Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2017, 07:55   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Cytat:
Napisał abcford1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się że ten mały wewnętrzny uszczelnia - a wymiana jest nierealna ?
Jak pisał wyżej kol. Basra - potrzebne jest do jego wymiany specjalne narzędzie. Daj sobie spokój. I tak łożysko praktycznie - smarowane podczas montażu smarem stałym - z biegiem czasu pracuje w mieszaninie z olejem. Przed zanieczyszczeniem bębna i szczęk olejem i roztopionym smarem zabezpiecza ten drugi simmering, montowany w piaście.
Cytat:
Napisał abcford1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trafiłem na nasadkę 56 a potrzebną 57 nigdzie nie mogę pożyczyć a objeździłem z 5 warsztatów ew. gdzie kupić? Bo dorabiać??
Słabo szukasz, np tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dobra będzie nasadka 58mm [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale do kosztu trzeba doliczyć koszt przejściówki do pokrętła.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-07-2017 o 08:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 22:47   #12
abcford1992
ford::amateur
 
Imię: bolek
Zarejestrowany: 01-08-2012
Skąd: kraków
Model: transit
Silnik: 2.0i lpg
Rocznik: 1992
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisał wyżej kol. Basra - potrzebne jest do jego wymiany specjalne narzędzie. Daj sobie spokój.
- Dacie radę narysować jakie to narzędzie?
Gdyby zdemontować 2 półosie to można by nabić prętem( zakończonym dużą podkładką by nabić simering ) ( oczywiście ,włożyć go z drugiej strony piasty- pręt ponad 2x dłuższy od półosi ) , tylko trzeba by delikatnie wkładać pręta bo uszkodzę ten dobry simmering.
I pytanie czy gdzieś kupię takowy simmering a może znacie wymiary? No bo nabija się go od środka tylnego mostu a on nierozbieralny - spawanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez abcford1992 ; 02-08-2017 o 22:50 Powód: dalej
abcford1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 08:55   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Kiedyś rozmawiałem na ten temat z chłopakami z Auto-Waś, a to jest najlepszy warsztat specjalizujący się w Transitach od 30 lat.
Ich zdaniem szczelny musi być na 100% ten simmering w piaście, ten w pochwie mostu zawsze w końcu puszcza olej. Więc łożysko pracuje w rzeczywistości zawsze w mieszaninie smaru stałego i oleju, a to się sprawdza eksploatacyjnie na największych nawet przebiegach.
Więc moim zdaniem nie ma co kombinować z wymianą tego wewnętrznego simmeringu, wywaleniem wszystkich bebechów z mostu i konstruowaniem specjalnego przyrządu. W dodatku bez pewności powodzenia, że montaż będzie prawidłowy.
Nie szukaj kłopotów, wymień simmering w piaście i zapomnij o problemie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-08-2017 o 08:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 10:51   #14
abcford1992
ford::amateur
 
Imię: bolek
Zarejestrowany: 01-08-2012
Skąd: kraków
Model: transit
Silnik: 2.0i lpg
Rocznik: 1992
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Wojtek Na pewno masz rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). I o ile nie znajdę kogoś kto mi wymieni ten simmering ( z 2 stron ) to zrobię jak radzisz!! W serwisie fordza nie mają simmeringów i nie sprowadzą i oddają tylne mosty do Mikołowa?? Gdzieś na Śląsku - może ktoś wie gdzie? Mam tylny most zapasowy i kompletnie rozłożony więc mogę podjechać by wymienić te simmeringi Ale nie znam wymiarów ich . A ten co cieknie do naprawy za miesiąc? Ford jest bardzo stary ale mało eksploatowany i może pojeździć spokojnie drugie 25latGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
abcford1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 11:46   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Cytat:
Napisał abcford1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten co cieknie do naprawy za miesiąc?
Nie rozumiem, co to znaczy do naprawy za miesiąc?... Kup simmering w ASO, muszą go sprowadzić, to jest tania rzecz, zapłacisz tylko parę złotych drożej.
Jeżeli nie chcą go sprowadzić (a muszą) to kup gdzie indziej , np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nr części Forda dla tego simmeringu to: 6142760 (86VB-1175-A2A)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-08-2017 o 11:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 22:25   #16
abcford1992
ford::amateur
 
Imię: bolek
Zarejestrowany: 01-08-2012
Skąd: kraków
Model: transit
Silnik: 2.0i lpg
Rocznik: 1992
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

[QUOTE=wojtekjanus;2839032]Nie rozumiem, co to znaczy do naprawy za miesiąc?... Kup simmering w ASO, muszą go sprowadzić, .
Jeżeli nie chcą go sprowadzić (a muszą) - są na to jakieś przepisy??

Bump: Te duże simmeringi kupiłem dawno .
Cieknący most mam w Transicie a obok drugiprawie kompletny :0 .
abcford1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 09:13   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Cytat:
Napisał abcford1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie chcą go sprowadzić (a muszą) - są na to jakieś przepisy??
ASO ma obowiązek zaopatrywać w części zamienne użytkowników samochodów danej marki. Po iluś tam latach już nie - ale do auta które zaprzestano produkować w 2000 roku na pewno jeszcze tak.
Cytat:
Napisał abcford1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te duże simmeringi kupiłem dawno .
To chłopie wymień je i daj sobie spokój z tymi wewnętrznymi. Będzie dobrze.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 10:06   #18
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Cieknący olej na okładziny hamulcowe. Wymiana uszczelniacza pół osi tylnej

Witam

Uszczelniacz na piaście powinien utrzymać wyciekający olej z wew.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.