskusja nie opierająca się na żadnych danych ew. dowodach anegdotycznych mechaników (którzy inżynierami często nie są). Niech każdy sobie wymienia olej ile chce, na jaki chce (to jest kolejny "gorący temat" do jałowych dyskusji) i niech też płaci ile chce. Jeżeli ktoś chce wymienić po 7 tys. by później wymienic po 30 tys. to np. nie ma w tym logiki, poza tym "nieobowiązkowa" wymiana oleju nie skraca interwału serwisowego. Jedyne, co mam do powiedzenia w tym wątku jest to, że rzeczywiście 700 zł za wymianę oleju to wygórowana cena, nawet w dużym wojewódzkim mieście. Można taniej, nawet w ASO.

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 22-12-2021 o 15:49
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 17:32   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

a skąd mam wiedzieć ze tyle zadaja? bo napisałeś? poparłeś to czymś?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 19:09   #9
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cenę można negocjować, można serwisować w innym ASO albo nie serwisować w ASO w ogóle, tym bardziej, że wymiana przy 7 tys. km to fanaberia a nie wymóg. W Krakowie w ASO wymiana oleju + filtr kosztowało mnie 440 zł brutto.
No nie powiedziałbym fanaberia ale cena lekko wygórowana Ja też ok 460 PLN płaciłem w Maju 2021r dla PUMY 1.0 125KM M6. Albo ceny tak poszły w górę od tego czasu albo to ASO zdziera. Warto mieć ofertę od kilku innych.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2021, 06:51   #10
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w ASO

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie czuję, bo zawsze to jest dyskusja na temat "bo ja sobie sądzę" a nie na temat faktów. Jeżeli ktoś mi przedstawi linki do wiarygodnych źródeł, ile wynosi okres dotarcia w ciasnospasowanych silnikach Ecoboost, zaleceń Forda w tej kwestii,publikacji dostępnych na SAE International (mam abonament, więc nie problem dla mnie, by wejść) bądź wydruki z badań próbek oleju to można nad tym podyskutować, a tak to jest jałowa dyskusja nie opierająca się na żadnych danych ew. dowodach anegdotycznych mechaników (którzy inżynierami często nie są). Niech każdy sobie wymienia olej ile chce, na jaki chce (to jest kolejny "gorący temat" do jałowych dyskusji) i niech też płaci ile chce. Jeżeli ktoś chce wymienić po 7 tys. by później wymienic po 30 tys. to np. nie ma w tym logiki, poza tym "nieobowiązkowa" wymiana oleju nie skraca interwału serwisowego. Jedyne, co mam do powiedzenia w tym wątku jest to, że rzeczywiście 700 zł za wymianę oleju to wygórowana cena, nawet w dużym wojewódzkim mieście. Można taniej, nawet w ASO.
Nie mogę napisać wszystkiego co sądzę o Twoim podejściu, bo faktycznie będzie potężny offtop.
Ale jeśli widząc jak wygląda (co zawiera) olej po dotarciu potrzebujesz jeszcze czegokolwiek "do czytania", to jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.