Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2021, 20:31   #141
michal321321
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-09-2020
Skąd: Łaziska Górne
Model: ford mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie 2.0 tdci 130km przedlift dgrania obrotów, błedy cisnienia paliwa p0251 P1211

witam, ma ktoś na to pomysł, robi tak tylko przy przyspieszaniu i tylko pod gorke. korekty wszystkie podobne przy maksymalnym obciązeniu od -3 do +3 na wolnych bliskie 0,5, jeden troche leje w przelew ale to nie jest raczej problemem. nie potrafie znaleźć informacji skąd ecu bierze odczyt obrotów silnika bo nie szarpie, to jest tylko na obrotomierzu. duzo bardziej widoczne w nizszych obrotach ale nie bylo okazji nagrac.
oczywiscie po dluzszych wahaniach wywala sprezynke i dwa typowe bledy ukladu cr. ale cisnienie jest za duze a wiec mała odmiana.

wszystko zaczęło się od pewnej trasy, jade sobie spokojnie 60km, 500m do domu, ostatnia prosta nagle zgasnal z górki. odpalił po ok 30min robiąc czarnobyl na szaro, po chwili zrobił korekte i w miare przestał dymić.

po tym zregenerowałem 3 wtryski i wymieniłem podkładki pod wtryskami, wymieniłem wężyk powrotu paliwa. Założyłem, że może "chyciło" iglice w środku i w zasadzie mogłem mieć racje bo każda była zapieczona i się ledwo ruszała w końcówce rozpylacza.

efekt był taki, że nie szło go odpowietrzyć pomimo odpowietrza przez odkręcanie rurek kręcenie itp, w końcu się udało, przez chwile chodził pięknie a teraz spowrotem zaczął klekotać (dużo ciszej ale ciągle) i zaczął gasnąć pod górke, chwile przed zgaśnięciem lub błędem( to nie jest reguła) na listwie pojawia sie ok 1650 barów!. zakładam, że czasami nie gaśnie bo jest troche mniej niż w innych przypadkach, zbieg okolicznosci lub mniejsze obciazenie odpowiada za to czy zgasnie.

zawsze w parze z gaśnięciem idą drgania obrotów do których załączam filmik oraz wykres z forscana

dodam, że drgania obrotomierza są tylko z gazem i tylko pod gorke i delikatne pulsacyjne naciskanie gazu likwiduje problem w 99%, ale to zadne rozwiazanie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tutaj celowo delikatnie przyspieszam, żeby pokazać dgrania, przy mocniejszym drga jeszcze mocniej, wręcz przeskakuje co 200obr ale jednak nagrywanie itp uznalem, ze zrobie to na spokojnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: jedyne bledy p0251 P1211 ale logiczne ze wyskakuja skoro wyskakuje takie cisnienie

michal321321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 19:28   #142
michal321321
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-09-2020
Skąd: Łaziska Górne
Model: ford mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

problem rozwiązany, tak naprawde przypadkiem, wymienilem aku bo dostal zwarcia w celi i problem zniknął
michal321321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolka świec , kopcenie , mondeo , tdci , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.