Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2012, 12:34   #21
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Re: Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Cytat:
Napisał maxdomino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do trybu serwisowego - mam podobne odczyty jak Twoje, na starcie ok 50 C, po mocnym rozgrzaniu 120-135 C.
To są chyba jednak Celcjusze, bo to jest czujnik temperatury w głowicy, a nie czujnik temepratury wody w chłodnicy,układzie chłodzenia. Ale, to odniesienie, że rośnie o ok. 90 stopni jest sensowne :-)
maxdomino, też czytałem, że jest to temperatura głowicy i zgadzam się, że może ona wynosić około 140 stopni C w stanie rozgrzanym. Ale na pewno nie ma 50 stopni C rano, po 14 godzinach postoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyspieszenie jest OK, nie mam porównania do stukonnego. Tylko ten hałas....u mnie nie tylko od silnika, ale chyba jeszcze od półosi czy łożysk, co jak dla mnie, dla auta o przebiegu 48000 km jest nieakceptowalne. Auto niestety kupiłem w ciemno....bez jazdy próbnej. Pierwszym i jedynym właścicielem był mój Ojciec. Widocznie na starość człowiek głuchnie, bo się nie skarżył na hałas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cóż...mój już wisi na Otomoto, a ja pewnie kupię sobie nową Octavię ew. w przypływie szaleństwa Golfa7, i ile ktoś skusi się na mojego. Przed Focusem jeździełm 16-letnim Passatem i nie narzekam.

Ceny termostatu znam i wątpię, żeby udało Ci się kupić taniej....ja na Twoim miejscu poczekałbym na mrozy i wtedy zobaczył. Tak jak mówię, mój nie ma kłopotu z trzymaniem ciepła jak już się rozgrzeje, tylko rozgrzewa się dłużej, niż mój stary Passat diesel się rozgrzewał. Serio, bez żartów. Podnobie długo, ale jednak dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Ile twój pali, bo mój to jeszcze nie wiem? Może pojadę z tymi łożyskami do mechanika, ale nie lubię mechaników więc nie wiem. W weekend sam popatrzę, ale widziałem tu na forum, jakie są kłopoty z półosiami / łożyskami i mi się odechciewa.

PS Masz wersję TREND? A jeśli tak, to czy Twoja tapicerka jest równie fatalna jak moja w kwestii jak szybko się brudzi. Moja wygląda, jakby ktoś na nią sikał....

kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 14:40   #22
maxdomino
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 115KM Benzin
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

kult0035: Mi też łupało łożysko, przy przebiegu ok. 100 000 km (kupiłem z przebiegiem 80 000) i wymeniłem. Myślę, że części jak łożyska, gumy i inne ekementy zawieszenia, zużywają się no i już...czasem trzeba wymienić na nowe :-) Ja jeżdzę głównie po asfalcie, ale często dziurawym. Wiem, że półośkę można załatwić np. na jednej ale większej dziurze, jak ma się pecha... No a łożysko drogie nie jest... Jak kupiłeś auto od ojca to przynajmniej znasz jego historię i to nie bubel... nie boisz się zmieniać na jakieś inne auto od handlarza o niepewnej przeszłości? No ale to już Twój wybór :-) Ja myślę, że kupująć używane auto to najważniejsze znać jego przeszłość prawdziwą...

A co do wersji - mam Titanium, ta topowa wersja. Tapicerka jest chyba trochę inna niż w niższych, lekko bardziej profilowane fotele i tapicerkę mam taką ciemno granatową, z taką siateczką na plecach i boczkach drzwi. Nie narzekam na nią, przebiem mam teraz 120 000 i wygląda jak nowa i no wygodna jest i niepozzapadała się :-)

A co do termostatu - zobaczę, może dam 200zł i wymienię teraz, bo jak przyjdą mrozy to nie chcę potem na szybko wymeniać, a autem jeżdzę codziennie, więc lubie jak wszystko działa :-)

A co do tej temp 50 przy starcie - pamiętaj, że komputer ją podaje jakieś kilka sekund po starcie silnika - zanim przerzucisz guzikiem na "Engine Temp" to już kilka sekund mija, a tam już olej smaruje, tłoki chodzą :-) i może być te 50 stopni...ale może się mylę :-)
maxdomino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 15:02   #23
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Re: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

maxdomino, dzięki za odpowiedź. W żadnym aucie nie miałem tak głośno...to nie jest typowe łożysko....sam się temu przyglądę. A zakup innego auta miałem na myśli nowego z salonu tylko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. GOLF 7 na rynku wtórnym jeszcze nie występuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skoro Titanium to pewnie fajne masz fotele. Ciesz się, bo TREND ma fatalne, nie tyle konstrukcję, a materiał obiciowy. Tragiczny.

Jak zmienisz termostat to napisz, czy coś się zmieniło na lepiej, to będę wiedział czy zmienić. Czy tylko niestety TTTM, co mnie nie dziwi patrząc na różne dziwne patenty FORD-a.

O ile pamiętam, to temperaturę w teście zegarów sprawdzałem przed uruchomieniem silnika, więc nic nie zdążyło się nagrzać....ale nie wiem, czy dobrze sobie przypomninam. Jutro rano sprawdzę ponownie.

Obawiam się, że z robocizną będzie Cię to kosztowało minimum 300 złotych. Obym się mylił i było mniej, czego Ci (i może sobie, jeśli nie sprzedam) życzę.
kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 15:34   #24
maxdomino
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 115KM Benzin
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

OK. Odezwę się po oględzinach i ewentualnej wymianie termostatu :-)
Mechanik w miarę zaprzyjaźniony, może nie policzy kroci...
Nowy z salonu to inna bajka :-) strasznie trudny wybór z autami...czy to używanymi czy nowymi... ehGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maxdomino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 16:03   #25
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Trzymam kciuki, żeby nic nie trzeba było wymieniać, najlepiej, żeby się samo naprawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 17:30   #26
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Re: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Cytat:
Napisał kult0035 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc może termostat nie jest ewidentnie uszkodzony (tylko zaprojektowany i wykonany przed FORD-a, więc działa raczej żałośnie). Czekam na jakiś większy mróz, żeby zweryfikować tempo rozgrzewania wtedy.
To po jaką cholerę kupiłeś Forda skoro według Ciebie jest żałosny?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mario704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 17:53   #27
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Re: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Cytat:
Napisał mario704 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To po jaką cholerę kupiłeś Forda skoro według Ciebie jest żałosny?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo taki jest, choć się tego nie spodziewałem zupełnie....cóż to pewnie mój ostatni FORD w życiu....a że kupiłem okazyjnie od Ojca....to nawet jazdy testowej nie robiłem, bo się nie spodziewałem tak żałosnego wykonania....cóż, każdy popełnia jakieś błędy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ty, o ile widzę, jeździsz Focusem I, być może to dobre auto, nie jeździłem. Ale dwójka to tragedia jak dla mnie...

Jak dla mnie EOT. Wróćmy do merytorycznej dyskusji na temat termostatu w TI-VCT - proszę o Wasze spostrzeżenia.
kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 19:11   #28
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

kończąc ten off top to mi powiedz jak kupiłeś od Ojca to nigdy z nim nim nie jechałeś? nie chce mi sie wierzyc...
mario704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 19:34   #29
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Tak jakoś wyszło....w końcu ja mam 40 lat, ojciec ponad 70. Jak miałem dwadzieściakilka lat to zdarzało mi się jeździć z Ojcem, a teraz jak na złość nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może raz jechałem jak był świeżo kupiony w roku 2006...wtedy wydawał mi się OK.
kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 19:52   #30
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Moj z kolei nagrzewa sie wyjatkowo szybko, po ok. 3km przy obecnych temp. Leci mocne ciepelko i wskaznik prawie w polowie ( tak juz zostaje).
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , chłodzenie silnika , elektryka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.