Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2019, 13:19   #131
gumalew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2017
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chaupniczo czujnika cisnienia nie sprawdzisz. Poza wtyczka i okablowaniem. Jedynie podmiana.
Jesli masz wyciek miedzy pompa a silnikiem, to jest mozliwe, ze tu jest wlasnie problem.
Bycmoze, iz wyciek wydaje sie byc maly. Tylko, ze silnik jak sie rozgrzeje to ropa odparowuje.
Mimo wszystko zaczalbym od testu przelewowego wtryskiwaczy.
Juz tak kiedys mialem ( uklad Boscha). Juz zamowilem nowa pompe, bo silnik czasem nie odpalal i pojawial sie blad zbyt niskiego cisnienia. Ale cos mnie tknelo i zrobilem test przelewowy. Jeden wtrysk lal jak krowa na lance.

Bump: jeszcze jedna rzecz przyszla mi do lba.
Wtyczka zaworu dozujacego na pompie i kable trzeba sprawdzic. Jak sie nie myle kable sa zagete i przycisniete jakoms rurka. Od servo bodajze
Dzięki za podpowiedzi. Wlałem do zbiornika 2x po 500 ml Liquid Moly Diesel Spulung. Chciałem bezpośredni wprowadzić do układu, ale nie mogłem rozłączyć szybkozłączki, która jest na przewodzie wychodzącym z filtra paliwa, więc nie kombinowałem, żeby jej nie uszkodzić. Dodatkowo 4 buteleczki po 50 ml K2 do czyszczenie wtryskiwaczy. Efekt jest taki, że nie wyświetla mi się już błąd z wysokim ciśnieniem w szynie paliwowej jaki miałem wcześniej lecz:


===PCM DTC P0093:00-2F===
Kod: P0093 - Wykrywanie nieszczelności w układzie paliwowym - duży przeciek


Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

===PCM DTC P0094:00-2F===
Kod: P0094 - Wykryto nieszczelność w układzie paliwowym - niewielki przeciek


Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Podejrzewam, że któryś z zaworków we wtryskach był przytkany lub po prostu źle funkcjonował i został przeczyszczony przez ww. środki. W tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że to problem z wtryskami taki sam jak u kolegi MOMIN poniżej.

Cytat:
Napisał MOMIN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swój wątek z P0093 i P0094 uważam za zamknięty - problem zdiagnozowany i rozwiązany. U mnie temat zakończył się wymianą zaworków we wtryskiwaczach i po problemie. Nawet powiedziałbym, że fura lepiej się teraz zbiera. Może komuś się przyda, kto boryka się z podobnym problemem.
Jakby nie było, postaram się zrobić test przelewowy lub od razu wyjąć wszystkie wtryski wraz z pompą i wysłać do regeneracji.

Bump:
Cytat:
Napisał MOMIN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swój wątek z P0093 i P0094 uważam za zamknięty - problem zdiagnozowany i rozwiązany. U mnie temat zakończył się wymianą zaworków we wtryskiwaczach i po problemie. Nawet powiedziałbym, że fura lepiej się teraz zbiera. Może komuś się przyda, kto boryka się z podobnym problemem.
Hej
Ile kosztowała Cię cała usługa?

gumalew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2019, 15:35   #132
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Mam podobny problem, auto szarpie bardzo mocno przy delikatnym przyspieszaniu od 1400 do 2000 rpm. Przy mocnym wcisnieciu gazu szarpania nie ma. W/w zawor w cisnienia na pompie nowy VDO/Continental.
Z dodatkowych objawow to temperatura powietrza w kolektorze dolotowym caly czas lezy na -55C.
Auto to Focus C-max 2.0Tdci 2005.
Macie jakis pomysl co mu moze byc? Zbiera sie jak wsciekly, spalanie w normie, turbo nowe 6 mcy.
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2019, 22:56   #133
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał Bryckas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z dodatkowych objawow to temperatura powietrza w kolektorze dolotowym caly czas lezy na -55C.
To raczej nienormalne. Podmieniales czujnik, sprawdzales okablowanie?
Odnosnie szarpania, zaczalbym od proby przelewowej przy predkosci obrotowej, przy ktorej wystepuja objawy szarpania
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 21:26   #134
Pruslaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Koszalin
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał maciek75x Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołączę się do tematu. O czego zacząć przy wymianie. Nie chce na ślepo zmieniać a to regulatora a to czujnika. Moje objawy w zakresie 1800 do 2000 obr/min. lekkie szarpnięcia na zimnym i ciepłym silniku. Przy prędkości 170 i powyżej efekt falowania przy dodawaniu gazu.
Witam.
Dołączyłem do grona szarpaków. Mam identyczne objawy jak kolega powyżej, a raczej miałem bo dzisiaj doszły nowe objawy, mianowicie wibracje silnika na biegu jałowym a potem jakieś dziwne stuki z silnika i głośna praca przy przekroczeniu 3tys obrotów. Nie wygląda to za dobrze. Mechanika mam umówionego na przyszły piątek dopiero.
Wcześniej wymieniali mi EGR chwilę chodziło to jakby lepiej za to teraz jest w ***WYMODEROWANO*** gorzej. EGR faktycznie był uszkodzony, po jego wymianie nie wywala żadnego błędu. Ledwo kupiłem S-Maxa i już takie problemy. Gdyby komuś to co opisałem łączyło się w jedną całość będę wdzięczny za pomoc.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 28-11-2019 o 08:01
Pruslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 07:40   #135
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

To ostatnie zdanie jest powalające.
Przecież ten samochód który kupiłeś skończył już 11 lat i kupując pewnie o tym i o wielu jego mankamentach wiedziałeś od sprzedającego . Chyba że zakupiłeś 11 letnią nówkę i teraz takie kwiatki wychodzą.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 28-11-2019 o 08:00 Powód: Nie cytujemy całych postów w odpowiedzi!
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 08:41   #136
Pruslaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Koszalin
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ostatnie zdanie jest powalające.
Przecież ten samochód który kupiłeś skończył już 11 lat i kupując pewnie o tym i o wielu jego mankamentach wiedziałeś od sprzedającego . Chyba że zakupiłeś 11 letnią nówkę i teraz takie kwiatki wychodzą.
Dzięki, teraz otworzyłeś mi oczy i znacznie pomogłeś. Co z tego, że ma 11 lat mam Focusa 2009 zrobiłem nim z 50tys i oprócz serwisów to raz miałem problem z przewodem paliwowym. Nie wiedziałem, że 11 letni Smax się już nie nadaje do jeżdżenia.
Pruslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 18:35   #137
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Jak masz czym to sprawdz korekty wtrysku skoro telepie nim na jalowym.
EGR byl wymieniony na nowy czy używka?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 18:52   #138
Pruslaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Koszalin
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

EGR nowy. Mam do dyspozycji forscan i elmconfig ale max co w tym robiłem to sczytywanie i kasowanie błędów. Poszukam na forum instrukcji do tego.
Pruslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 20:25   #139
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał Pruslaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EGR nowy. Mam do dyspozycji forscan.
Jakies bledy sa, czy brak?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 10:25   #140
Pruslaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Koszalin
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

No właśnie brak. A auto chodzi tak, że wolę nie odpalać.
Pruslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.