Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2019, 15:35   #21
Hary 80
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-08-2019
Skąd: Silec
Model: Galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działają pokrętła wentylacji

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W końcu, po długich poszukiwaniach usterki, po przekopaniu Internetu by zdobyć schemat - udało się problem rozwiązać!
Schemat zasilania dostałem @ od kolegi Jaźwinek - publicznie dziękuję, bo bez niego bym pewnie nic nie zrobił.
Rozwiązanie problemu, być może komuś się przyda, bo wiem, że usterka występuje dość często, zarówno w Galaxy jak i Sharanie i Alhambrze.
Na pinie 32 we wtyczce panelu zasilnia powinno byc napięcie po stacyjce. U mnie go nie było, mimo, że bezpiecznik F32 jest sprawny i na nim jest napięcie po stacyjce. A z tego bezpiecznika wg schematu napięcie idzie prosto do pinu 32....no, chyba, że jest po drodze jakaś złączka....Na razie na szybko sprawdziłem, czy panel ożyje - podałem z zewnątrz zasilanie na pin32 i wszystko gra!!, W weekend będę szukał przerwy w tym obwodzie.
Kolego Grzaniec. Wiem że temat jest bardzo stary, ale mam identyczną usterkę i ciekawi mnie co było przyczyną braku napięcia. Chcę usunąć tą usterkę i zwracam się o poradę.

Hary 80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 20:45   #22
AdamWi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie działają pokrętła wentylacji

Witam, może temat jeszcze nie umarł... Mam takie pytanie odnośnie nawiewów. Ustawiam sobie temp., włączam tryb 'auto' i... czekam. Jak jadę trochę dłużej (kilkadziesiąt km) to powoli 'czuję' efekt.
Miałem wcześniej Citroena Picasso, tam jak ustawiłem zadaną temp., to jak np. była dużo niższa zadana od odczuwalnej to nawiewy działały 'pełną parą', w miarę jak temp. w aucie zbliżała się do zadanej, nawiewy zwalniały bieg. We fordku, nawiewy po prostu 'pracują', nie ma takiego efektu 'stopniowo zwalniającej wichury'... tak jest ok?
Wyłączałem tryb 'auto', ręcznie ustawiałem prędkość nawiewów, ponownie włączałem tryb auto... prędkość nawiewów samoczynnie ustawiła się... tak jest ok, tak ma być? Wybaczcie lamerskie pytanie, jestem świeżym posiadaczem.
Dziękuję i pozdrawiam.
AdamWi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 20:57   #23
silvo
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Rudze
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działają pokrętła wentylacji

Naprawdę nikt się nie podzieli wiedzą? Naprawił to ktoś?
silvo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 22:14   #24
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Nie działają pokrętła wentylacji

Cytat:
Napisał AdamWi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, może temat jeszcze nie umarł... Mam takie pytanie odnośnie nawiewów. Ustawiam sobie temp., włączam tryb 'auto' i... czekam. Jak jadę trochę dłużej (kilkadziesiąt km) to powoli 'czuję' efekt.
Miałem wcześniej Citroena Picasso, tam jak ustawiłem zadaną temp., to jak np. była dużo niższa zadana od odczuwalnej to nawiewy działały 'pełną parą', w miarę jak temp. w aucie zbliżała się do zadanej, nawiewy zwalniały bieg. We fordku, nawiewy po prostu 'pracują', nie ma takiego efektu 'stopniowo zwalniającej wichury'... tak jest ok?
Wyłączałem tryb 'auto', ręcznie ustawiałem prędkość nawiewów, ponownie włączałem tryb auto... prędkość nawiewów samoczynnie ustawiła się... tak jest ok, tak ma być? Wybaczcie lamerskie pytanie, jestem świeżym posiadaczem.
Dziękuję i pozdrawiam.

W trybie ECON kompresor klimy jest wyłączony, tak jeździmy zimą, AUTO to włącza się automatycznie wg potrzeb, w a trybie gdzie nic nie pisze kompresor jest włączony na ostro i chodzi cały czas.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.