Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2020, 16:23   #31
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Nie wiem w którym miejscu w tym silniku jest EGR.
W każdym razie, jeżeli utkwiłby on w pozycji otwartej to mógłby(razem ze spalinami) podawać lewe powietrze do dolotu.
Wątpię, że MAF by to zarejestrował, bo jest on zaraz za filtrem.

Generalnie nie tędy droga.
Tak jak mówię - poszukaj nieszczelności.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 16:31   #32
kronosh
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI (109KM, 80kW)
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem w którym miejscu w tym silniku jest EGR.
W każdym razie, jeżeli utkwiłby on w pozycji otwartej to mógłby(razem ze spalinami) podawać lewe powietrze do dolotu.
Wątpię, że MAF by to zarejestrował, bo jest on zaraz za filtrem.

Generalnie nie tędy droga.
Tak jak mówię - poszukaj nieszczelności.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pytanie (laika): skąd od wypiął ten przewód przez który wdmuc***e dym ?

P.S.
Dziękuję za zaangażowanie w mój wątek.
kronosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 16:45   #33
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

To wrzucę jeszcze jeden film, aby było łatwiej zrozumieć.
Co prawda w tym przypadku użyta została sprężarka, ale to nie ma znaczenia.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 17:04   #34
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,162
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

A bez sprężarki,szukaj na przewodach zapoconych miejsc na przewodach.
rav 75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 20:41   #35
kronosh
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI (109KM, 80kW)
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A bez sprężarki,szukaj na przewodach zapoconych miejsc na przewodach.
Czy w warunkach miejskich (bez dostępu do warsztatu) jestem w stanie coś sprawdzić ?
Generatora dymu brak, ale pomyślałem o wykorzystaniu kompresora na stacji paliw, przy czym trzeba by dysponować patentem z osadzonym zaworkiem powietrza w rurze PVC (zadeklowanej), co nie będzie łatwe do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kronosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2020, 22:41   #36
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Moim zdaniem obsługa Cię pogoni jak zaczniesz używać kompresora do czegoś więcej niż pompowanie kół... Osobiście polecam znajomego / rodziców z prywatnym podjazdem, kompresor można pożyczyć. Są też warsztaty samoobsługowe, na godziny. Albo (o zgrozo) wizyta u mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 16:38   #37
kronosh
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI (109KM, 80kW)
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Re: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oznacza to tyle, że ewentualna nieszczelność jest gdzieś PRZED przepływomierzem.
Sprawdź jeszcze ile wynosi wartość MAF np. na wolnych obrotach.
Hej, jeśli kierować się kierunkiem przepływu strumienia powietrza (filtr=>turbo), to informacja jakoby nieszczelność była przed przepływomierzem jest z założenia błędna lub mało prawdopodobna. Przepływomierz (jeśli dobrze się orientuję) znajduje się na odcinku pomiędzy filtrem powietrza, a turbosprężarką. Zatem rozumiem, że nieszczelności należy szukać począwszy od turbo, aż kolektor dolotowy przy silniku ?
Swoją drogą jeśli odczyt MAF z przepływomierza jest za wysoki to czy aby wszystko z przepływką jest ok ?

Jeśli coś nadinterpretowałem to proszę o korektę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kronosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 17:57   #38
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Sprawdzasz od turbiny po kolei i nie kieruj się odczytem bo ja miałem wzorcowy a rura pęknięta była na długości kilku cm.
Za niskie ciśnienie doładowania odpowiadać może :
-turbina
-gruszka sterująca
-wężyki podciśnień i samo podciśnienie
-zawór sterujący
-węże od turbiny poprzez intercooler aż do przepływki
-zasyfiony ponad normę dolot , tak że pozostała średnica nie pozwala na odpowiednią dawkę powietrza
-zapchany filtr powietrza
- i chyba w najmniejszym stopniu czujniki MAF i temperatury powietrza
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 19:49   #39
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Re: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał kronosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
informacja jakoby nieszczelność była przed przepływomierzem jest z założenia błędna lub mało prawdopodobna
Tak uważa Twój sterownik zwracając kod błędu P1101 i wskazując wartość MAF 12 g/s na wolnych obrotach.

Cytat:
Napisał kronosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepływomierz (jeśli dobrze się orientuję) znajduje się na odcinku pomiędzy filtrem powietrza, a turbosprężarką
Dokładnie.

Cytat:
Napisał kronosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem rozumiem, że nieszczelności należy szukać począwszy od turbo, aż kolektor dolotowy przy silniku
W przypadku nieszczelności za turbo przepływomierz "nie zauważy" nic niepokojącego.

Cytat:
Napisał kronosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą jeśli odczyt MAF z przepływomierza jest za wysoki to czy aby wszystko z przepływką jest ok ?
Twoim zadaniem właśnie jest to zdiagnozować...
Ogranicz wlot powietrza, a następnie sprawdź jak zmieni się odczyt i będziesz wszystko wiedział :-)
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 20:15   #40
kronosh
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI (109KM, 80kW)
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czarny dym, wręcz sadza z tłumika podczas przyspieszania

Cytat:
Sprawdzasz od turbiny po kolei i nie kieruj się odczytem bo ja miałem wzorcowy a rura pęknięta była na długości kilku cm.
Za niskie ciśnienie doładowania odpowiadać może :
-turbina
-gruszka sterująca
-wężyki podciśnień i samo podciśnienie
-zawór sterujący
-węże od turbiny poprzez intercooler aż do przepływki
-zasyfiony ponad normę dolot , tak że pozostała średnica nie pozwala na odpowiednią dawkę powietrza
-zapchany filtr powietrza
- i chyba w najmniejszym stopniu czujniki MAF i temperatury powietrza
Hej, wracam właśnie z amatorskiego przeglądu elementów układu dolotowego w swoim samochodzie i mam kilka spostrzeżeń. Ale po kolei, zacznijmy od obudowy filtra powietrza:
1) filtr powietrza brudny wręcz powiem, że w 3/4 powierzchnia filtracyjna zabrudzona tak jakby zasuszonym olejem (wymienię go jak najszybciej);
2) rura elastyczna karbowana (łącząca obudowę filtra z turbosprężarką oraz spięta odnogą z odmą) na wewnętrznych ściankach ma taką minimalną warstwę oleju po obwodzie (tak jakby film olejowy się zrobił). Sama rura bez widocznych spękań czy uszkodzeń. Newralgiczne miejsce to połączenie cienkiej odnogi przedmiotowej rury z odmą (u mnie to jest poupinane trytkami i jest to miejsce które zapewne szczelności nie trzyma);
3) turbosprężarka od strony w/w rury ze śladem strużki oleju. Zauważyłem też że wężyk stalowy podpięty do części zimnej turbo, był na zewnętrznej ściance lekko mokry od oleju. Reszty elementów turbo nie jestem w stanie ocenić. Gruszka pod turbo - sucha;
4) sztywny odcinek przewodu z rdzeniem stalowym w osłonie z plastiku (między turbo, a kolankiem gumowym): film olejowy na ściankach wewnętrznych, brak spękań/uszkodzeń, oringi od strony turbo - nieuszkodzone, widoczne ślady po jakimś silikonie uszczelniającym - cienka warstwa w pobliżu oringów;
5) kolanko gumowe (90'): bez spękań i uszkodzeń;
6) rura plastikowa/stalowa prowadząca strumień powietrza z kolanka w kierunku małej chłodnicy: w miejscu zgrzania łapy mocującej (do silnika) z korpusem rury 0,5cm rysa - pęknięcie, bez możliwości stwierdzenia czy to rysa powierzchniowa czy głębsze pęknięcie;
7) przewód gumowy łączący w/w rurę z małą chłodnicą: suchy na zewnątrz, ograniczony dostęp, więc nie mogłem ocenić czy wszystko z nim ok;
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mała chłodnica - bez wycieków;
9) rura stalowa prowadzona od małej chłodnicy do karbowanej prostki gumowej - sucha, bez wycieków;
10) elastyczna, karbowana prostka (w sąsiedztwie bagnetu olejowego): z filmem olejowym w środku oraz z 3mm pęknięciem na obwodzie (raczej bez znaczenia zważywszy jak głęboko zachodzi ta prostka na plastikowe gniazdo);
11) zestaw skręconych ze sobą plastikowych elementów (na lewo od odmy), w których osadzony jest czujnik: elementy bez widocznych spękań. Na łączeniach elementów plastikowych widoczne ślady silikonu (czarny). Dziwi mnie że w tym miejscu producent nie przewidział jakiś uszczelek.
Poniżej obrazek z numeracją elementów które opisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rzut.jpg (22.0 KB, 33 wyświetleń)
kronosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.