Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2019, 16:33   #461
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesteś z Podkarpacia więc masz tam blisko kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i może na to spojrzeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na czerwono zaznaczona pamięć 64Gb która powinna i być u Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tu zdjęcie jednej płytki z kilku odebranych dziś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 18-01-2019 o 16:41
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 17:00   #462
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...może na to spojrzeć ...
A w jakim konkretnym celu Tomku namawiasz kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do jeżdżenia gdziekolwiek i wyjmowania urządzenia?
Masz jakieś info, że EHR "kłamie"???
Przecież w XMLu bez problemu widać wielkość flash i trwa to 3 minuty max...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co więc ganiać człowieka po Polsce, jak może tę informację mieć "za chwilę" - jeśli tylko pofatyguje się do auta z pendrive?...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-01-2019 o 17:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 17:04   #463
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Witam,

Właśnie testuje mapy F8 wgrane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Póki co wszystko działa świetnie. Chwilowo były niedostępne komendy głosowe nawigacji ale zrobiłem reboot z poziomu panelu dodytkowego i sytuacja wróciła do normy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałem również podziękować za support w związku z brakiem komend.

Ostatnio edytowane przez Lewsey89 ; 18-01-2019 o 17:07
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 17:38   #464
dfx5
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Zawierzbie
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jeszcze zależy kto przerabiał...
Warto sprawdzić czy navi jest przerobiona przez wygenerowanie pliku XML pokazującego aktualną konfigurację (EHR Sync3).
Pakiet generujący ten plik XML (jest on tworzony w katalogu SyncMyRide na pendrive) załączony do posta.

Po wygenerowaniu można XML podesłać do mnie albo go zzipować i dołączyć do swojego posta. Popatrzymy i powiemy czy faktycznie urządzenie jest przerobione.
Informację o pamięci z pliku XML:
<d2p1:AdditionalAttributes logGeneratedDateTime="2019-01-18T18:17:19+00:00" RAM="1006891008" vmcuVersion="Vector_VMCU_02.02.20">
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/usb0/" total="116G" available="116G"/>
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/tmpfs/" total="128M" available="126M"/>
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="18G" available="129M"/>
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/Nuance/" total="1.8G" available="93M"/>
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/rwdata/" total="1024M" available="656M"/>
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/mp/" total="1024M" available="145M"/>
<d2p1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.artitionHealth type="/fs/images/" total="26G" available="5.0G"/>

Ostatnio edytowane przez dfx5 ; 18-01-2019 o 17:57
dfx5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 18:33   #465
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał dfx5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...RAM="1006891008" ....
"/fs/images/" total="26G" available="5.0G"/>
No i wszystko jasne bez jazd i demontaży - masz urządzenie Sync3 USA 32GB flash 2GB RAM ograne softem EU - choć nie widzę pakietu językowego mapy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc możesz przeprowadzić poważną, męską rozmowę z tym co to Ci taką "przeróbkę USA na EU" sprzedał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - fajny masz pendrive - 120GB... Szacunek...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-01-2019 o 18:41
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 18:55   #466
dfx5
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Zawierzbie
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Rozumiem ,że RAM="1006891008" oznacza szesnastkowo 64GB?
Problem jest z partycją? "/fs/images/" ?
dfx5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 18:57   #467
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Chwilowo były niedostępne komendy głosowe nawigacji ale zrobiłem reboot ...
Nie ukrywam, że wczoraj i dziś rano się frustrowałem z tego powodu.
Kolega przyjechał z systemem 3.0 17276 konkretnie w celu aktualizacji map do F8. Pora była bardzo późna i nie bardzo była szansa rozpocząć od aktualizacji systemu do 18025 albo jeszcze lepiej do 18261.
Podjąłem więc decyzję instalacji na tym "wczesnym 3.0". Po zakończeniu instalacji 2-etapowej okazało się, że zniknął Gracenote - no to się sfrustrowałem po raz pierwszy... Po ustaleniu przez kolegę, że chodzi jedynie o okładki albumów zapadła decyzja, że żona oczekująca na odebranie z zakupów ma wyższy priorytet od ponownej instalacji Gracenote. Przy weryfikacji braku Gracenota zostało dokładnie sprawdzone, że pozostałe pakiety (pakiet językowy mapy oraz mapa F8 a także "stary" pakiet językowy systemu) są na swoich miejscach. W takiej zadowalającej sytuacji się rozstaliśmy.
Wkrótce po powrocie do domu kolega zaczął mi dawać sygnały, że pakiet językowy mapy nie działa. Nie mogłem zrozumieć jak może nie działać jeśli na własne oczy widziałem, że jest zainstalowany.
Skracając - jako remedium podjęte zostały próby instalacji 3.0 18025 (przydzielonej przez Forda). Też na początku nic nie dawały. Dopiero reset systemu (przywrócenie do ustawień fabrycznych) zadziałał.
Ponieważ nie prowadziłem tych prac naprawczych na miejscu a jedynie konsultowałem je zdalnie - nie mogę do tej pory zrozumieć co się działo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko było na miejscu a nie działało. Po czym wzięło i zaczęło działać...

Na ten 2-fazowy proces instalacji trzeba zwracać baczną uwagę. Ma on jakieś zawiłości i niuanse, które mogą dawać "w kość".

Cytat:
Napisał dfx5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Problem jest z partycją? "/fs/images/" ?
Nie. Partycja /fs/images o wielkości 26GB jest właśnie na urządzeniach USA 32GB. Na urządzeniach EU 64GB ta sama partycja ma rozmiar 55G.
Raportowany RAM ok. 1GB oznacza wolną pamięć - a więc faktyczny rozmiar RAM 2GB.

Napiszę precyzyjnie - kolega ma NIEPRZEROBIONE urządzenie USA 32GB.
---------E D I T------------
Okazało się finalnie, że urządzenie jest "przelutowane" - pamięć flash jest w nim 64GB, ale "w ferworze walki", omyłkowo została ograna wsadem z 32GB. Tak ograna kość 64GB zachowuje się i "raportuje" jako 32GB.
Tak więc przykry błąd przy robocie stał się powodem całego zamieszania.
Jedyny z tego pożytek jest taki, że urządzenie zostało doprowadzone do porządku, a lekcja ta zapewne spowoduje więcej uwagi u przerabiającego przy sprawdzaniu poprawności przeróbki.
Ponieważ urządzenie było ogrywane wsadem przygotowanym przeze mnie, to jako wniosek racjonalizatorski zrealizuję bezzwłocznie "wizualną identyfikację" wsadów 64GB i 32GB, tak by z ekranu było widać "co jest co".

-------------E D I T 2--------
Obiecałem - to pokażę, że "wniosek racjonalizatorski" miał sens i został wykonany.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać, teraz soft EU "okrojony" do 32GB jest łatwo rozpoznawalny. Przynajmniej ten, który ja "pakuję" do wsadu służącego do bezpośredniego programowania kości.

Pozwoli to uniknąć takich "niezręcznych" sytuacji, jaką niechcący zaserwowałem mojemu koledze. Popełnił prosty błąd (ograł kość 64GB softem 32GB i taką wlutował) w natłoku różnych prac a za moją sprawą został oskarżony o oszustwo. Nie miałem takich intencji - nie starczyło mi wyobraźni, że taki błąd się może zdarzyć, bo u mnie wsady 32GB i 64GB są w osobnych katalogach i z nazwami jasno pokazującymi "co się gra"...

Teraz taki soft z wsadu dla kości 32GB będzie go łatwo zidentyfikować "od ręki" na ekranieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szkoda, ze wpadłem na to tak późno...

Do kompletu dodam też parametry poszczególnych montowanych img i partycji dla urządzenia Sync3 USA 32GB z softem "okrojonym" EU by można było poznawać takie urządzenia:
Kod:
“Vector_VMCU_02.02.20" RAM="967626752" logGeneratedDateTime="2019-01-19T15:26:58+00:00"
PartitionHealth available="28G" total="29G" type="/fs/usb0/"
PartitionHealth available="126M" total="128M" type="/fs/tmpfs/"
PartitionHealth available="1.7M" total="1.3G" type="/fs/sd/MAP/"
PartitionHealth available="6.6M" total="20G" type="/fs/sd/MAP/"
PartitionHealth available="55M" total="1.0G" type="/fs/Nuance/"
PartitionHealth available="112M" total="1.0G" type="/fs/Nuance/"
PartitionHealth available="6.1M" total="1.0G" type="/fs/Nuance/grace"
PartitionHealth available="597M" total="1024M" type="/fs/rwdata/"
PartitionHealth available="145M" total="1024M" type="/fs/mp/"
PartitionHealth available="146M" total="26G" type="/fs/images/"/
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-01-2019 o 20:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 19:12   #468
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

co do tego 2 etapowego procesu instalacji nasuwa mi się takie spostrzeżenie - przeszukując rosyjskie fora dużo ludzi miało z nim problem, ale okazało się że mieli kompilację 18025. Ci którzy mieli 18261 nie mieli problemów z instalacją - może tu tkwi problem - może dopiero od 18261 będzie to przebiegało bez problemów.
Zresztą u siebie też nie miałem problemów - pierwszy proces się zakończył, zrobiłem restart, po chwili rozpoczął się drugi - ponownie restart i wszystko śmiga
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 19:15   #469
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Gdzie można znaleźć kompilację 18261?
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 19:17   #470
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał robo007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do tego 2 etapowego procesu instalacji...
Tyle, że jest to autoinstall opracowany przez Forda do instalacji map F7 na 3.0 18025... Wręcz dedykowany pod tę sytuację.

Tak więc podtrzymuję, że coś jest nie tak...

------------------------------

A tu jeszcze jeden "kwiatek"
Wynik pracy tego mojego autoinstalla z wczoraj (z jawnym kasowaniem Gracenote))
JR3T-14G391-AD
JR3T-14G423-AA
HB5T-14G421-BC
JR3T-14G422-BD
JR3T-14G424-BD

Jak widać w EHR, w systemie pozostał plik identyfikujący pakiet mapy 4 14 (z takiej wersji aktualizowałem system).
Mapa zainstalowana faktycznie to F8 (pracuje, a jak wiedzą zorientowani, id mapy wyświetlany jest z pliku parametrów mapy dostępnego dopiero z zamontowanego image...).
Tak więc zainstalowało się co trzeba a plik identyfikacyjny w /fs/rwdata pozostał stary...

Znowu jest więc co dociekać "o co kaman"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-01-2019 o 19:26
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.