Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2020, 14:38   #321
u-beboka.pl
ford::beginner
 
Avatar u-beboka.pl
 
Imię: Bebok
Zarejestrowany: 20-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: G. Tourneo Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał harrow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż 125 000 - dwumasa plus podwójne sprzeglo do wymiany...
No to Panie szok. Ale na bank nie można tego uznać za regułę.
Mój raport taktyczny:
2 latka, 3 miesiące od momentu odbioru z salonu.
120 000km przebiegu.
Od 45 000 ma wirusa by Heko, 140km 350Nm

Sprzęgło - brak śladów zużycia
Skrzynia - chodzi jak nówka (fiat w tym momencie już ma szpadel w piachu)
silnik nie zmienił dzwięku, wtryski grają dalej delikatnie, turbiny nie słychać.

Dwumas. Tutaj sprawa wygląda tak że ogólnie nie ma żadnych problemów. Raz poprosiłem heko o zdjęcie czipa, oddałem forda na ostatni przegląd przed 2 upływem 2 lat (gwarancja), żeby sprawdzili czy ze skrzynią i dwumasem jest wszystko ok. No i jest.
Potem wgrałem znowu wszystko. Jeździ pięknie.

No i moja opinia jest taka. Przy ~95km\h obroty są na tyle nisko na 6-tym biegu że kiedy tempomat chce utrzymać prędkość, nie gniecie go na tyle na ile by mógł w czasie normalnego przyspieszania. Ale do samego utrzymania prędkości też już ma trochę więcej Nm, dlatego przy takim "połowicznym" przyspieszeniu np w czasie delikatnego podjazdu pod górę, wyczuć można rezonans skrzyni i napędu. Wyraźnie nim telepie.

Bez chipa tego nie ma. Działo mi się tak nawet jak był nowy, zaraz po czipie jak miał <50k km. Przy każdej innej sytuacji w ogóle o tym nie myślę.

Mam wrażenie że dwumas ma za delikatne sprężyny i przy tego typu momentach to już jest jego kres "kulturalnej pracy". Jeździ, nie rozsypuje się, ale najwyraźniej musi działać pod pełnym przyłożeniem momentu z silnika na koła albo z kół na silnik, bo "po środku" rezonans jakoś go tak buja że wpada w te mini wibracje.

Ciekawostka! Pierwszy raz będę zmieniać tarcze i drugi raz klocki hamulcowe.
Ja nie wiem, czy ludzie jeżdżą ze stopem w podłodze cały czas że tak często zmieniają te heble?

__________________
Burak z bety.
u-beboka.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 12:24   #322
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał u-beboka.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz będę zmieniać tarcze i drugi raz klocki hamulcowe.
Ja jeszcze nie zmieniałem i na razie się nie zanosi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 85000km na liczniku. Za to opony letnie są już na wykończeniu, chyba ostatni sezon. Jakoś tak są starte bardziej po zewnętrznych bokach. Zimówki dla odmiany mają zużycie niezauważalne. Dziwne, bo jeżdżę równo po pół roku na jednych/drugich. (zmieniam zawsze w połowie piździernika / połowie kwietnia)
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 15:17   #323
Jagoda
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-01-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Grand Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Witam serdecznie Panów, zakupiłem w marcu wersję Grand w manualu 1.5 i jestem póki co bardzo zadowolony. W prawdzie piszę to z serwisu (rura dochodząca do filtra powietrza zaczęła stukać w obudowę i nie podobał mi się ten dźwięk), ale mam dwie zagadki. Pierwsza to pojemność zbiornika paliwa, na rezerwie sporej nigdy nie wlałem więcej jak 45litrów, a druga - przy zrobionych nieco ponad 5k km przebiegu skończył mi się*już (podobno dolany do pełna w salonie) płyn AdBlue. Pozdrawiam serdecznie!
Jagoda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 12:25   #324
betinus
ford::beginner
 
Avatar betinus
 
Zarejestrowany: 13-03-2020
Model: GrandTourneo
Silnik: 1,5 EcoBlue 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał Jagoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie Panów, zakupiłem w marcu wersję Grand w manualu 1.5 i jestem póki co bardzo zadowolony. W prawdzie piszę to z serwisu (rura dochodząca do filtra powietrza zaczęła stukać w obudowę i nie podobał mi się ten dźwięk), ale mam dwie zagadki. Pierwsza to pojemność zbiornika paliwa, na rezerwie sporej nigdy nie wlałem więcej jak 45litrów, a druga - przy zrobionych nieco ponad 5k km przebiegu skończył mi się*już (podobno dolany do pełna w salonie) płyn AdBlue. Pozdrawiam serdecznie!

No to kupiliśmy w podobnym czasie i podobną wersję.
Ja na razie nie mam najmniejszych powodów do narzekań. Jedynie na samym początku miałem mały problem z komputerem pokładowym, ale szybka aktualizacja softu w serwisie i działa.
Nie liczę dwóch pozostałych wizyt spowodowanych przez kunę, której zasmakowały przewody elektryczne i kamienia spod ciężarówki, który rozwalił przednią szybę

Co do AdBlue, to zużycie mocno zależy od stylu jazdy. Ja po tych 4 miesiącach i 16kkm wlałem już 40l AdBlue.

Co do zbiornika to maks co wlalem, po wyjeździe z salonu to chyba 55l pod korek mi weszło, a tak standardowo to w granicach 42-45l przy początku rezerwy mi wchodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
betinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 12:32   #325
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał Jagoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsza to pojemność zbiornika paliwa
Zbiornik ma 60l. Najwięcej w historii auta (mam go od 4,5roku) zatankowałem 56l.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 20:33   #326
Marcopolo74
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-05-2019
Skąd: Bielsko Biała
Model: Grand Tourneo Connect
Silnik: 1.5 EcoBlue 120KM
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Zbiornik ma 60l. Najwięcej w historii auta (mam go od 4,5roku) zatankowałem 56l.
W modelach z Adblue zbiornik ma 52 litry
Marcopolo74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 13:06   #327
betinus
ford::beginner
 
Avatar betinus
 
Zarejestrowany: 13-03-2020
Model: GrandTourneo
Silnik: 1,5 EcoBlue 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał Marcopolo74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W modelach z Adblue zbiornik ma 52 litry

No i to jest chyba najbliższe rzeczywistości.
Jak pisałem, po wyjechaniu z salonu, wlalem coś koło 55l, ale to było pod sam korek.
Standardowo wlewam Ok 44-46 litrów, jak oświeca się rezerwa i zasięg wskazuje Ok 80/100km zasięgu, i do pierwszego odbicia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
betinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 12:45   #328
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

O, to lipę odstawili że pomniejszyli zbiornik. TEn który jest u mnie (60l) uważam za zbyt mały - nie da się 1000km przejechać.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 16:53   #329
Jagoda
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-01-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Grand Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Wszystko się zgadza, z uwagi na promocję na Shell nie dałem rady zatankować 50l pomimo zrobieniu około 50km w trasie na rezerwie. Dzięki i szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. tankujecie ropę "premium"? nie wiem czy to właściwy wątek, ale mam wrażenie że silnik trochę równiej pracuje na takim paliwie.
Jagoda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2020, 08:56   #330
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Ja nie tankuję.
Bardzo źle ulegać "wrażeniu". Mózg człowieka nie wyewoluował po to żeby dobrze odbierać rzeczywistość, tylko po to żeby skutecznie zdobywać pożywienie.

Ja np. kompletnie nie ufam wrażeniom - chociażby jak siedzę w pustym pokoju, to mam wrażenie, że dookoła mnie jest pusta przestrzeń. Tymczasem jest tam kilkaset kilogramów powietrza..

Więc, żeby mnie przekonać, musiał byś zdobyć jakieś twarde dowody, że silnik pracuje w inny sposób na paliwach premium. Np. jakieś wykresy porównawcze z hamowni, albo długodystansowe uśrednione testy.

Bez tego, nie ma żadnych podstaw, żeby myśleć że to jest rzeczywiście inne paliwo o lepszych parametrach. Puki co to jest dla mnie typowa sztuczka marketingowa, która sprawia, że koncerny paliwowe mają większe zyski za sprzedaż tego samego produktu pod inną nazwą.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.