Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2017, 20:20   #1
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Witam serdecznie

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli podobny temat już był, ale jestem tu nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale do rzeczy
Noszę się z zamiarem zakupu Forda Focusa MK2 po lifcie z 2009 roku w wersji Gold X. Posiadam VIN pojazdu, rozkodowałem go sobie na ford etis no i sprawdzając wyposażenie doczytałem, że powinna być 3-ramienna kierownica, podczas gdy w aucie jest 4-ramienna.
Moje pytanie, czy to co jest na etisie zawsze w 100% musi się pokrywać z rzeczywistością?
Czy fakt, że ta kierownica jest inna świadczy, że auto miało dzwona i np. wystrzeliła poducha, stąd jej zmiana?

Mi się osobiście taka 4-ramienna nawet bardziej podoba, ale nie chciałbym wpakować się na minę po prostu.

Jest jakiś sposób, żeby to zweryfikować?

Pozdrawiam

sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 20:29   #2
Młodyk
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Połaniec
Model: C-max
Silnik: 1.6 90 km
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Ma tempomat w kierownicy? Jeśli tak to jest szansa, że ktoś po prostu go dołożył i dlatego inna kierowca.
Młodyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 20:32   #3
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Nie ma tempomatu. W opisie nie ma, w kierownicy też nie ma tych przycisków po bokach...
Dlatego pytam czy być może nie było takiej możliwości żeby ktoś sobie "zmienił" w salonie kształt kierownicy i zamówił z inną niż była dla danego wyposażenia. Auto jest kupione w PL. Salon Forda może jakoś pomóc to ustalić po VIN-ie?
Ogólnie samochód jest w fajnym stanie, zadbany, no ale lepiej dmuchać na zimne...
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 20:39   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

kierownicę nową kupisz za kilka stów
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 20:45   #5
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

No domyślam się, że można sobie zmienić kierownicę, jeśli komuś podoba się inna. Mi zresztą też taka podoba się bardziej niż te 3-ramienne. Chodzi o to żeby wyeliminować jakąś powypadkową przeszłość.
Może ktoś byłby w stanie tu na forum sprawdzić po VIN-ie?

WF0SXXGCDS9C66826
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 21:11   #6
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Cytat:
Napisał sdm6777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No domyślam się, że można sobie zmienić kierownicę, jeśli komuś podoba się inna. Mi zresztą też taka podoba się bardziej niż te 3-ramienne. Chodzi o to żeby wyeliminować jakąś powypadkową przeszłość.
Może ktoś byłby w stanie tu na forum sprawdzić po VIN-ie?

WF0SXXGCDS9C66826
Na trzech stronach o rozkodowywaniu numerów VIN pokazuje, że są jakieś wpisy określone jako "Historia uszkodzeń" (2 wpisy) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu z kolei pozycja oznaczona jako (zawiera historię szkód) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ewentualnie jeszcze tu raport [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na twoim miejscu kupiłbym, któryś z tych raportów, albo nawet dwa raporty z 2 wybranych stronek, zapłacisz z 35 zł za jeden, to są groszowe sprawy, a możesz na jakąś ważną informację natrafić.
A jak już kupisz te raporty, to wstaw, przeanalizujemy, może ktoś coś wyłapie niepokojącego.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 22:05   #7
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Wykupiłem jeden raport i wydrukowałem jako PDF, tylko nie wiem jak mogę tutaj dodać plik...

chyba że tak się otworzy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez sdm6777 ; 17-08-2017 o 22:07
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 06:15   #8
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Cytat:
Napisał sdm6777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba że tak się otworzy
Tak, otwiera się ten pdf z linka. No to masz informację o 6 szkodach, wprawdzie nie jest mowa jakie to są szkody, ale zobacz na ich wartość, szczególnie tej z kwietnia 2015 r., której wartość wynosi od 7 do 10 tys. zł. To już nie jest obtarcie na parkingu i lakierowanie jakiś elementów, a wręcz kwota, która stanowi obecnie prawie połowę wartości tego samochodu. To może też być podpowiedź, dlaczego kierownica jest taka, a nie jak w oryginale (3-ramienna), choć nie wyklucza, że ktoś sobie od tak wymienił, bo miał taką chęć, no, ale w świetle historii tego auta raczej to mało prawdopodobne.
Jak jesteś jeszcze zainteresowany, to bierz jakiegoś dobrego mechanika do pomocy, pogadaj z właścicielem, czy się zgodzi podjechać do jakiegoś warsztatu (ewentualnie ASO Forda) na sprawdzenie auta. Jak będzie się migał, to wiadomo że ściemnia i coś ukrywa. Przy okazji negocjacji ceny auta, wyjmij asa z rękawa, że masz tu raport o 6 szkodach.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 08:37   #9
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

No tak, też na to zwróciłem uwagę. Te szkody w cenie 1-2 tys czy 2-4 mnie nie przerażają bo to pewnie były duperele, zresztą wiadomo, że jak naprawia ASO to głupia obcierka drzwi generuje kwotę rzędu 2-3 tys. zł. No ale ta z przedziału 4-7 i 7-10 tys to już mogło być coś nieco grubszego. Ale znaków zapytania jest więcej.
Sprawdziłem historię pojazdu, wynika z niej, że:
06.11.2014 auto miało 206 155 km
a 16.11.2015 stan licznika 210 192km

czyli co? Przez 5 lat gość robił po 40 tys km rocznie i nagle z 40-tu zszedł na 4?

Podejrzewam, że było tak, że autem jeździł PH, rozbił je w kwietniu 2015. odkupił je jakiś Mirek handlarz, naprawił, kierownicę dał taką jaką udało mu się dostać i cofnął licznik (bo też nie chce mi się wierzyć, że ktoś od listopada 2014 do kwietnia 2015 przejechał tylko 4000), no chyba że auto bardzo długo stało, a w grudniu 2015 zostało odsprzedane obecnemu właścicielowi, który zapewne o większości tych rzeczy nie wie. Bo to już nie jest żaden handlarz.
Dam sobie spokój i poszukam dalej. To na razie 1-szy Focus jakiego oglądałem, a właściciela chyba poinformuję jak się sprawy mają, może chociaż naftyka temu co mu tego Forda wcisnął i będzie miał satysfakcję...
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 09:27   #10
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Zakup auta - Gold X - zastanawia mnie kierownica

Cytat:
Napisał sdm6777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli co? Przez 5 lat gość robił po 40 tys km rocznie i nagle z 40-tu zszedł na 4?
Tak jak podejrzewasz, od 6.11.2014 do 16.11.2015 auto zrobiło tylko 4 tys. km, bo zgodnie z raportem w kwietniu 2015 r. miało tę najdroższą szkodę, czyli faktycznie musiało to być coś istotnego (nie chcę pisać poważnego). Podejrzewam, że te 4 tys. były zrobione od listopada 2014 do kwietnia 2015 (do wypadku? kolizji?). Po tym terminie pewnie nie jeździł i był albo naprawiany albo zastanawiano się, co z nim dalej zrobić i wystawiony na sprzedaż.
Faktycznie, musiał nim od 2009 do 2015 jeździć jakiś przedstawiciel handlowy albo ktoś z kadry zarządzającej niższego szczebla, bo przebieg 40 tys. km rocznie spory i praktycznie co roku auto miało jakąś szkodę, czyli w 2010, 2011, 2012, 2 razy w 2013 i potem ta największa w 2015.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.