Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2012, 14:52   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Cytat:
Napisał tomek-r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możliwe, że pompka paliwo do filtra podaje go za mało przy dużych obrotach?? (wskazuje to na jej zużyci?)
Chyba masz wodę w paliwie jeszcze i coś się przytyka. Skoro pompka podaje paliwo - a Bosch ma własności zasysania - to paliwo w sumie powinno pójść. Albo w baku coś się przytyka, albo w przewodach.
Pompka - kiedy zdejmiesz przewód z króćca podajacego paliwo do filtra (szybkozłączka tam jest) to powinna sikać silnymi strzykami paliwa jak zakręcisz rozrusznikiem.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 19:47   #12
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Wiec tak. Próbowałem go jeszcze rano odpalić na starej pompce (nie dało rady), później pojechałem kupić nową i zamontowałem (w starej pompce trzpień, który wchodzi do silnika był trochę krótszy niż w tej nowej). Kręcę go na nowej pompce i za drugim razem zapalił. Przejechałem się po paru górkach i na razie jest wszystko dobrze. Mam nadzieje, że już tak zostanie.
Jutro test z załadowanym samochodem.
Dziękuję za dotychczasową pomoc.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 13:45   #13
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

No i znowu to samo.....
Przejechałem nim 15km auto traci moc, posłuchałem rady kolegi zjechałem na pobocze, obroty silnika były bardzo niskie prawie zgasł, gdy wcisnąłem pedał w podłogę nie było żadnej reakcji dopiero po ok 15 sek obroty ruszyły w górę. Pojechałem dalej, za 1 km zgasł.
Znajomy zasugerował,że może w wężyku odpowietrzającym bak zamarzła woda i robi się podciśnienie, otwarłem wlew i rzeczywiście słychać było charakterystyczny dźwięk otwierania otwierania słoika (wessanie powietrza). Zdjąłem filtr okazało się, że znowu jest suchy. Zalałem go ropą i odpalam, działa. Zostawiłem otwarty wlew i jadę dalej za 10km znowu to samo. Filtr suchy.
Pompka jest nowa, filtr nowy.
Czy macie jeszcze jakieś pomysły co to może być??
tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 18:57   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Musi coś być w zbiorniku, co zatyka smok ssący lub przewody. Spróbuj spuścić paliwo i zobaczyć czy nie ma zamarzniętej wody lub brudów.
Przewód pomiędzy pompą i filtrem rozłącz i przedmuchaj od strony filtra (nawet dużą gumową lewatywą - jeżeli nie masz sprężonego powietrza).To samo zrób z przewodem od zbiornika do pompy.

Czy jak zakręcisz silnikiem ze zdjętym z króćca pompy przewodem idącym do filtra - to pompa sika silnymi strzykami (ale wtedy, gdy zgaśnie)?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 21:31   #15
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

W "normalnych" warunkach woda i syf w zbiorniku zalegają na dnie. W zimie lód się tworzy a ten jest zdecydowanie lżejszy i ... kaszka syfolodu (nazwa własna) unosi się i oblepia sitko ssania. Nie tylko oblepia ale na skutek ssania dobrze się przylepia.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jak zakręcisz silnikiem ze zdjętym z króćca pompy przewodem idącym do filtra - to pompa sika silnymi strzykami (ale wtedy, gdy zgaśnie)?
Pompka wstępna niestety traci mocno na wydajności przy takich oporach.
UWAŻAJCIE przy przedmuchiwaniu "do zbiornika". NIE przekraczać 2 barów i koniecznie z wyjętym korkiem wlewu !!!
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 17:23   #16
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Nareszcie, udało się. Otworzyłem zbiornik i okazało się, że wężyk zasysający paliwo z baku jest przytkany, dostał się dno niego jakiś syf i przez to zwęziła się średnica wężyka. Po wyczyszczeniu działa jak dawniej.
Ile kawałek syfu człowiekowi nerwów może przynieść...
Dziękuję za pomoc przy moim problemieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 00:33   #17
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Cieszymy się z Twojego sukcesu !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , nie odpala , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.