Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2017, 12:24   #1
wojtek20213
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-08-2017
Model: mk6
Silnik: 1,25 DuraTec
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

Witam,

Posiadam Fiestę mk6 z 2004r z silniekim 1,25 75KM, przebieg 145tys. km. Auto dość mocno przerywało podczas jazdy na niższych biegach więc po nieudanych próbach naprawy przez "okolicznych" mechaników zawiozłem autko do ASO.
Panowie wymienili cewkę i przewody (prawdopodobnie na oryginalne), po tej operacji jak ręką odjął auto zaczęło jeździć jak nowe.

Jednak męczy mnie pewien stan rzeczy, gdyż zmierzyli oni kompresję na cylindrach i wygląda one według mnie tragicznie. Czy jesteście w stanie wyjaśnić, dlaczego obecnie nie czuję, żadnych spadków mocy, szarpania itd. A kompresja mogła wyjść tak źle?

Zdjęcie z pomiarów:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wojtek20213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 13:34   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

Cytat:
Napisał wojtek20213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.Jednak męczy mnie pewien stan rzeczy, gdyż zmierzyli oni kompresję na cylindrach i wygląda one według mnie tragicznie. Czy jesteście w stanie wyjaśnić, dlaczego obecnie nie czuję, żadnych spadków mocy, szarpania itd. A kompresja mogła wyjść tak źle?
Przyzwyczajenie. To jest odpowiedź. Silnik pracuje słabo i słabł wolno, tak, że się przyzwyczaiłeś do jego pracy.
Opcja dwa, warszta nie umie mierzyć kompresji, choć to było by dość dziwne.

Możesz pojechać na hamownie, gdzie za 100zł sprawdzisz co jest prawdziwe i przy okazji poznasz prawdziwą moc/moment swojego auta.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 13:45   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

Pewnie wadliwy przyrząd do pomiaru, z taką kompresją auto nie powinno jeżdzić,
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 15:40   #4
wojtek20213
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-08-2017
Model: mk6
Silnik: 1,25 DuraTec
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

Szczerze mówiąc to w pierwszym poście nie do końca napisałem prawdę ponieważ Fiesty jeszcze nie posiadam ale mam możliwość jej kupna za 2k (więc nawet jak się rozkraczy to wymienię silnik)

Jeździłem nią wstępnie i wcale nie czuć braku mocy, a osoba która nią jeździ pokonuje dziennie 80km do pracy z prędkością 140km/h, dlatego powiedzcie czy jak kupię takie autko i będę nim jeździł ok 10km dziennie to mogę tak jeździć i się nie przejmować?

PS warto po zakupie ponowić pomiar w jakimś innym warsztacie skoro przy takim sprężaniu nie powinno jeździć?
wojtek20213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 17:30   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

A kto to mierzył?z tą kompresją to możesz odholować na szrot
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 18:02   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

Jak to jeżdzi, i rocznik prawidłowy, to za 2 tys warto kupić. Nie jest to majątek, jak poprzednik jeżdzi, to i Ty będziesz też jeżdził. A jak partacz mierzył, to nie dokładnie, i pomiar fałszywy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 16:27   #7
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: Niskie sprężanie, brak oznak w pracy silnika

Przy tym przebiegu,gdy silnik był dbany to mu nie wiele ubyło,ja mam 150 kkm i jakoś autko nie straciło swojej werwy,a mam go już 10 lat,pierwszym objawem zużycia silnika jest branie ponad normę oleju, drugim - wzrasta spalanie,- według mojej oceny - to żle zmierzono cisnienie, - to cała procedura,ja bym jeżdził i sie nie przejmował - te silniki są trwałe.Jak był słaby nie doładowany akumulator to tak im wyszło - wał, musi miec swoje obroty, by pomiar był prawdziwy.

Ostatnio edytowane przez marko52 ; 19-08-2017 o 16:41 Powód: poprawa
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.