Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2017, 11:49   #1
Przemas797
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 2.0 tdci 161 km
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie szarpanie przy niskich obrotach

Witam, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Posiadam Forda Focusa mk2 2.0 tdci 136 km dpf. Problem dotyczy szarpania. Szarpanie występuje nie codziennie, a co jakiś czas. Potrafi tydzień nie szarpać, a po tygodniu np szarpnac przy stałej prędkości na biegu 2 i czasem 3 mając 2 tys obrotów. Auto nie traci mocy, jak dodam gaz to od razu problem znika. Filtr paliwa wymieniony rok temu, zrobił na tym 10 tys km. Płyn dpf nowy zalany niecały tydzień temu. Pojechałem na komputer do znajomego w ASO Forda i czysto, był tylko błąd że świece żarowe do wymiany, ale ten problem nie jest od świec prawda? Żarowe odpowiadają tylko za rozruch diesela. Silnik suchy, brak jakiejkolwiek kontrolki i jak wyżej wspomniałem brak błędów. Co może być przyczyną? Co sprawdzić? Dziękuję z góry za pomoc


Ostatnio edytowane przez Przemas797 ; 19-08-2017 o 22:36
Przemas797 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 11:49   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Problem niekiedy z szarpaniem przy niskich obrotach

Szarpanie ustające po depnięciu gazu to może EGR się przytyka? Czyściłeś?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 12:04   #3
Przemas797
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 2.0 tdci 161 km
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Problem niekiedy z szarpaniem przy niskich obrotach

Ustaje albo przy puszczeniu gazu i ponownym wciśnięciu, albo jak dodam gazu o wiele więcej. Nie, nie czyścilem. Czym najlepiej to wyczyścić?
Przemas797 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 12:24   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Problem niekiedy z szarpaniem przy niskich obrotach

Robił to dla mnie mechanik, jeszcze wtedy nie było wiadomo czy to EGR, wyczyścił i od 30kkm jest spokój. Zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez hindus ; 16-08-2017 o 12:35
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 12:32   #5
Przemas797
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 2.0 tdci 161 km
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Problem niekiedy z szarpaniem przy niskich obrotach

Ogarnę temat, wyczyszcze i odezwę się czy pomogło. Prawdopodobnie dopiero w weekend za to się zabiorę, dzięki. Jak to ma jeszcze inne pomysły prosiłbym o napisanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przemas797 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 12:36   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Problem niekiedy z szarpaniem przy niskich obrotach

Dorzucam jeszcze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ogólnie materiałów jest sporo, na pewno coś znajdziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 15:26   #7
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Problem niekiedy z szarpaniem przy niskich obrotach

Cytat:
Napisał Przemas797 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Posiadam Forda Focusa mk2 2.0 tdci 136 km dpf. Problem dotyczy szarpania. Szarpanie występuje nie codziennie, a co jakiś czas. Potrafi tydzień nie szarpać, a po tygodniu np szarpnac przy stałej prędkości na biegu 2 i czasem 3 mając 2 tys obrotów. Auto nie traci mocy, jak dodam gaz to od razu problem znika. Filtr paliwa wymieniony rok temu, zrobił na tym 10 tys km. Płyn dpf nowy zalany niecały tydzień temu. Pojechałem na komputer do znajomego w ASO Forda i czysto, był tylko błąd że świece żarowe do wymiany, ale ten problem nie jest od świec prawda? Żarowe odpowiadają tylko za rozruch diesela. Silnik suchy, brak jakiejkolwiek kontrolki i jak wyżej wspomniałem brak błędów. Co może być przyczyną? Co sprawdzić? Dziękuję z góry za pomoc

Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z zasadami forum .

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 16:59   #8
Przemas797
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 2.0 tdci 161 km
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotach

Niestety nadal brak poprawy. Jeździłem z forscanem, praca egr jest prawidłowa, wtryski także zdrowe. Rozkładam już ręce, gdzie mam szukać? Może wgranie nowego softu pomoże?
Przemas797 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 07:25   #9
Przemas797
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 2.0 tdci 161 km
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotach

Witam panowie.
Niestety nadal borykam się z tym problemem, kasy już nie mało wydałem aczkolwiek dalej próbuje doprowadzić foke do żywych. Przerywanie tak jak było tak nadal jest. Na komputerze brak jakiegokolwiek błędu. Soft nowy w aucie, wtryski sprawdzone, egr wyczyszczony zaslepiony i wyrzucony z kompa, dwumas ze sprzęgłem nowe, turbina sprawdzona już dwa razy i jest jak nowa.. Męczy mnie to mega bo chciałbym w końcu foke doprowadzić do porządku. Moje pytanie, czy to może być wina któregoś z czujników? Jak tak to jakiego, który wymienić?
Liczę naprawdę na pomoc chłopaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przemas797 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.