Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2019, 13:02   #1
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Wymiana siedzeń USA na EU

Cześć
Jako że moją fanaberią była wymiana skórzanych siedzeń, na te z alkantary to pojawił mi się szereg problemików do rozwiązania w których liczę na wasze podpowiedzi.

Z USA przyjechała wersja SEL, zmiana ma dotyczyć pełnej wymiany na europejskie welurowe z pełną elektryką, pamięcią i wentylacją.

Po przełożeniu foteli, w zakresie elektryki (ustawień i grzania) działał fotel pasażera, fotel kierowcy w ogóle martwy, a tylna kanapa rzucała błędem napinacza pasów.

Domyślam się żeby była pełna funkcjonalność w zakresie sterowania elektryką to potrzeba pozamieniać kabelki, tu pojawił się pierwszy problem bo o ile schematy siedzeń z USA mam to do wersji EU nie bardzo.
Drugi problem to rozpoznawanie wagi, bo w fotelu z USA jest worek z płynem, a w EU jest zwykła waga. Trzeci to że wyskakuje błąd zapięcia tylnich pasów, a wersja SEL nie miała takiego czujnika (chyba)
Komputer rzuca następującymi błędami:
B00C5:13 Passenger seat track position restraints sensor
B140C:4A Second row driver side seat belt sensor
B140D:4A Second row passenger side seat belt sensor
U0154:00 Lost communication with restraints occupant classification system module
Co najlepsze błędy te dublują się z końcówkami -AF.

Tu prośba do Was:
- czy ktoś orientuje się czy można to jakoś sensownie ze sobą zgrać/połączyć. Może macie schemat foteli wersji EU
- czy da rade w jakiś sposób uruchomić wentylację foteli np, montując dodatkowy włącznik, ciągnąć osobne zasilanie. (to oczywiście na sam koniec).

Domyślam sie że w ostateczności w grę wchodzi zmiana tapicerki lub samych siedzisk, ale na razie chciałbym podjąć próby zmiany okablowania.

volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 01:00   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Cytat:
Napisał volarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy da rade w jakiś sposób uruchomić wentylację foteli np, montując dodatkowy włącznik, ciągnąć osobne zasilanie. (to oczywiście na sam koniec).
....
Bez sensu. Nic tak nie będzie działać.
Albo się zrobi "jak z fabryki", albo nie trzeba było się brać za tak ambitną wymianę.
W przypadku wersji SEL taka wymiana to rzeźba w wiązkach na kilka ładnych dni roboty.
OCS oraz czujniki położenia foteli trzeba przełożyć z wersji USA do EU. Wiązki EU w fotelach trzeba przerobić by były dostosowane do OCS i czujników położenia foteli.
W wiązkach podłogi i drzwi kierowcy jest po sufit roboty z dołożeniem pamięci i wiązek do modułów wentylacji i pamięci.

Schemat foteli EU z podgrzewaniem i wentylacją: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Schemat foteli EU elektrycznych z pamięcią: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oba schematy trzeba zrealizować razem. Do tego jeszcze RCM (czujniki zapięcia pasów i ewentualnie pasy nadmuchiwane).

Bez stałego dostępu do serwera Forda ze schematami cały projekt jest nie do zrobienia. Co chwila będą się pojawiały pytania "która to złączka", "jak ona wygląda - jaka jest numeracja pinów", "gdzie ona się znajduje" itp. itd.

Albo się samemu jest w stanie udzielić sobie odpowiedzi, albo nie warto brać się za taką robotę.
Znalezienie "jeńca", który wykona tę przeróbkę w skończonych pieniądzach to "mission impossible" wg mnie.

Sam sobie wymieniałem w Titanium fotele podgrzewane na taką właśnie alcantarę grzaną i wentylowaną z podgrzewaną tylną kanapą EU i przy wszystkich moich możliwościach i dostępach kosztowało mnie to full roboty.
A było to w Titanium a nie w SEL...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-08-2019 o 01:04
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 09:35   #3
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

OK, dzięki tedi_k za podpowiedzi, widzę ze będę musiał nieco zweryfikować moje oczekiwania/fanaberie na temat foteli z alkantary.

W takim razie na razie odkładam temat wentylacji i pamięci. Spróbuję uruchomić przynajmniej elektrykę i czujniki zapięcia pasów. Jak nie wyjdzie podejmę próbę przełożenia siedzisk lub tapicerki, zobaczymy jak się to skończy.

Dzięki za schematy - dam znać co zepsułem i na czym to się ostatecznie zakończy.
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 21:23   #4
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 04-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Tedi, a jak wygląda sprawa z wersją titanium USA. Mi te amerykańskie "skóry" nie leżą.
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2019, 20:30   #5
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Cytat:
Napisał PPiotrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi, a jak wygląda sprawa z wersją titanium USA. Mi te amerykańskie "skóry" nie leżą.
w wersji SPORT są mega wygodne. w mojej opinii najlepsze fotele z jakimi w życiu miałem do czynienia
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 22:13   #6
Kostek12
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

A czy sporty różnią się od titanium czymś oprócz dodatku alkantary ?
Kostek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 18:49   #7
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Cytat:
Napisał Kostek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy sporty różnią się od titanium czymś oprócz dodatku alkantary ?
inaczej sa profilowane, ponadto sa miekkie. inny fotel. bedziesz na Wilanowie to zapraszam do porównania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 21:52   #8
Kostek12
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Dla mnie te moje są tez wygodne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie zaprzeczam jak będę wolniejszy to z chęcią posiedzę i porównam
Kostek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 09:03   #9
Arturexos
ford::amateur
 
Avatar Arturexos
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Bialystok
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

I jak udało się dojść jak przerobić europejskie fotele aby zagrało z edge usa?
Arturexos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 00:31   #10
Kapikapi1
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 21-12-2019
Skąd: Sianów
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Witam.
Kupiłem Forda Edge 16r w wersji Titanium EU ale bez tylnej kanapy bo to był samochód zarejestrowany jako ciężarowy. Fotele przednie są materiałowe bez elektryki. Mam możliwość kupić zestaw foteli skórzanych z pamięcią. Czy jest to możliwe do przerobienia i czy może ktoś to robił?
Kapikapi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.