Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2011, 10:22   #11
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Na tym forum jest kupa o filtrach poszuka troszkę poczytaj moje posty dotyczące tego tematu i nie kombinuj tylko usuń jak chcesz mieć spokój

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 19:43   #12
tomi14
ford::amateur
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: GRUDZIĄDZ
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym forum jest kupa o filtrach poszuka troszkę poczytaj moje posty dotyczące tego tematu i nie kombinuj tylko usuń jak chcesz mieć spokój
jak chcesz mieć dalej kłopoty to usuwaj bezkrytycznie - to jest ingerencja w elektronikę! Sam jeżdżę taka foką z DPFem i znam ludzi, którzy to usunęli. Najczęstszym problemem to po czasie wariująca elektronika, na pewno nie na początku, ale twierdzą, że wyskakują im jakieś dziwne komunikaty o awariach, więc często płacą za odczyty komputera..

Mi średnio na rok wyskakuje taki komunikat - jadę na komputer, wyłaczamy tryb awaryjny i śmigam na autostradę go przepalić. Raz na rok około 50 dych plus koszt spalonego paliwa. Oczywiście konieczne tankowanie do pełna...
tomi14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 23:38   #13
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

O czym ty piszesz, poczytaj trochę zanim napiszesz bzdurę-opcja szukaj się kłania filtr po pewnym czasie kończy się bezpowrotnie kto im to usuwał kowal pan Janek ja znam kilkudziesięciu co usuneło i nie mają żadnego problemu,poczekamy jak twój dokona żywota.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 27-11-2012 o 23:42
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 19:57   #14
jonybravo
ford::average
 
Imię: sugaro
Zarejestrowany: 23-08-2010
Model: ford focus automat
Silnik: 1,6 TDCI DPF CVT(109KM)
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

a, jaki masz przebieg? ze wyszło zapchany filtr?
jonybravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2012, 12:20   #15
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał rafaelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustalone, zapchany filtr DPF. Uruchomili oczyszczanie na miejscu i pomogło, lecz zapewne na chwile. Teraz pytanie co robić:
a) wymienić na nowy
b) wymienić na regenerowany
c) regenerować
d) pozbyć się

Jakie macie doświadczenia, ewentualnie gdzie kupić ?
jak masz kasę to wymień na nowy, no chyba, że po bułki autem jeździsz, to pozbądź się drania :-)
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 19:30   #16
Radtuli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 diesel 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Witam.
Polecam Vtech Pomorze. Zapalał mi się komunikat kilkukrotnie ciągle oczyszczali ale nic nie dawało. Po przemyśleniu wyrzuciłem to cudo technik.
Prawie rok jeżdzę bez problemów spalanie mniejsze i nie myślę że się zapaliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radtuli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 16:59   #17
kon_tiki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Focus II
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115 PS
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Pozwolę sobie odświeżyć temat, od ubiegłej zimy (2011/2012) mam problem opisywany już w temacie i nie mogę sobie już z nim poradzić.

Mam Focusa II w benzynie z silnikiem 1.6 Ti-VCT (115 kucy) z roku 2006. Ubiegłej zimy podczas czekania na zmianę świateł (noga z dala od gazu, normalne obroty postojowe czyli ok. 800 obr/min) na panelu wywaliło błędy "tryb ograniczania prędkości" i zaraz potem "usterka układu silnika". Auto oczywiście nie reagowało na gaz, trzeba było wyłączyć silnik i odpalić od nowa, wtedy pracował normalnie aż do następnego takiego przypadku - czyli niekiedy całe 30 sekund później.

Jeździłem z tym zarówno do zaprzyjaźnionego mechanika swojego, jeździłem do mechaników polecanych przez znajomych, jeździłem do serwisu Forda. Wszyscy rozkładali ręce, nikt nie miał konkretnej odpowiedzi.
W serwisie Forda wpięli się, ale żadnych błędów zapisanych w komputerze nie znaleźli. Wgrali na nowo sterownik silnika i jakoś do końca ubiegłej zimy udało się przejeździć już bez problemów. W lecie - wiadomo, spokój.
Teraz przymroziło (może to nie kwestia temperatury, tylko błota pośniegowego na drodze - nie wiem, chociaż po wspomnianym już wgraniu softu były solidne mrozy, a problem jakoś się nie pojawiał) i znowu to samo, a ja już mam dość.

Problem występuje tylko wtedy, kiedy nie dotykam gazu - parking, światła, końcówka dohamowywania do świateł itd.
Wystarczy lekko przygazować podczas czekania na zmianę świateł i wiem, że nie wywali mi błędu.

Nie widzę powiązania problemu z zimnym / nagrzanym silnikiem - występuje zarówno w mieście, tuż po odpaleniu auta, jak i po przejechaniu 100 czy tam 200 km w trasie, kiedy z silnika aż para bucha.

Zdaję sobie sprawę, że przez internet nikt cudów nie zrobi, ale może macie jakieś konkretne porady? Wymienianie połowy części w samochodzie na chybił trafił, albo wgrywanie nowego oprogramowania co tydzień... to raczej nie jest rozwiązanie.
Jak do tej pory (z tematów, które sobie wyszukałem) rozwiązania skupiają się wokół elektroniki od pedału gazu, ale widzę też, że nie jest to bardzo pewne rozwiązanie...

Z góry dzięki za pomoc.
kon_tiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 17:47   #18
dyha_hb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2013
Model: MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Witam,

jakis tydziem temu mialem taki sam przypadek: po zatankowaniu wlaczyla mi sie czerwona lampka z informacja: "Blad ukladu zasilania silnika" - czy jakos tak.

U mnie byl to niski stan plynu do czyszczenia DPF - to jest taki dodatkowy zbiorniczek obok baku, ktory trzeba uzupelniac co jakies 80K km.

Przy kazdym tankowaniu komputer dodaje troche tego specyfiku do zbiornika - pomaga wypalac sadze z DPF.

Uzupelnilem w ASO, wykasowali cos tam i sie nie swieci.

Od razu zapytam: robi ktos cos takiego "po godzinach"?

Pozdrawiam
dyha_hb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 12:23   #19
mendzior87
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 190km 390nm
Rocznik: 2012
Postów: 85
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Witam,
W moim Focusie 1.6 TDCi 90KM mam następujący przypadek: przy mocniejszym ruszaniu pojawia mi się komunikat "Awaria silnika" i po jakiejś chwili wyłącza mi się najprawdopodobniej turbina, bo strasznie muli. Po wyłaczeniu i włączeniu silnika jest normalnie. Jeżeli ruszam samym sprzęgłem lub dodam niewiele gazu to problem wogóle nie występuje. Podczas jazdy przy przyspieszaniu wszystko jest ok. Ktoś może orintuje się co może być przyczyną ???
mendzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 17:02   #20
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał Radtuli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam Vtech Pomorze.
A czy to nie ci goście rozwalili kiedyś Audi klienta który zlecił chiptuning i później wykręcali się od odpowiedzialności? (Turbo Kamera TVN)... Coś mi tak świta....[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG

Ostatnio edytowane przez mark_TDDI ; 04-06-2013 o 17:06
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , filtr cząstek stałych


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.