Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2015, 17:30   #21
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Tu jest pokazane jak się montuje pompe VP44 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 19:14   #22
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Cytat:
Napisał Adept Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobre to je.... przyda się na pewno.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 19:22   #23
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

To jest piekna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lektura do łóżka jest, to i merytoryczne przygotowanie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LudekRadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 20:24   #24
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Wszystko fajnie pięknie ale sprawa z pompami w naszych TDDI ma się tak że nadal wielu z nas ( ja z resztą też ) przeważnie gdyba i kombinuje co mogło być powodem usterki pompy i co tak na prawdę się stało. Staram się śledzić tematy z pompą VP44 w ,,roli głównej,, i tak na prawdę nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi co gdzie i jak? Jakaś dziwna zmowa milczenia wisi nad tymi pompami. Aż mnie korci żeby zrobić jakąś fotorelacje z własnoręcznej naprawy pompy, bo jak się okazuje nie taki diabeł straszny... Ja pompę rozbierałem korzystając z pomocy mądrzejszych ode mnie ale w momencie gdy pompa była rozebrana w mak stwierdziłem że tu tak na prawdę nie ma jakiejś wielkiej filozofii. Jak się ma głowę na karku to można wszystko, dobrze poznaczyć miejsca montażu, zapamiętać co i jak i da się. I na dzień dzisiejszy żaden fachowiec mnie nie przekona że nie da się bo to i tamto...że tak powiem bla bla bla, moja pompa ma już 8tyś. km (może i to nie dużo) ale zero błędów, spalanie się zmniejszyło, mocy przybyło w aucie się uciszyło.... Amen.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 13:32   #25
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Cytat:
Napisał Adept Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przeczytałem i przeczytam pewnie jeszcze kilka razy. Jak na razie nasunęło mi się na myśl kilka pomysłów odnośnie np delikatnych szarpnięć i przyczyn zacierania się tłoczka nie wynikających przedstawionego przez Ciebie tekstu... Ale to za jakiś czas napiszę najpierw moje pomysły przetrenuję na moim mondku i jak uda mi się wyeliminować szarpnięcia to podzielę się wiedzą. Już zacieram ręce...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 19:46   #26
Reptajl
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sandomierz
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Ja jestem po własnoręcznej wymianie tranzystora. Fordzina odpalił i wygląda, że jest ok. Nie miałem czasu się dziś przejechać bo zaraz nocka w pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodził sobie na wolnych obrotach z 20 min i niby wszystko ok jest.
Filmik co wstawiłem kilka postów wyżej (youtube - sprawdzenie czy tranzystor jest ok) można nawet nie oglądać bo u mnie wyszło, że jest dobry (żarówka migała jak kręciłem rozrusznikiem) a tu dupa, rozebrałem i była upalona nóżka po lewej stronie tranzystora. Błędy to P1664 P1564. Ford Mondeo 2.0Tddi 2001r.
Gdzieś czytałem, że nie da się skasować tych błędów ELMem. Otóż da się. Po skręceniu wszystkiego doszło jeszcze kilka nowych (odpinałem kostkę od pompy i kabelek od podgrzewania świec). Po podpięciu pod laptopa wszystkie dało sie skasować. Przed przelutowaniem tranzystora były te dwa błędy i nie dało się ich ruszyć w żaden sposób.
----------
Zrobiłem pare km i padł, chyba się nie obejdzie bez regeneracji pompy...
Najpierw wyskoczyły błędy P0148 P1664 P1563 P1564 P0335. Po wykasowaniu zostały te dwa P1664 P1564.

Ostatnio edytowane przez Reptajl ; 05-02-2015 o 15:57
Reptajl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 17:56   #27
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Panowie odświeżam temat dla zainteresowanych. Jak wcześniej pisałem że potrenuję trochę na moim mondku to dam znać. Otóż udało mi się wyeliminować te delikatne szarpniecia do zera, prawdopodobnie mam kilku winowajców całego zamieszania w pompie VP44 o których nikt nic sensownego nie pisze. Póki co wstrzymam się jeszcze kilka dni z ostatecznym werdyktem z racji tego że dopiero od kilku godzin moje Mondeo w końcu jeździ jak należy i jeśli nic się nie zmieni w ciągu kilku dni to opiszę moją przygodę. Mam nadzieje że jeśli wszystko będzie ok to pomogę dzieląc się dokonaniami.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 07-02-2015 o 02:01
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 18:04   #28
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Z niecierpliwością czekam na Twoje obserwacje Dombek. Może uda mi się wszystko zrobić za jednym zamachem.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 18:14   #29
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Bump:
Cytat:
Napisał radek9103 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z niecierpliwością czekam na Twoje obserwacje Dombek. Może uda mi się wszystko zrobić za jednym zamachem.
A że tak zapytam przy okazji wymieniałeś może dwumasę...?
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 18:16   #30
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Nie i nie wiem ,kiedy była wymieniana.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.